alt

Makedonya'dan 4. TKG üyesi ESFER ALİ yaz tatili için İzmir'i tercih etti ve 17-22 Ağustos 2017 tarihleri arasında aile üyeleri ile birlikte Çeşme ilçesinde bulunan ünlü  AltınYunus Resort ve Termal Otel'de konakladı.

Makkedonya'ya dönüş yolunda Çanakkale'den geçen ESFER ALİ,  Türk milletinin mazlum  kaderini değiştirerek, kahramanlık destanı yazdığı topraklarda duygulu anlar yaşadı.

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul'da  düzenlenen  4. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Makedonya'dan katılan ESFER ALİ,  programdan sonra yahoo mail grubu kurarak, katılımcıların arasında bugüne kadar etkin bir şekilde kullanılmakta olan önemli bir iletişim köprüsü gerçekleştirmiştir.  

Üniversite öğrenimini Ankara'da yapan ESFER ALİ, halen Üsküp'te inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir Türk şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır. 

alt

5. TKG programına Yunanistan'ın Batı Trakya Bölgesinden katılan FERİT HACIOĞLU (sol başta)  kaplıca tatilini tercih ederek, eşi ve arkadaşları ile birlikte Ağustos ayının ortalarında Balıkesir'in Gönen İlçelerindeki kaplıca tesislerini ziyaret etderek, şifalı suyu ile  ünlü  Gönen Yıldız Temal Otel'de konakldı. 

20 Ağustos 2017 Pazar günü İstanbul'da Ortaköy ziyaretiniin ardından karaayolu ile İskeççe'ye dönen FERİT HACIOĞLU, İstanbul ve marmara Bölgesini çok sık ziyaret etmekte ve sahip olduğu  tekstil mağzası ile ilgili yeni mal alımlarını İstanbul piyasasından yapmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 5. TKG programına katılan FERİT HACIOĞLU  İskeçe'de yaşamaktadır.  Hazır giyim konfeksiyon mağazası sahibidir.

alt

12. TKG programına Rodos Adası temsilcisi olarak katılan İLTER OSMANCIKZADE (ortada) eşi Makbule Hanım ile birlikte temmuz ayının son haftasında  Marmaris'i ziyaret ederek, eski, dostlaraı ile buluştu. Konsere katıldı ve tekne gezisi yaptı.

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'a düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rodos Adası temsilcisi olarak katılan  İLTER OSMANCIKZADE  Rodos kalesi surları içinde La  Fontana adlı hediyelik eşya mağazası  sahibidir.

Hediyelik eşya ticaretinin yanısıra, kurmuş olduğu amatör Türk Yunan Müzik ve Dans Toplulugu ile iki ülke arasında dostluk ve barış köprüleri inşa eden 12. TKG Üyesi OSMAN İLTER OSMANCIKZADE Muğla, Antalya ve İzmir  illeri ve ilçelerindeki festivallere düzenli olarak katılmakta, müzikli gösterilerde yer almaktadır.  

alt

13. TKG programına KKTC'den katılan MUSTAFA AYDIN, tatil yapmak ve çevreyi gezmek amacıyla 3-7 Eylül 2017 tarihleri arasında İzmir'i ziyaret etti.

İzmir'in popüler tatil beldelerini arkadaşları ile birlikte gezen 13. TKG üyesi MUSTAFA AYDIN  Çeşme, Urla, Alaçatı ve Şirince Köyü'nün renkli köşelerinde bol bol fotoğraf çekerek, neşeli  anlar paylaştı.

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı MUSTAFA AYDIN Uncle Sam's American Eatery & Patisserie'de İcra Kurulu Başkanı (CEO)Prosmart Foods Ltd.'da İcra Kurulu Başkanı  ve Ahmet Aydın Ticaret ve Turizm Ltd.'da İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

13. TKG üyesi MUSTAFA AYDIN Girne kentinde Mini Mall Plaza No:7 Kurtuluş Cad. Bellapais Yolu Doğanköy adresinde  hizmete giren Uncle Sam's American Eatery  & Patisserie (Amerikan Lokantası +  Pastane + Kahve Dükkanı) ile tüketicilere farklı lezzetler sunmaktadır.

alt

Yunanistan Batı Trakya'dan 15. TKG üyesi (IMPRAIM IMPRAIMKO) İBRAHİM İBRAİMKO  (solda) bu yıl da, yaz tatili için  Ayvalık'ı tercih ederek, ailesi ile birlikte 21 Temmuz 2017 tarihinde Sarmısaklı sahiinde  tatil yaptı.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Yunanistan Batı Trakya Bölgesinden katılan IMPRAIM IMPRAIMKO,  tekstil makineleri, kumaş boyama makineleri ve halı sektöründe ticaret yapan, ayrıca sebze,  meyve  ticareti ile uğraşan şirket sahibidir. İskeçe Türk Birliği ve  İskeçe Ticaret Odası üyesidir. 

15. TKG üyesi İBRAHİM İBRAİMKO,  18 Mayıs 2014  Pazar günü Yunanistan'da yapılan yerel seçimlerde  İskeçe ili Mustafcova beldesinde Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. Bu konuda web sayfamızda yayaınlanan habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

Rusya'dan 17. TKG programıı katılımcısı YULİYA STRUNENKOVA Eylül ayının ilk günlerinde eşi ve kızı ile birlikte Antalya'da tatil yaptı ve Adrasan kıyılarını çok beğendi.

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul'da düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rusya Federasyonu'na bağlı TATARİSTAN  Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'dan katılan YULİYA STRUNENKOVA turizm ve konaklama hizmetleri sektöründe çalışmaktadır.

17. TKG üyesi YULİYA STRUNENKOVA Programdan sonra  evlenerek, İstanbul'a yerleşmiştir.   

alt

19. TKG programına Kazakistan'dan katılan DINMUKHAMMED ZİYATBEKOV (sol başta)  tavyukçuluk Fuarına katılmak üzere İstanbul'a geldiği sıraada, arkadaşları ile birlikte  hafta sonu tatilini değerlendirerek, Antalya'yı ziyaret etti ve  8 Temmuz 2017 Cumartesi günü Tekirova mevkiinde bulunan Amara Dolce Vita Luxury otelde konakladı. 

19. TKG üyesi DINMUKHAMMED ZİYATBEKOV'un İstanbul ve Antalya izlenimlerine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB  tarafından Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kazakistan'dan katılan DİNMUKHAMMED ZİYATBEKOV inşaat sektöründe faaliyet gösteren, proje danışmanlığı hizmeti sağlayan ve inşaat malzemesi ticareti yapan, ayrıca turizm sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir. Özellikle iş turizmine ağırlık vermektedir. Güney Kazakistan’da gelişmiş olan tarım sanayi sektörüne  yurt dışından teknoloji transferi ve finansal yatırım gelmesi için projeler gerçekleştirmektedir. Ek olarak, Kazakistan’da iş yapmak isteyen yabancı uyruklulara hukuki destek sağlayan firmada yöneticilik yapmaktadır.

alt

Bulgaristan'dan 19. TKG programı heyet başkanı ŞENER SABRİ (solda) karısı FATMEGÜL HÜSEYİN (sağ başta) ile birlkte karayolunu kullanarak sık sık Türkiye'yi, ziyaret etmekte ve özlelilkle İstanbul'da iş görüşmeleri, fuar ziyaaretleri yapmakta ve  dostları ile buluşmaktadır. 

13 Temmmuz 2017 Perşembe günü Edirne yaya bölgesinde bulunan  Kahve Diyarı Edirne'de eşi ile birlikte  dinlenen ŞENER SABRİ  çevreyi gezdi.

TOBB tarafından Ankara, Polatlı, Kıcaeli, Gebze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. TKG programında  heyet başkanlığı görevini üstlenmiş olan ŞENER SABRİ  Bulgaristan'ın  Haskovo şehrinde yaşamaktadır. Ev tekstili, sanayi tekstili, otel ve restoranlar için tekstil ürünleri, tekstil dokuları üretimi, ithalatı ve ihracatı yapan şirket sahibidir. Ayrıca antrepo sahibidir ve depoculuk, antrepoculuk hizmeti vermektedir. Uluslararası ticaret yaparak başta tekstil olmak üzere çok sayıda ürün gruplarıyla yurt içinde ve yurt dışında alım satım yapmaktadır.