alt

12. TKG programına  Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinden katılan İSMAİL MOUMİN (sağda) ailesi ve yakın arkadaşları ile birlikte 26 Haziran-2 Temmuz 2017 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'yi ve çevresini kaspayan bir gezi programı yaptı.

Karayolunda 1150 km. yol yaparak başkente varan İSMAİL MOUMİN ve yola arkadaşları şehir merkezindeki ve yakın bölgedeki tarihi anıtları, meydanları, kaleleri ve önemli binaları ziyaret etti.

TOBB tarafından Ankara, Konya , Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Gümülcine'den katılan İSMAİL MOUMIN inşaat, elektromekanik sistemler, fotovoltaik sistemler, proje kontrolü ve teknik danışmanlık işleri yapan TECHNOMECANICA şirketinin ortağıdır. İstanbul, Boğaziçi Üniversitesi mezunudur.

12. TKG  programı katılımcısı İSMAİL MOUMIN Mühendisler Odası (TEE), Gümülcine Ticaret Odası, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Merkezi, Yunanistan Devlet İşleri Yüklenici Mühendisler ve Müteahhitler Birliği, (PEDMEDE) ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği üyesidir. 

12. TKG üyesi İSMAİL MOUMİN'in Macaristan ziiyaretine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

11. TKG programına  Afganistan'dan katılan Dr. AHMAD ARSALAN KARİMİ  (sağda) 11-15 Temmuz 2017 tarihlerinde Macaristan'ın başkenti Budapeşte'yi ziyaret ederek, tarihi ve turustik bölgeleri gezdi.

Budapeşte'de La Prima Fashion Hotel'de konaklayan AHMAD ARSALAN KARIMI  tarihi kentin gece ışıklandırmalarını çok beğendi  ve bol bol fotoğraf ve video çekimi yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan temsilcisi olarak katılan Dr. AHMAD ARSLAN KARİMİ programdan sonra İstanbul'da şirket kurmuş ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşamaya başlamıştır. Türkiye'den Afganistan'a ilaç, medikal ürünler ve gıda ithalatı yapmaktadır. 

11. TKG üyesi Dr. AHMAD ARSALAN KARİMİ'nin  Budapeşte ziyaretine aiit farklı fotoğraflara  arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.