alt

Bulgaristan'dan 8. TKG üyesi VEZHDİ KEMAL ORMANOV  (solda) iş görüşmeleri yapmak ve arkadaşları ile  buluşmak  amacıyla  Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'da bulunduğu 9 Mayıs 2017 Salı akşamı 16. TKG üyesi TAHİR HOSU'nun konuğu oldu ve Rus mutfağının farklı lezzetlerini denedi.  

Temmuz 2011'de ortak arkadaşları 8. TKG üyesi  ALBERT GADZHAEV  sayesinde tanışan  VEZHDİ  KEMAL  ORMANOV  ve  TAKHİR KHOSUEV   Rusya pazarı için taze meyve sağlanması konusunda işbirliği yapmaya başlamıştır.  

Bu işbirliği TKG web sayfasında haber olarak yayınlanmıştır.  Söz konusu habere ulaşmak için bu linki tıklamak yeterli olacaktır.  

alt

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da  düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan VEZHDİ  KEMAL  ORMANOV  (sağdan  2.) PVC/AL doğrama, OSB, MDF, HDF ticareti ile uğraşan, inşaat, konut, otel inşaatı yapan firma sahibidir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 16. TKG programına Rusya Federasyonu'nun  Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'ni temsilen  katılan TAKHİR KHOSUEV - TAHİR HOSU  yaş sebze ve meyve ticareti yapan şirkette üst düzey yöneticidir. Moskova ve Yaroslavl şehirleri Ticaret ve Sanayi Odaları üyesidir.

alt

5. TKG programına Afganistan'dan katılan ZARİF RAHMETOĞLU (solda) 11. TKG üyesi Dr. AHMAD ARSALAN KARİMİ (ortada) ile toplantılarda biraraya geldiğinde Türkiye'de  iş  ve ticaret  koşulları hakkındaki değerlendirmlerini paylaşmaktadır.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen  5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan  ZARİF RAHMETOĞLU inşaat sektöründe faaliyet gösteren, Afganistan'da anahtar teslimi hastane projeleri gerçekleştiren HUMA Grup şirketlerinin sahibidir. Ayrıca inşaat malzemeleri üretimi ve ilaç ticareti yapmaktadır.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan temsilcisi olarak katılan Dr. AHMAD ARSLAN KARİMİ programdan sonra İstanbul'da şirket kurmuş ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşamaya başlamıştır. Türkiye'den Afganistan'a ilaç, medikal ürünler ve gıda ithalatı yapmaktadır.