alt

16. TKG programı katılımcısı  MİRBEK OKENOV (sağda) ile 19. TKG üyesi ULUKMAN BAPAEV  (solda) 1-5 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul'da "Kırgızistan Kültür Tanıtım Günleri" düzenleyerek, üç ayrı etkinlikte Kırgız kültürünü tanıttı. 

5 Kasım 2016 Cumartesi günü öğleden sonra Özdilek Park AVM'de düzenlenen Kırgızistan tanıtım etkinliği kapsamında  Kırgız halk müziği konseri ve   Kırgız milli kıyefetlerinden oluşan mini defile İstanbullular tarafından ilgiyle izlendi. 

alt

16. TKG programı katılımcısı MİRBEK OKENOV (sağda) ve 19. TKG programı üyesi ULUKMAN BAPAEV (solda) tanıtım günlerine katılarak  Kırgız el sanatları ürünlerini sergileyen Kırgız  tasarımcıların ürünlerini tanıtabilmeleri için Özdilek Park istanbul AVM'nin zemin katındaki meydana  özel stant kurdu.

MİRBEK OKENOV  ve  ULUKMAN BAPAEV  ile etkinlik  hazırlıkları sırasında sohbet ettik ve konseri izlemeye gelen İstanbul'da yaşayan Kırgız aileler ile tanışmaktan memnun olduk.  

alt

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan MİRBEK OKENOV (ortada), Türkiye Mezunları Egemendik Derneği Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.  Ankara'da bulunan  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesinden mezundur.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. TKG programına katılan ULUKMAN BAPAEV (sağda),  Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'de yaşamaktadır.  İstanbul'da bulunan Boğziçi Üniversitesi Turizm bölümü mezunudur. Turizm alanında faaliyet gösteren şirket ortağı ve üst düzey yöneticisidir.  Egemendik Türkiye Mezunları Derneği üyesidir. 

alt

USAID BGI Kırgızistan Ofisi'nin  facebook sayfasında  yayınlanan Levent'te bulunan ÖzdilekPark  İstanbul AVM'de 4-5 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenen tanıtım etkinliğine ait farklı fotoğraflara  bu linkten ulaşmak mümkündür. 

16. TKG üyesi MİRBEK OKENOV ve 19. TKG üyesi ULUKMAN BAPAEV tarafıdnan  düzenlenen Kırgızistan Kültür Tanıtım günleri kapsamında Sultanhamet'te bulunan Armada Otel'de 3 Kasım 2016 Perşembe  akşamı gerçekleşen    etkinliğe ait video görüntülerine bu linten ulaşılmaktadır.