alt

12. TKG üyesi HALİDE GÜRÜN (sağda)  ve 11. TKG üyesi AKAN OZA  (solda) 16. MÜSİAD Fuarında stant kurarak KKTC gıda sektörünün ve kendi markalarının tanıtımını yaptı. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından her iki yılda bir düzenlenen uluslararası 16. MÜSİAD EXPO 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

alt

6. TKG programına kKTC'den katılan RAMAZAN GÜNDOĞDU (ortada) 11-12 Kasım 2016 tarihlerinde sahib iolduğu Shipyard Tersane şirketinin MÜSİASd Fuarında KKTC bölümünde açmış olduğu standını ziyaret ederek, görevlilere destek verdi.    

alt

6. TKG programı katılımcısı RAMAZAN GÜNDOĞDU  (solda) MÜSAD Fuarında stant kurand ostlarını da ziyaret ederek, KKTC  ekomomisini geliştirecek tanıtım çalışmalarına verdiği önemi ifade etti.

TOBB  tarafından düzenlenen 6. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına KKTC temsilcisi olarak katılan RAMAZAN   GÜNDOĞDUGazimağusa'da bulunan Shipyard Famagusta Tersanesinin sahibi ve direktörüdür. Ayrıca  Girne'deki yat limanı,  Delta Marina'nın sahibidir. Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan V. olarak görev yapmıştır.

MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak yüksek teknoloji fuarı 3. High Tech Port MÜSİAD ve 20. Uluslararası İş Forumu (IBF) da düzenlendi.

IBF-International Business Forum, 22 ülkeden işadamları dernekleri başkanlarından oluşan bir icra kurulu (BOG) tarafından yönetilimekte ve güvenilir küresel bir iş ağı sunmaktadır. Yılda bir kere yapılan kongre ve beraberindeki ticari faaliyetlerle bir araya gelinen uluslararası iş platformu, bu yıl 20’inci kez 16. MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde WoW Hotel’de gerçekleşti.

MÜSİAD EXPO, katılımcı işadamları ile yatırımcıları bir araya getirerek, ticari işbirliği ve küresel ortaklıklar için yeni fırsatlar sunmaktadır. Büyük ticaret kapasitesi ve gönül organizasyonuyla, Asya’dan Avrupa’ya Afrika ülkelerinden Türki Cumhuriyetlere kadar yabancı işadamı, yerli ve yabancı katılımcı firmalarla 1993 yılından beri her iki senede bir İstanbul’ da yapılmaktadır.

MÜSİAD EXPO hakkında ayrıntılı bilgilere  ulaşmak için MÜSİAD web sayfsına ait bu linki tıklamak yeterli olcaktır.  

alt

Afganistan'da fuar şirketi sahibi olan ve Türkiye'deki furlara heyetler düzenleyen  16. TKG üyesi HASHİM BAYQARA  (solda) Oza Kahve standını ziyaret ederek, 11. TKG üyesi AKAN OZA (sağda) ile tanıştı. 

alt

16. TKG programı katılımcısı HASHİM BAYQARA (soldan 2.) MÜSİAD Fuarı'nı ziyaret amacıyla  Afganistan'dan 15 kişilik Alım Heyeti  düzenlendi.

MOHAMMAD HASHİM BAYQARA'nın MÜSİAD  Fuarı izlenimelrine ait faraklı fotoğraflara  ulaşamakiçin arkadaşımızın facebooks ayfasına ait bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, İzmir,  Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan MOHAMMAD HASHİM  BAYQARA, fuarcılık sektöründe Kabul Green Expo  adlı şirketi ile faaliyet gösteren ve lojistik hizmetleri ve inşaat malzemeleri ticareti yapan şirket sahibidir. 

HASHİM BAYQARA Turkish Mall adı altında faaliyet gösteren ve sadece Türk malı inşaat malzemelerinin pazarlandığı bir tanıtım galerisi/mağaza işletmektedir. Aydın Afganistan Kültür Derneği üyesidir. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 12. TKG programıa KKTC temsilcis iolarak katılan HALİDE GÜRÜN Üniversite eğitimini2010 yılında İngiletere'de Reading Üniverstesi'nde İşletme ve Yöneticilik bölümünde tamamlamıştır.  Mezun olduktan sonra aile şirketi  Akgöl Sütçülük Gıda ve Paketleme Sanayii Ltd’in yönetiminde görev üstlendi.

12. TKG üyesi HALİDE GÜRÜN son bir yıldır İstanbul'da  Yeditepe Üniveristesi MBA programında eğitimine devam etmektedir. Akgöl Süt Ürünleri şirketinin İstanbul şubesinin kuruluış çalışmlarını yürütmektedir.

alt

Oza Kahve Genel Müdürü UMUT OZA (ayakta, sağda) standı  ziyaret eden konuklara marka hakkında ayrıntılı bilgi verdi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen  11. TKG programına KKTC 'temsilcisi olarak  katılan AKAN  OZA   aile şirketi  Oza Kahve'nin  yönetiminde  ağabeyi UMUT OZA ile birlikte  sorumluk üstlenmektedir. 

KKTC Başbakanı HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN,   Ekonomi  ve Enerji Bakanı SUNAT ALTUN  ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı ALİ ÇIRALI  ve KKTC'nin çok sayıda üst düzey yöneticisi  Oza Kahve ve Akgöl Süt Ürünleri şirketlerinin stantlarını ziyaret ederek, markaların genç yöneticisi TKG üyesi arkadaşlarımıza başarılar diledi.

KKTC'nin  üst düzey yöneticilerinin oza Kahve standı ziyaretine ait fotoğraflara   11. TKG üyesi AKAN OZA'nın facebook sayfasına ait bu  linkten ulaşmak mümkündür. 

KKTC'nin üst düzey  yöneticilerinin AKGÖL Süt Ürünleri stantını  ziyaretine ait  fotoğraflara  ulaşamak için 12. TKG üyesi HALİDE GÜRÜN'ün facebook sayfasıına ait bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

alt

14. TKG programına Almanya'dan katılan CİHAN MUTLU AKTÜRK(solda) iş ortağı ile birlikte MÜSİAD Fuarında stant açarak,  kentsel dönüşüm, yapı denetim ve imar konularında danışmanalık hizmeti sunan yeni  şirketinin tanıtımını yaptı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından  Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul illerinde düzenlenen  14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan  CİHAN MUTLU AKTÜRK,  proje yönetimi, arabuluculuk ve danışmanlık alanında faaliyet gösteren, şirket sahibidir. MÜSİAD Almanya Gençlik Kurulu Kurucu Başkanıdır. 

alt

12. TKG programına Azerbaycan'dan katılan  SAMIR NATIQOGLU ISGANDAROV  MÜSİAD Expo Fuarını 12 Kasım 2016 Cumartesi günü  ziyaret ederek, tankların ve askeri araçların sergilendiği stantları ziyaret ederek, yararlı görüşmeler yaptı.

12. TKG üyesi SAMIR ISGANDAROV'un fuar ziyaretine ait farklı fotoğraflarına bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına kataılan SAMIR NATIQOGLU ISGANDAROV programdan sonra yarı  zamanlı olarak Türkiye'de yaşamaya başlamıştır.  Bir süre önce Ankara'da ofis açarak eşi ve oğlu ile birlikte Ankara'ya yerleşmiştir. Genel ticaret ve danışmanlık sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Türk Savunma Sanayisinin ileri teknoloji üretimlerini yapan yetemişbeş  firma, High Tech Port by MÜSİAD Türkiye Fuarında son tekneolojiye dayalı üretimlerini sergiledi.

MÜSİAD EXPO kapsamında düzenlenen ve 4. salonda ziyaretçilerini ağırlayan High Tech Port by MÜSİAD, Türk savunma ve havacılık sanayisinin ileri teknoloji ürünlerini katılımcı ülkelerin delegasyonlarıyla buluşturdu. Savunma ve havacılık sanayisine yönelik, "konsept iş ve pazar geliştirme platformu" 3. High Tech Port by MÜSİAD Türkiye Fuarı, 4. sanayi devrimine hız kazandırmayı hedeflemektedir.

High Tech Port by MÜSİAD hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.

Ali Koç, Yeşilköy'deki CNR Fuar Merkezi'nde MÜSİAD tarafından 3'üncü kez gerçekleştirilen High Tech Port by MÜSİAD'ta prototipi tamamlanan Altay muharebe tankıyla kara araçlarının bulunduğu Otokar standını ziyaret etti. Ali Koç, Altay muhabere tankının geliştirilmesi ve ihale sürecine yönelik açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Gazetesinde yayınlanan Altay Tankı konusundaki  fotoğraflı habere bu linkten ulaşmak mümkündür. 

alt

16. MÜSAİD Fuarına Sırbistan Alım Heyeti kapsamında davetli olarak katılan  SENAD AMRA KARIŞIK  fuarda ve iş forumunda yararlı görüşmeler  yaptı ve yeni bağlantılar  kurdu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 10. TKG programına Sırbistan'ın Sancak Bölgesinden katılan SENAD AMRA KARIŞIK tekstil ürünleri ticareti, su temizleme ürünleri, su pompaları ve tekstil  kimyasalları ticareti ile uğraşan şirket sahibidir.