alt

Kosova'dan 1. TKG üyesi ÖMER MACUN  (sol başta),  18. TKG üyesi NADİR SHANTİRİ (soldan 2.) ve  19. TKG programı katılımcısı  FURKAN ERGÜLER (sağdan 2.) 2-5 Kasım 2016 tarihlerinde  İstanbul'da düzenlenen Avrasya   Ambalaj Fuarını ziyaret ederek yararlı görüşmeler yaptı. 

Avrasya Ambalaj Fuarı; yaşamdaki her ürüne hayat veren ambalaj ürünleri, gıda işleme - ambalaj makine ve ekipmanlarına yönelik çözümlerin bir arada sergilendiği; 1200’den fazla katılımcısı, 50.000’in üzerinde ziyaretçisiyle her yıl büyüyen; gıda ve gıda dışı tüm endüstrilerin çözüm arayışları ve yatırımları için bölgesinin en çok tercih edilen ticari platformudur.

Farklı bölge ekonomilerinin kavşak noktası İstanbul’da büyüyerek ve gelişerek 22. yılına ulaşan Avrasya Ambalaj Fuarına  Türkiye, Orta ve Batı Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika’dan gıda ve gıda dışı tüm endüstrilerin karar vericileri katılmaktadır. 

Avrasya Ambalaj 2016 22. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür. 

TOBB tarafından ankara, Gazaintep, Şanlıurfa ve İstanbul'da  düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova'dan  katılan NADİR SHANTİRİ, gıda sektöründe faaliyet gösteren kırmız et ve kuru et üretimi yapan şirket sahibidir. Prizren Esnaf İşadamları  Derneği üyesidir.

alt

19. TKG üyeleri Kosova'dan  FURKAN ERGÜLER  (solda) ve Bosna Hersek'ten ALMİR MUKACA  (sağda) 22.  Avrasya Ambalaj Fuarı nedeniyle davetli olarak geldikleri İstanbul'da aynı otelde konakladılar.

19. TKG Programından 6 ay sonra yeniden buluşan dönem arkadaşları fuar ziyaretlerinin sosyal yararını  değerlendirmekten memnun oldular.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından  düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı ALMİR MUKACA gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Organik meyve ve meyve suyu üretimi yapan, evlere doğrudan dağıtım yoluyla organik  ürünler ticareti yapan  şirket sahibidir. Bosna Hersek Federasyonu Ticaret Odası ile Organik Gıda Üreticileri  Derneği üyesidir.

alt

Kosova'dan 1.  TKG üyesi ÖMER MACUN (ortada) ve  19. TKG üyesi FURKAN ERGÜLER (sağda) 22. Avrasya Ambalaj Fuaraında  çok sayıda firma yöneticisi ile görüşereke, yeni  bağlantılar yaptı. 

TOBB tarafından Ankara, Bursa ve İstanbul illerinde düzenlenen 1. TKG programına Kosova temsilcisi olara katılan ÖMER MACUN  Prizren Esnaf İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Gıda ve temizlik ürünleri üretimi ve ticareti yapan  şirket sahibidir. 

alt

TOBB tarafından Ankara, Polatlı, Gebze, Kocaeli ve İstanbul'da düzenlenen 19. TKG programına katılan FURKAN ERGÜLER (ortada), A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.  Ofis mobilyası ve okul mobilyası ticareti yapan şirket sahibidir. Prizren Esnaf İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

alt

10. TKG üyesi ENES T. MELİÇ (solda) TÜYAP 22. Avrasya Ambalaj Fuarını 3 Kasım 2016 Perşembe günü eşiyle birlikte ziyaret etti.

2 Kasım 2016 Çarşamba günü Sırbistan'ın Sancak Bölgesinden araba ile yola çıkan ENES T. MELİC ve eşi  Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye ulaştı. İstanbul'da Beyazıt-Aksaray hattında konaklayan aile,  22. Avrasya Ambalaj Fuaraı ziyaretinin yanı sıra Sultanahmet Camii,  Eminönü Meydanı vb tarihi nekanları da ziyare ettikten sonra 5 Kasım 2016 Pazar günü karayolu ile Bulgaristan üzerinden ülkelerine döndü. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan ENES T.  MELİC (solda) gıda sektöründe çalışan tatlı, börek, mantı vb unlu mamuller üreten ve pazarlayan  şirket sahibidir. 

Saran - saklayan - sattıran ambalaj ürünleri, ambalajlama ve gıda işleme teknolojilerine yönelik kaliteli, uygun fiyatlı, projeye özel kısa vadede çözümler sunan ulusal üreticiler ile küresel markaların birlikte yer aldığı,  bölgesindeki en büyük etkinlik olan 22. Avrasya Ambalaj Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi - İstanbul’da  2-5 kasım 2016 tarihleri arasında düzenlendi. 

Baskının ambalajdaki öneminin artması ve fark oluşturan yatırımların tüketicilere daha çok hitap etmesinin birçok baskı firmasına cazip gelmesi sebebi ile printpack, Ambalaj Baskı Teknolojileri Oluklu Mukavva – Kağıt – Karton Ambalaj Üretim Teknolojileri Özel Bölümü bu yıl da, Avrasya Ambalaj Fuarı 2016 katılımcılarını ve ziyaretçilerini bir araya getiren en önemli platform olmaya devam etmektedir.

Fuar Aktüel sitesinde yayınlanan  ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşılmaktadır.