alt

Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansları (RECCA) kapsamında  DEİK tarafından  1 Mart 2017 Çarşamba günü düzenlenen İş Konferansına katılan  Afganistan TKG Grubu üyeleri grup fotoğrafında buluştu.

 5. TKG üyesi ZARİF RAHMETOĞLU (ön sıra, soldan 2.), 11. TKg programı katılımcısı Dr. AHMAD ARSALAN KARIMI (önde, sol başta), 10. TKG üyesi JAMSHİD SAEEDİ (ayakta, sol başta), 4. TKG programı katılımcısı SAİD MAUDOOD  (GAYBİ)  GHAİBİ (ayakta, soldan 3.), 14. TKG üyesi MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ  (ayakta, sağdan 4.) ve 17. TKG üyesi SAYED MASUD  SAYED AZİZULLAH (ayakta, sağ başta) Konferansa etkin katılım sağladılar.

Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansları (RECCA) çerçevesindeki ilk İş Forumu, 1 Mart 2017 tarihinde DEİK ve RECCA Sekreteryası ev sahipliğinde İstanbul'da Intercontinental Otel'de düzenlendi. Afganistan İslam Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Bakanı Humayoon Rasaw, T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan ve DEİK/Türkiye-Afganistan İş Konseyi Başkanı Sadi Yalçın'ın katılımları ile T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK ve RECCA Sekreteryası organizasyonu ile gerçekleştirilen Forumda, Afganistan'ın yeniden inşası kapsamında iş dünyaları olarak atılması gereken adımlar, sektörler bazında ele alındı. 

alt

Afganistan'dan 14. TKG üyesi MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ (soldan 3.), 10. TKG üyesi JAMSHİD SAEEDİ (sağdan 2.) ve 17. TKG üyesi SAYED MASUD  SAYED AZİZULLAH (sağ başta)  İş Konferansı sırasında verilen mola anlarında değerlendirmelerini payaştılar. 

alt

RECCA İş Forumu kapsamında Türk ve Afgan iş dünyası temsilcilerinin geniş katılımı ile bölgesel bağlantılar, enerji ve doğal kaynaklar ve Avrasya'da kamu-özel sektör işbirliğinin konu alındığı oturumlar gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlenen "Afganistan Bölgesel Ekonomik İşbirliği Konferansları 2017 (RECCA)" kapsamında gerçekleştirilen iş forumundaki konuşan Afganistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Hümayun Rasaw,  Türkiye ile Afganistan'ın dostluğunun uzun bir tarihe sahip olduğunu kaydederek, Türkiye'ye dostluğu ve yardımları için teşekkür etti.

DEİK web sayfasında yayınlanan İş Forumu haberinin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.  

Artı49 internet sitesinde  yayınlanan  İş Forumu haberinin ayrıntılarına ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

Haberler Com sitesinde yayınlanan RECCA Konferansları 2017 İş Forumu haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.  

alt

14. TKG üyesi MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ (sağdan 4.), 10. TKG üyesi JAMSHİD SAEEDİ (sağdan 3.) ve  4. TKG programı katılımcsı SAİD MAUDOOD  (GAYBİ)  GHAİBİ konferansı birlikte izlediler. 

alt

14. TKG üyesi MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ (soldan 3.), 5. TKG programıkataılımcısı ZARİF RAHMETOĞLU (soldan 4. ayakta) , 10. TKG üyesi JAMSHİD SAEEDİ (soldan 5.), 4. TKG üyesi SAİD MAUDOOD  (GAYBİ)  GHAİBİ (sağdan 3.)  ve 17. TKG üyesi SAYED MASUD  SAYED AZİZULLAH (sağdan 2.)  İş Konferasnı sırasında verilen öğle yemeğinde Afganistan masasında buluştular.