alt

11. TKG programına  Afganistan'dan katılan Dr. AHMAD ARSALAN KARİMİ (sağda) 11-15 Temmuz 2017 tarihlerinde Avusturya'nın  başkenti Viyana'yı i ziyaret ederek, arkaadaşlaraıunı ziyaret etti ve tarihi-turustik bölgeleri gezdi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan temsilcisi olarak katılan Dr. AHMAD ARSALAN KARİMİ programdan sonra İstanbul'da şirket kurmuş ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşamaya başlamıştır. Türkiye'den Afganistan'a ilaç, medikal ürünler ve gıda ithalatı yapmaktadır. 

11. TKG üyesi Dr. AHMAD ARSALAN KARİMİ'nin Viyana ziyaretine aiit farklı fotoğraflara  arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür. 

alt

Slovenya'dan 15. TKG üyesi DZELİL SALİJİ (solda) bahar tatilinden yararlanarak, kardeşi ve arkadaşı ile birlikte Avusturya'nın başkenti Viyana şehrini ziyaret etti. 

TOBB tarafından Ankara, Malatya, Gaziantep ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Slovenya'dan katılan DZELİL SALİJİ  aslen Makedonya kökenlidir ama Slovenya’da  yaşamaktadır. Yiyecek, içecek sektöründe faaliyet gösteren, unlu mamul ve pasta üreten ve  pastane ve yogurtland adlı zincir dondurma mağazaları olan firma sahibidir. 

alt

19. TKG programında heyet başkanlığı görevini üstlenen ŞENER SABRİ   arkadaşları ile birlikte14 Nisan 2017 Pazar günü Viyana şehrinin tarihi meydanını ve ünlü Aziz Stefan Katedrali'ni  ziyaret etti. 

ŞENER SABRİ'nin Viyana gezisine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Polatlı, Kıcaeli, Gebze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. TKG programında  heyet başkanlığı görevini üstlenmiş olan ŞENER SABRİ  Bulgaristan'ın  Haskovo şehrinde yaşamaktadır. Ev tekstili, sanayi tekstili, otel ve restoranlar için tekstil ürünleri, tekstil dokuları üretimi, ithalatı ve ihracatı yapan şirket sahibidir. Ayrıca antrepo sahibidir ve depoculuk, antrepoculuk hizmeti vermektedir. Uluslararası ticaret yaparak başta tekstil olmak üzere çok sayıda ürün gruplarıyla yurt içinde ve yurt dışında alım satım yapmaktadır. 

alt

4. TKG programına Makedonya'dan katılan ESFER ALİJİ (solda)  Avusturya'nın başkenti Viyana'da Prater Fun Park'da  22 Nisan 2017 Cumartesi günü düzenlenen Viyana Şehir Maratonu 10K Etabında  koşmak için arkadaşları ile birlkte karayolu ile Avrupa  başkentleri arasında seyahet etti.  

ESFER ALİ ve yol arkadaşları 20 Nisan 2017 Perşembe günü  Macaristan'ın başkenti Budapeşte ve Slovakya'nın başkenti Bratislava'nın tarihi bölgelerini ziyaret ederek 21 Nisan 2017  Cuma  günü Viyana'ya ulaştı.  

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul'da  düzenlenen  4. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Makedonya'dan katılan ESFER ALİ, Üsküp'te inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir Türk şirket CEVAHİR HOLDİNG'de yönetici olarak görev yapmaktadır.