alt

19. TKG programı heyet başkanı ŞENER SABRİ (soldan 2.)  Kırcaali'de düzenlenen  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlama programına  T.C. Sofya Büyükelçisi SÜLEYMAN GÖKÇE (soldan 3.) ve Filibe Başkonsolosu HÜSEYİN ERGANİ'nin (sağ başta) katılmasını memnuniyetle karşıladı.

TOBB tarafından Ankara, Polatlı, Kıcaeli, Gebze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. TKG programında  heyet başkanlığı görevini üstlenmiş olan ŞENER SABRİ  Bulgaristan'ın  Haskovo şehrinde yaşamaktadır. Ev tekstili, sanayi tekstili, otel ve restoranlar için tekstil ürünleri, tekstil dokumaları üretimi, ithalatı ve ihracatı yapan şirket sahibidir. Ayrıca antrepo sahibidir ve depoculuk, antrepoculuk hizmeti vermektedir. Uluslararası ticaret yaparak başta tekstil olmak üzere çok sayıda ürün gruplarıyla yurt içinde ve yurt dışında alım satım yapmaktadır. 

alt

9. TKG programına Bulgaristan temsilcisi olarak katılan SABİHA MESTAN  (ayakta soldan 3.) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için kutlama programı düzenlenen  Kırcaali'de bulunan Arpezos Restaurant 'da arkadaşlaraı ile birlkte neşeli bir ortam paylştı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan temsilcisi olarak katılan SABİHA MESTAN, Kırcaali Tiyatro ve Müzik Merkezi Kadriye Latifova Müzikal Tiyatrosu'nun yöneticisi ve Kırcaali Buket Kadın Derneği Başkanı olarak görev yapmaktadır.  

alt

15.TKG programına Bulgaristan'dan katılan MECBURE EFRAİMOVA (ayakta, sol başta) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü uzun yıllar öğretmen olarak görev yaptığı okulda eski öğrencileri ve meslektaşları ile birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadı.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'ın Ruscuk ilinden katılan  MECBURE EFRAİMOVA Türkiye ile Kültürel İlişkiler GÜNEŞ Derneğinin kurucu başkanıdır. Balkan Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Dernek tarafından, Türk dilini ve kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca Türk ve Azerbaycan Diyaspora Koordinasyon Komisyon üyesidir. Bir süredir İstanbul'da yaşamakta ve çalışmaktadır.