alt

15. TKG programına Kazakistan'dan katılan SHOLPAN  SYRGABAYEVA (solda) başkent Astana'da düzenlenen Expo 2017 Uluslararası Enerji Fuarı'nında tanıtımında görev yapmaktan onur duymaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kazakistan'dan katılan SHOLPAN SYRGABAYEVA T.C. Astana Ticaret Müşavirliğinde yerel uzman olarak çalışmaktadır. 

alt

9. TKG programına Kazakistan'dan katılan ASKER PRİYEV (sağdan 2.)  EXPO 2017 Astana'da yer alan ülke pavyonlarını ziiyaret ederek, farklı kültürleri tanımaktan memnuniyet duymaktadır. 

9. TKG üyesi ASKER PRİYEV'in EXPO 2017 izlenimlerine ait farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul'da  düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kazakistan'ın başkenti Astana'dan katılan ASKER PRİYEV  Ahıskalılar Derneği'nin Astana  Şube Başkanı olarak görev yapmaktadır  ve AHISKA Gazetesi'in Astana sorumlusudur. Astana'da Tengiri Otel'de yönetici olarak çalışmaktadır. Ahıska Türkleri ile ilgili tüm kültürel ve soyal girişimleri ve faaliyetleri gönüllü olarak yürütümekedir.

alt

17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kazakistan Almaty'den katılan DARKHAN BİTİMSHİNOV  EXPO 2017 Astana'da sergilenen teknoloji sunumlarını ilgiyle inceledi.

DARKHAN BİİTMSHİNOV'un EXPO Astana izlenimlerine ait farklı fotoğraflarına bu linkten ulaşmak mümkündür.

17. TKG programı üyesi DARKHAN BİTİMSHİNOV  Kazakistan'da elektrikli pano imalatı, standart olmayan metal ürünler imalatı yapan şirketin  ortağı ve üst düzey yöneticisidr. KATİAD –Kazakistan-Türkiye İşadamları Derneği üyesidir. Türkiye’den büyük ölçekli malzeme satın almaktadır.

alt

16. TKG programına Rusya Federasyonu'na bağlı Başkurdistan'dan katılan RUSLAN TUKAEV EXPO Astana 2017 Enerji sergisinde sergilenen son tekenololik gelişmeleri öğrenmekten memnun oldu.

16. TKG üyesi RUSLAN TUKAEV'in  2 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleşen EXPO Astana ziyaretine ilişkin farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına  ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

Bursa Uludağ Üniveristesi mezunun olan 16. TKG programı katılımcısı RUSLAN TUKAEV projelendirme, yatırım ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve halen AVM, otel, iş merkezi ve residanstan oluşan UFA TOWER ve AVM projesini yapan Türk şşirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır.