alt

1. TKG Üyesi GALİP GALİP  İspanya'nın başkentii Madrid'de bulunduğu sırada ünlü boğa güreşlerinin yapıldığı tarihi Las Ventas Arena'sını da ziyaret etti.

1. TKG programına Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinden katılan GALİP SABAHATTİN GALİP (sağda) eşi  ve arkadaşları ile birlikte 15-18 Mayıs 2017  tarihleri arasında İspanya'yı ziyaret ederek, tarihi şehirleri gezdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Bursa ve İstanbul illerinde düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Batı Trakya temsilcisi olarak katılan GALİP SABAHATTİN GALİP  Batı Trakya Eğitim Vakfı Yönetim Kururlu Başkanı  olarak görev yapmaktadır.

GALİP GALİP 1. TKG programına katıldığı dönemde  demir ürünleri başta olmak üzere genel ticaretle uğraşmaktaydı.

alt

9. TKG programına KKTC'den katılan NİYAL ÖZTÜRK (solda) 2017 Temmuz ayının ilk haftasında yakın bir arkadaşı ile İspanya'nın Barselona şehrini ziyaret etti. 

Ünlü mimar Gaudi'nin ilginç ve modern  eserleri ile süslü zengin Katalan şehrini gezen NİYAL ÖZTÜRK  bir Akdenizlli olarak deniz ürün llerilokanlarlşaruında lezset testleeri yapmayı ihmal etmedi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından19-29 Ekim 2008 tarihleri arasında Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbu illerinde düzenlenen.  9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına KKTC'den katılan NİYAL ÖZTÜRK  Avrupa Birliği kapsamında özel sektör geliştirme programında izleme ve değerlendirme ile iş geliştirme konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.  

9. TKG programı katılımcısı NİYALÖZTÜRK müzik çalışmalarını profesyonel olarak sürdürmektedir.  Kendi adını taşıyan müzik grubu ile düzenli olarak sahneye çıkmakta, çeşitli festivallere katılmakta  ve etkinlikerde konserler vermektedir.

9. TKG üyesi NİYAL ÖZTÜRK'ün müzik çalışmalarından başarılı örneklere ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu llinkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

alt

10. TKG programına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU eşi ve oğlu ile birlkte 2017 Temmuz ayında Avrupa turu sırasında İspanya'nın Barselona kentini de ziyaret etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'den katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU toplu yemek üretimi, mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir. 

TEMİRLAN SARLYKBEK UULU geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır. Türk ortağı ile Kırgızistan'da beton üretim tesisi kurmuştur. Temsilcilik alarak, Bişkek'te  ev tekstili alanında Türkiye'nin önde gelen markası  "Özdilek" mağazası açmıştır.

Ankara'da Hacettpe Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü bitiren 10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU Siyasal Bİlgiler Fakültesi'nde Yüksek Llsans yapmıştır. Ünlü Manas Destanı'nı kısaltarak Türkçe, ingillizce ve Ruca olarak aynı kitapta 3 dilde ve  resimli olarak yayınlamıştır.

10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU'nun Barselona gezisi izlenimlerine arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

13. TKG programına Azerbaycan'dan katılan ROVSHAN ABBASOV ailesi ile birlikte 11 Temmuz 2017  İtalya'nın La Spezia şehrinden büyük ve küks  yolcu gemisi kruz ile yola çıkarak, Akdeniz'e kıyısı olan tarihi şehirleri ziyaret programı kapsamında Barselona şehrini de gezdi. 

TOBB tarafından Ankara, Kayseri, Nevşehir ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Azerbaycan temsiilcisi olarak katılan ROVSHAN ABBASOV müteahhitlik yapan şirket sahibi ve üst düzey yöneticisidir.  Azerbaycan İşadamları Konfederasyonu üyesidir. 

alt

18. TKG programına Almanya'dan katılan PINAR ÖZYILMAZ 10-14 Haziran 2017 tarihleri arasında Yoganeture firmasının İspanya'nın Mallorca Adasında düznlediği yoga kampına katılddı. 

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı PINAR ÖZYILMAZ Almanya'nın Köln şehrinde yaşamaktadır, tanıtım ve reklam ajansı sahibidir. Köln (IHK) Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir. 

18. TKG üyesi PINAR ÖZYILMAZ Köln Türk Musiki Korosu  Başkanı olarak Türk Müziği çalışmaları ile kültürel köprüler kurmaktadır.  

alt

Tacikistan'dan 18. TKG programı üyesi ABDUMATİN FAİZULLOEV Avrupa seyahati sırasında 25 Temmuz 2017  Salı günü İspanya'nın Barselona şehrindeki ünlü Nou Camp Futbol Stadyumunu ve müzesini ziyaret etti.

ABDUMATİN FAİZULLOEV'un Nou Camp Stadyumu ziyaretine ait farklı fotoğraflara bu linkkten ulaşılmaktadır. 

18. TKG programı üyesi ABDUMATİN FAİZULLOEV'un  Nou Camp müzesi ziyaretini yansıtan fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Tackistan'ın başkenti Duşanbe'den katılan ABDUMATİN FAİZULLOEV çikolata üretimi ve marka temsilcilikleri ve distribütörlük konularında faaliyet gösteren şirket sahibidir. Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.