alt

Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan TKG üyeleri Kurban Bayramı sırasında, 14 Eylül 2016 Perşembe günü  İstanbul'da buluşarak, grup üyesi arkadaşlarıyla bayramlaştılar.

TOBB tarafından düzenlenen  11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan SABRUDDIN ABDURAHMAN RAHMANİ  (ön sırada, sol başta),  14. TKG üyesi MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ (soldan 2.), 4. TKG porgramına katılan SAİD MAUDOOD  GHAİBi (arka sırada, solda) ve 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programı üyesi MASUD AHMADİ  (MASUD SAYED AZİZULLAH) bir süredir yarı zamanlı olarak İstanbul'da yaşamakta ve sık sık biraraya gelerek görüşmektedir.  ,

Afganistan TKG  grubunun üyeleri son dönemde ülkelerindeki siyasi ve  ekonomik belirsizlikler nedeniyle ailelerini Türkiye'ye yerleştirmeye başladı. Çoğunlukla İstanbul'da Beylikdüzü semtini tercih eden TKG üyeleri yeni hayatlarında da hemşerilik ve  komşluluk ilişkisini güçlü tutmak için çaba göstermektedir.  TKG üyeleirnin eşleri ve çocukları Türkiye'de yaşarken, kendileri de yarı zamanlı olarak Afganistan İstanbul arasında mekik dokumaktadır. Ankara ve Kayseri'ye  yerleşen TKG üyeleri de iş ilişkileri nedeniyle yarı zamanlı olarak Afganistan'da bulunmaktadır. 

alt

Özbek kökenli Afganistan TKG grubu üyeleri  başkent Kabil'de de sık sık birarayagelmektedir.  Afganistan Cumurbaşkanı 1.Yardımcısı  RAŞİT DOSTUM'u (ortada, kaftanlı) evinde ziyaret eden 5. TKG üyesi ZARİF RAHMETOĞLU (sol başta),  8. TKG üyesi FERİDUN İLHAM (sağdan 4.) 9. TKG üyesi KHAN MURAD HAMİDİ (sağdan 2.)  10. TKG üyesi  JAMSHİD SAEEDİ (önde, sağda ve 14. TKGüyesi MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ (önde, solda) siyasi önderlerine saygılaraını ve kalbi desteklerini sundular.