alt

9. TKG programına Irak'tan katılan KHALİD MAYAS (sağ başta) ve Kosova temsilcisi İRFAN FUSHA (sol başta)  programdan sonra yıllar sonra ilk kez  28 Şubat 2017 Salı akşamı Ankara'da buluştu. 2. TKG üyesi DAVER KAZAZ (sağdan 2.)  TKG dostluğunun samimiyetine tanık olmaktan memnun oldu. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 18 Eylül-1 Ekim  2005 tarihleri arasında Ankara, Nevşehir ve Kayseri   illerinde düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova'dan katılan DAVER KAZAZ (sol başta) mobilya sektöründe üretici olarak faaliyet göstermektedir. Son yıllarda İsviçre pazarına siparişe dayalı mutfak ve ev mobilyaları  üretimi yapmaktadır. Prizren şehrinde  mobilya üretim tesisi ve satış mağazası bulunmaktadır. ESNAF Prizren İşadamları ve Esnafları Derneği Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

9. Türkçe Konuşan Girişimciler  programı katılımcısı İRFAN FUSHA (sağdan 2.)  Kosova'nın Türk şehir Prizren'de süt ürünleri ve konserve, turşu, reçel, temzlik malzemleri, şampuna vb. kalemlerin üretimi yapan şirket sahibidir. Ayrıca kurmuş olduğu iki farklı alışveriş merkezinde çok sayıda Türk ürününü pazarlamaktadır. Projesi hazırlanan outletin inşaatına ise  bahar aylaraında başlamayı planlamaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. TKG programına katılan KHALID RAFEEQ TAWFEEQ MAYAS (sağ başta) müteahhitlik, bina, kanalizasyon ve elektrik inşaat işleri yapan, ayrıca kargo taşımacalığı yapan ve  para transferi  işleriyle ilgilenen  şirket sahibidir. Kerkük Üniversitesi Kerkük Cumhuriyet Hastanesi binaları şirketin tamamladığı işler arasındadır. Türkmen İş Adamları Derneği, Irak Müteahhitler Birliği, ABD-IRAK Sanayi Ticaret Odalar Birliği üyesidir.

alt

Kosova Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı SAFET GERXHALİU'nun (sol başta) TOBB ziyaretine eşlik etmek üzere Ankara'ya gelen  2.TKG programı katılımcısı DAVER KAZAZ (sağdan 3.) ve 9. TKG üyesi İRFAN FUSHA (sağdan 5.)  Irak'tan 9. TKG üyesi  KHALİD MAYAS (sağdan 6.) ile görüşmekten memnun oldular.

alt

9. Türkçe Konuşan Girişimciler programından dönem arkadaşları KHALİD MAYAS (solda)  ve İRFAN FUSHA (sağda) yıllar sonra yeniden görüşmenin mutluluğunupayklklaaşarak, grup arkadaşlarını andılar. 

alt

Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu ve Orta Asya vb bölge ülkelerinde yaşayan ve Türkçe konuşan girişimcilere Birliğimizin tanıtılması ve Türkiye ile ticari bağlarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 12-27 Ekim 2008 tarihleri arasında  “I.Türkçe Konuşan Girişimciler Programı”  düzenlenmiştir. Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen  bu programa 24 ülkeden Dışişleri Bakanlığı dış temsilcilikleri aracılığıyla belirlenen 40 katılımcı iştirak etmiştir. 

alt

Kosova Ticaret Odası Başkanı Safet Gerxhaliu  (soldan 2.) ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet  28 Şubat 2017 Salı günü TOBB'u ziyaret ederek TOBB başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ile göüştü.

Kosova Tcaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan 2. TKG programı katılımcısı DAVER KAZAZ (sağdan 3.) ve 9. TKG programına Kosova temsilcisi olarak katılan İRFAN FUSHA (sağdan 5.) çalışma yemeğinde TOBB Başkanı'na Kosova TO'nın Avrupa Odalar Birliği üyelik sürecindeki samimi desteği nedeniyle özel olarak teşekkür ettiler.     

TOBB web sayfasında yayınlanan TOBB Başkan ile göüğşme haberine bu linkten ulaşılmaktadır.