alt

Bulgaristan'dan 2. TKG  programı hayet başkanı SEVGİNAR NAZIM SERBEST (ortada) eşi  GÜNER SERBEST (solda)  ile birlİkte Londra Grenwich Üniversitesinde  öğrenim gören büyük oğulları FARİZ SERBEST'i (sağda) ziyaret etti. 

SEVGİNAR SERBEST eşi ile birlikte 8-12 Mart 2017 tariheri arasında Londra'da öğrenim görmekte olan oğullarını ziyaret etti, Londra'nın tarihi ve turistik bölgelerini gezdi  ve dostları ile buluştu. 

alt

Oğulları ile birlikte The Times nehrinde tekne gezisi  yapan  SEVGİNAR SERBEST (ortada) bahar başlangıcını ve  8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Gününü ailesi ile birlikte kutlmaktan mutlu oldu.

2. TKG programı heyet başkanı SEVGİNAR NAZIM SERBEST'in Londra gezisine ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri'de düzenlenen  2. Türkçe KonuşanGirişimciler programında heyet başkanlığı görevini üstlenen SEVGİNAR NAZIM SERBEST,  petrol istasyonu, tarım, turizm, inşaat vb konularında faalliyet gösteren şirket sahibdir. AB Fonlarına başvurarak kiraz bahçesi kurmuştur.  Razgrad Dağlarında  inşa ettikleri dağ otelini işletmektedir.

SEVGİNAR SERBEST'in Kocası  GÜNER SERBEST Stambolova Belediye Başkanı ve Haskovo milletvekili olarak  Bulgaristan'a yaşayan Türk azınlığın haklarınıkorumak için uzun yıllar görev yapmıştır. 

2. TKG programı heyet başkanı SEVGİNAR SERBEST,  AB fonlarından desteklenen ve Edirne ile paydaş olarak yürütülen bir sivil toplum projesinin yürütücü başkanlığını üstlenmiştir.

alt

6. TKG programına Moldova'dan katılan VALENTİNA UZUN   2017 Haziran ve Temmuz aylarında İngiltere'dd bulunduğu sırada Londra'yı da ziyaret etti.  

Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara ve istanbul'da düzenlenen  6. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Moldova'nın Gagavuz Yeri Özerk Cumhuriyeti'ni temsilen katılan VALENTİNA UZUN Azamet Grubun sahibir ve CEO olarak görev yapmaktadır. Restoran zincinin yanı sıra üzüm çekirdeginden soguk baskıda yağ ve un üretmektedir. Durum bugdayı ve üzüm cekirdeginden elde edilen  undan çok kaliteli ve lezzetli makarnalar üretmekte ve dünya piyasalarına pazarlamaktadır.

alt

6. TKG üyesi VALENTİNA UZUN Haziran ayında İngiltere'nin Berkshire şehrinde düzenlenen Royal Ascot- Kraliyet Koşusu  at yarışlarını izledi ve MacDonald Berystede Hotel'de konakladı.

 Royal Ascot koşusuna ait fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektediir. 

VALENTİNA UZUN İngiltere'de bulunduğu sırada başkent Londra yakınlarındaki  Bagshot, Berkshire, Reading  gibi küçük kentleri ziyaret ederek, tarihi binalarda  B&B butik otellerde konakladı.

6. TKG üyesi  VALENTİNA UZUN'un İngiltere gezisine ait farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

KKTC'den 11. TKG Üyesi AKAN OZA (solda) ve ağabeyi UMUT OZA (sağda)  ile birlikte marka tanıtımı yapmak ve Excel London IFE 2017 Exhibition'a katılmak  amacıyla Londra'da bulundukları sırada, 19 Mart 2017  Pazar akşamını ünlü restoran The Corner Restaurant and Champagne Bar Selfridges'de değerlendirdi. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin seçkin gıda firmaları, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın organizasyonu ile bu yıl ilk defa Londra’da 19-  22 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen IFE Gıda Fuarı’na, ‘North Cyprus’ standı altında katıldı.

alt

11. TKG programı katılımcısıs AKAN OZA (sağda) ve ağabeyi UMUT OZA (solda) IFE Gıda Fuarı'nın açılış günü başarısını Londra'nın ünlü lokantası Sketch'de akşam yemeğinde kutladılar.

Aile şirketi Oza Kahve'nin ortağı ve üst düzey yönetici olan AKAN OZA yurt içi ve yurt dışı  fuarlara katılarak,yeni bağlantılar kurmakta ve bir süre önce KKTC'de ve Ankara'da açmış oldukları Oza Coffe Hosue  kefelerinin bir zincir haline gelmesi için tanıtım fırsatlarını değerlendirmektedir.