alt

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 7. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'dan katılan NAZIM  AGAZADE (solda) 20 Kasım 2016 Pazar günü İstanbul'da yaşayan dönem arkadaşı CAVİD SADİGOV  (sağda) ile  lokantalarıyla ünlü tarihi bölge Kumkapı'da akşam yemeğinde buluştu. 

TOBB 7. TKG  programına  Azerbaycan'dan katılan CAVİD SADIGOV programdan sonra İstanbul'da şirket kurmuş ve Azerbaycan, Türkmenistan, Ukranya ve Rusya'da bulunan  işlerini İstanbul'dan yönetmeye başlamıştır. 

NAZIM AGAZADE  Ankara Hukuk fakültesi mezunudur.  Moskova'da kendi  özel  danışmanlık şirketi bulunmakdır. Başta Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçliği olmak üzere, Rusya'da iş yapmak isteyen Türk  firmalarına hukuki ve idari konularda destek vermektedir.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. TKG programına Makedonya'dan katılan İDRİS DERVİŞ (solda) Bulgaristan'dan dönem arkadaşı TİMUR  HALİLOV  (sağda) aileleri ile birlikte 17 Kasım 2016 Perşembe günü Bulgaristan'ın güneyinde küçük bir kasaba olan Pavel Banya'da  bulunan  Sevtopolis Hotel Balneo & PA 'da buluşarak, kaplıca  tatili yaptılar. 

10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na  Makedonya'dan katılan İDRİS DERVİŞ inşaat malzemeleri ve banyo ürünleri toptan satışı yapan şirket sahibidir.  Makedonya Türk İşadamları Birliği - MATİB ve Makedonya Türkiye Ticaret Odası- MATTO üyesidir. 

TOBB tarafından düzenlenen 10. TKG programına Bulgaristan temsilcisi olarak katılan TİMUR HALİLOV  sahibi olduğu TES Consulting  Ltd. şirketi ile Bulgaristan'da iş yapan şirketlerle çeşitli konularda danışmanlık hizmeti vermektedir. 

alt

Yunanistan'ın  Batı Trakya bölgesinden EROL AMET'in (solda)  atılmasıyla 10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'nın ayrılmaz üçlüsü Plovdiv-Filibe'de Torro Grande lokantasında  buluştu. 

10. TKG programı katılımcısı EROL AMET, Bursa Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunudur.  Yoğurt, ayran, peynir, tereyağı vb süt ürünleri üretimi yapan şirket sahibidir. Gümülcine Sanayi Odası üyesidir.

alt

Karadağ'dan 19. TKG üyesi  FARİS MURATOVİC (sağda) dönem arkadaşı ALMİR MUKACA'yı  (solda) 2 Kasım 2016 Salı günü, Saraybosna'da ziyaret ederek, Başçarşı'da öğle yemeğine konuk oldu ve ünlü Boşnak Köftesini tattı.

TOBB tarafından düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler  Programı'na katlan  FARİS  MURATOVİÇ Karadağ'ın başkenti Podgorica'da yaşamaktadır. Türkiye'de Kocaeli Üniveristesinde  Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Karadağ, Bosna Hersek ve Sırbistan'da faaliyet gösteren risk yönetimi ve bilimsel enstitü şirketinde yöneticidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından 9-20 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenelenen19. TKG  programına Bosna Hersek'ten katılan ALMİR MUKACA gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Organik meyve ve meyve suyu üretimi yapan, evlere doğrudan dağıtım yoluyla organik  ürünler ticareti yapan  şirket sahibidir. Bosna Hersek Federasyonu Ticaret Odası ile Organik Gıda Üreticileri  Derneği üyesidir.