alt

10. TKG programına Kosova'dan katılan ENİS CABRATİ (solda) 6-9 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen  Automechanika 2017 Fuarı ziyaretinde son teknoloji ürünleri hakkında bilgi aldı. 

Otomotiv endüstrisinin dünya çapında 3. büyük ticaret fuarı olan Automechanika Istanbul, 6-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. 

33 ülkeden 1217 katılımcı 13 salonda Parça ve Sistemler, Onarım ve Bakım, Yağ, Akü, Aksesuar, Reifen Jant ve Lastik, El Aletleri, Oto Yıkama ve Truck Competence konularında yeniliklerini sergiledi. bu yıl Almanya, Çek Cumhuriyet, Çin, Hong Kong, İran, İtalya, Fas, Pakistan, İspanya, Tayvan, Fransa ve Güney Kore olmak üzere 12 resmi ülke pavilyonu ile fuarda yer aldı.

Automechanika Istanbul doğru projelerin doğru kişileri bir araya getirdiğini bir kez daha gösterdi. Yalnızca katılımcı açısından değil, aynı zamanda 110'u aşkın ülkeden gelen ziyaretçiler açısından da son yılların en uluslararası etkinliğine imza atıldı. 4 gün boyunca 43.874 kişi fuarı ziyaret etti. Ekonomi Bakanlığı ve Otomotiv İhracatçıları Birliği desteği düzenlenecen uluslararası satın almacı programı kapsamında Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Fas, Filistin, Sırbistan, Tunus ve Yunanistan’dan alıcılar fuarı ziyaret etti. Yurtdışının yanı sıra, Sanayi ve Ticaret Odaları ve Meslek Odaları ile işbirliği sonucunda Türkiye'nin dört bir yanından 100'ün üzerinde Anadolu delegasyonu fuarı ziyaret etti. 

Automechanika Istanbul 2017 Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi yeterli olacaktır.  

10. TKG programı üyesi ENİS CABRATİ'nin Automechanika 2017 Fuarı izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşamak için arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Beypzarı  ve İstanbul'da düzenlenen 10.Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova temsilcisi olarak katılan ENİS CABRATİ,  Prizren şehrinde otomotiv yedek parça toptan ve perakende ticareti yapan, servis istasyonu işleten  aile şirketi  Burak Otomotiv'de yönetici olarak görev yapmaktadır.

alt

Makedonya'dan 10. TKG üyesi  İDRİS DERVİŞ, 8-12 Mart 2017 tarihleri arasında  Yeşilköy'de bulunan İstanbul Fuar Merkezi salonlarında düzenlenen UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı'nı ziyaret ederek yararlı görüşmeler yaptı ve yeni  bağlantılar kurdu.

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı UNICERA İstanbul Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı’nda, 8 bin 12’si yabancı olmak üzere 73 bin 281 profesyonel ziyaretçi ağırlandı. Yabancı ziyaretçi oranında bu yıl yakalanan %21’lik rekor artış, Türk seramik sektöründe memnuniyet yarattı.

B2B Eşleştirme Programı çerçevesinde katılımcı firmalar, yabancı alım heyetleriyle buluştu. Bu yıl ilk kez 40 ülkeden gelen alım heyetlerinde yer alan önemli firma yetkilileri ile katılımcı firmalar arasında B2B Eşleştirme Programı kapsamında ikili görüşmeler de yapıldı.

UNICERA Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemeleri Derneği (TIMDER) iş birliğinde İstanbul Fuar Mekezi salonlarında 60 bin metrekare alanda gerçekleştirildi. 1.000’in üzerinde markanın katılımı ile düzenlenen fuar, aralarında Almanya, İtalya, Portekiz, Çin, Tayvan, Hong Kong Hindistan, İran’ın da bulunduğu ülkelerden gelen 15 yabancı katılımcı firmanın, yeni ürün ve modellerine ev sahipliği yaptı.

UNICERA - Seramik Banyo Mutfak Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşılmaktadır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya'dan katılan İDRİS DERVİŞ inşaat malzemeleri ve banyo ürünleri toptan satışı yapan şirket sahibidir.  Makedonya Türk İşadamları Birliği - MATİB ve Makedonya Türkiye Ticaret Odası- MATTO üyesidir. 

alt

12. TKG programına Makedonya'dan katılan AMİR İSMAİLİ (sağdan 2.)   8-12 Mart 2017 tarihleri arasında  Yeşilköy'de bulunan İstanbul Fuar Merkezi salonlarında düzenlenen UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı'nı ziyaret ederek yararlı görüşmeler yaptı ve yeni  bağlantılar kurdu.

12. TKG üyesi AMİR İSMAİLİ'nin  UNİCERA Fuarı ziyaretine ait farklı fotoğraflarına  ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

alt

12. TKG üyesi AMİR İSMAİLİ  28 Şubat-4 Mart 2017 tarihleri arasında başkent Üsküp'te düzenlenen  "14. Uluslararası  İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarı"nı ziyaret ederek,  banyo malzemesi üretimi yapan firmaların yetkiileri ile görüştü  ve yeni işbirlikleri geliştirdi. 

14. Uluslararası İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya temsilcisi olara katılan AMİR İSMAİLİ, Türkiye’den satın aldığı  akrlik levhalar, polyester, alüminyum profil ve pleksiglas vb hammedeyi kullanarak banyo mobilyası ve küvet üretimi  ve ticareti  ile seramik toptan ve perakende  ticareti yapan şirketite üst düzey yöneticidir.  MATIB Makedonya Türk İşadamları Birliği üyesidir.