alt

18. Türkçe Konuşan Girişimciler programı heyet başkanı SALİH TAŞDİREK (sağ başta) 13 H aziran 2017 Salı akşamı  Türk Hava Yolları Frankfurt  Bölge Müdürü MUHAMMET ENSAR KARABULUT'un (soldan 4.) ev sahipliğinde  düzenlenen  geleneksel iftar yemeğine katıldı. 

MÜSİAD Hessen Şube Başkanı MUSA AYDIN (sağdan 2.) ve DEIK Avrupa  Konseyi Üyesi  İLYAS GÜÇLÜ (sağdan 3.) ve Turizim Ataşesi OSMAN ŞAHİN (sağdan 3.) ile iftar yemeğpinde aynı masayı paylaşan SALİH TAŞDİREK Almanya'da yaklaşan seçimlerle ilgil görüşlerini paylaştı. 

alt

17. TKG programında  heyet başkaanlığı görevini üstlenen RECEP YILDIZ (alttaki fotoğrafta soldan 2.) Frankfurt Başkonsolsoluğu ev sahipliğinde 16 Haziran 2017 Cuma akşamı düznelenen iftar yemeğinde dört ay önce göreve başlayan T.C. Frankfurt Başkonsolosu BURAK KARARTI  (üsteki fotoğrafta ortada) ile tanıştı.

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programında  heyet başkanlığı görevini üstlenen RECEP YILDIZ Almanya'daki fabrikasında  katmadeğeri yüksek sanayi ürünleri üretmektedir. Otomotiv, Savunma & Hava Sanayi,  Medikal Car,  Xtreh ,Medikal Cihazlaz,  MR Cihazı,  Endoskopi, Mikroskopi, Makine Sanayi  Optik ve Feinmechanik, Pffeier Vackum, Mercedes Benz, BMW, Audi parçaları  talaşlı imalat ile üretilmektedir.

alt

18. TKG programı heyet başkanı SALİH TAŞDİREK (2. masada, sağ başta) T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu'nun ev sahipliğinde Friedberg DİTİB Ayasofya Camii Derneği'nde düzenlenen iftar programına da katıldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfave İstanbul illerinde düzenlenen 18. TKG programının heyet başkanı SALİH TAŞDİREK Almanya'da, akıllı kilitler, master-anahtar sistemleri, kartlı giriş sistemleri, yangına dayanıklı kapılar, kapı kapatıcı hidrolikler, panik kilitler, kapı aksesuarları pazarlayan şirket sahibidir. 14 yıl çalıştığı 85 yıllık Alman şirketini 2004 yılında sahiplerinden satın alarak çalıştığı şirketin patronu olmuştur. Frankfurt’a 25 km. uzaklıktaki Hanau şehrinde   (IHK) Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısıdır.Almanya’da ilk kez bir Türk oda başkan yardımcılığı görevine seçilmiştir. Maintal Yabancılar Meclisi Başkanlığı görevini 15 yıldır sürdürmektedir. 

alt

17. TKG programı heyet başkanı RECEP YILDIZ (arka sırada, soldan 2.)  ile 18. TKG programı heyet başkanı SALİH TAŞDİREK (arka sırada, sağdan 2.) T.C. Frankfurt Başkonsolosu BURAK KARARTI  (2.  sırada, soldan 4.) tarafından verilen iftar davetinde buluştu. 

T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu'nun iftar davetine ait farklıı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

12. TKG programına Almanya'dan katılan MUHAMMED ERTURAN (ortada) Türk Federasyonu Baden Württemberg 1.Bölge Başkanlığının geleneksel iftar programına katıldı. 

İftar davetine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

Türiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. TKG programına katılan MUHAMMED ERTURAN şirketler için organizasyon, üretim, verimlilik ve karlılık artırma, muhasebe, ticaret ve yatırım danışmanlığı hizmetleri sunan, Almanya genelinde fuar hizmetleri ve fuar organizasyonu hizmetleri veren şirket sahibidir. ATGIAD, TD-IHK ve IHK-Stuttgart üyesidir. Stuttgart TSO Meclis Üyesi ve Avrupa Türk Genç İşadamları Derneği ATGİAD Onursal Başkanıdır.