alt

TOBB tarafından düzenlenen 11. TKG Programı'na KKTC'den katılan AKAN OZA (sol başta) İKYD (İnsan Kaynakları Yönetim Derneği) tarafından  5 Nisan 32017 tarihinde Lefkoşa'da Golden Tulip Otel'de  düzenlenen " 3. İşverenler ve İnsan Kaynakları Profesyonelleri Buluşması" etkinliğine  konuşmacı olarak katılarak, "Liderlik, Mentorluk, Koçluk ve Geri Bildirimin Önemi"  konularındaki görüşlerini ve deneyimlerini  katılımcılarla  paylaştı.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na KKTC temsilcisi olarak katılanh AKAN OZA  (sağ başta) aile şirketi Oza Kahve'nin ortağı ve üst düzey yönetici olarak görev yapmakta ve tanıtım fırsatlarını değerlendirmek için  yurt içi ve yurt dışı fuarlara düzenli olarak katılmaktadır.

alt

5. TKG programına KKTC'den katılan ÖZGE ÖZLER (sağda) 11. TKG üyesi AKAN OZA (solda) gibi, 5 Nisan 2017 tarihinde  Golden Tulip Nicosia Hotel'de düzenlenen "3. İşverenler ve İnsan Kaynaklari Profesyonelleri" bulusmasina katılarak, görüşlerini paylaştı.

5. TKG üyesi ÖZGE ÖZLER  bir süredir sektör değiştirerek, gayrımenkul sektörünün önemli şirketlerinden  Keller Williams Kuzey Kıbrıs firmasında danışman olarak çalışmaya başlamışgır.  

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na KKTC temsilcisi olarak katılan ÖZGE ÖZLER 2010-2013 yılları arasında Kıbrıs Türk Sanayi Odası Genç Profeyoneller Platformu Başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca aile mesleği olan pastacılık sektöründe de yıllarcca deneyim kazanmış ve dünyanın en iyi pastacılık okulu olarak tanınan Le Cordon Bleu Paris'den  diploma alarak, desinin başlattığı pastacılık işine katkı yapmış ve Cake'n Cake markasını yaratmıştır.  

İKYD etkinliğine ait farklı fotoğraflara 11. TKG üyesi AKAN OZA'nın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür. 

alt

11. TKG programına Bulgaristan'dan katılan SEVİNCH KARAOGLAN (sağda) Sicilya Adası'nın Siraküza kentinde 26 Şubat-2 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen "Yaşam Koçu" seminerinde yeni bilgiler edindi ve yeni deneyimler kazandı.

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan Avukat  SEVİNCH (SEVİNÇ) KARAOGLAN Türk ve Bulgar Kadınları Dostluk Derneği Başkanı olarak, Türk kültürünü korumak ve geliştirmek için düzenlenen etkinliklerde gönüllü olarak görev üstlenmekte ve destek vermektedir.

alt

12. TKG programına KKTC'den katılan HALİDE GÜRÜN Lefke Avrupa Üniversitesi'nde 11 Nisan  2017 Salı günü Prof. Dr. Okan Veli Şafaklı'nın dersinde sunum yaparak, yönetici olduğu aile şirketi AKGÖL LTD'in faaliyetleri ve gelecek vizyonu hakkında bilgi verdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 12. TKG programına KKTC temsilcisi olarak katılan HALİDE GÜRÜN  üniversite eğitimini 2010 yılında İngiltere'de Reading Üniverstesi'nde İşletme ve Yöneticilik bölümünde tamamlamıştır.  Mezun olduktan sonra aile şirketi  Akgöl Sütçülük Gıda ve Paketleme Sanayii Ltd’in yönetiminde görev üstlenmiştir.

alt

13. TKG programına Almanya'dan katılan OSMAN SİRKECİ  (sağdan 3.) konuk öğretim üyesi olarak 1 Nisan 2017 tarihinde Malta Üniversitesi ile Giresun Üniveristesi arasında kurulan  işbirliği kapsamında sokak satıcıları (Mikron Girişimcilik)  konusunda bir projede çalışmaya başladı.   

13. TKG üyesi OSMAN SİRKECİ'nin Malta izlenimlerine ait farklı fotoğraflara  arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan OSMAN SİRKECİ, programdan sonra doktora çalışmasını tamamlayınca, Türkiye'deki üniversitelerde öğretim elemenı olarak  görev almıştır. Hakkari, Trabzon  ve Giresun'daki üniversitelerde çalışırkan özellikle girişimciik  ve yenilikçilik konularına odaklanmıştır.  

alt

19. TKG programına Kırgızistan'dan katılan ELVİRA BROMBAEVA  Issyk Gölü kıyısında 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü düzenlenen seminerde sunum yaptı ve görüşlerini paylaştı.

2017 yılının başında Kırgizistan Jogorku Kenesh  (Meclis) Başkanına bağlı Özel Sektor Kurulu kurulmuştu.  Kurul üyesi olan  ve Kırgizistan'ın önde gelen Odaları  ve Birliklerinin temsilcileri  Issyk-Göl' de toplanarak, 2017 yılına ilişkin plan ve programlar üzerinde çalıştılar.

Ulusal  Odalar Birliğii  ve Küçük HES Birliği Başkani ELVİRA  BOROMBAEVA seminerde yaptığı konuşmada, iş adamlarının  gündemde önemli yer tutan enerji, sanayi, inşaat ve yabancıların vize alması konularında karşılaşılan sorunları özetleyerek,  çözüm önerilerini sundu.

Issık Gölü seminerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması önerilmektedir. 

TOBB tarafından düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan'dan katılan ELVİRA BOROMBAEVA  enerji, is geliştirme ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirket sahibi ve üst düzey yöneticidir. NABA (Ulusal İş Dernekleri Birliği ve Küçük HES Birliği Başkanlık görevlerini yürütmektedir. Yatırım Kurulu ve Yolsuzluk Forumu üyesidir. Ayrıca Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Kadın Komisyonu Başkanıdır.