alt

12. TKG programına Almanya'dan katılan MUHAMMED ERTURAN  (sağ başta)  Stutgart'ta düzenlenen Global Connetc 2016 Fuarına katılan Trakya Odalarının  yöneticileri ile tanışmaktan memnun oldu.

T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu tarafından 26-27 Ekim 2016 tarihlerinde Stuttgart Fuar Merkezi'nde "Global Connect İş Fuarı ve Forumu" düzenlenmiştir.

Almanya'nın öndegelen ihracat ekonomisi forumlarından biri olan Global Connect Forumu'na, Ulm Sanayi ve Ticaret Odası'nın daveti üzerine, Trakya Bölgesindeki illerimiz olan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki ve başta Çerkezköy olmak üzere ilçelerdeki muhtelif sanayi, ticaret ve esnaf odalarının yönetici ve üyelerinden oluşan 51 kişilik bir işadamları heyeti katılarak, temaslarda ve ikili iş görüşmelerinde bulunmuşlardır.

Ayrıca, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından da, Forum'un sergi alanında bir stant açılarak, Trakya Bölgemizdeki yatırım imkanları konusunda katılımcılara bilgiler verilmiştir.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın web sayfasında yayınlanan fuar ziyareti haberine  bu linkten ulaşmak mümkündür. 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'nın web sayfasında yayaınlanan fuar ziyareti  haberine bu linkten ulaşılmaktadr. 

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın web sayfasında yayınlanan fura ziyareti haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

Forum'un ilk günü olan 26 Ekim 2016'da öğleden sonra Ulm Sanayi ve Ticaret Odası'nın organizatörlüğünde ''Türkiye Ekonomi Forumu'' düzenlenmiştir. Türkiye Ekonomi Forumu'nda Başkonsolos Ahmet Akıntı, Kuzey Schwarzwald Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Burkhard Thost, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Frank Kaiser ve Türkiye'deki yatırım imkanları konusunda uzman olan Yusuf Arslan tarafından konuşma ve sunuşlar yapılmıştır.

T.C. Stuttgar Başkonsolsoluğu'nun facebook sayfasında yayınlanan Gobal Connect  Fuarı ve  İş Forumu haberinin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin  ziyaret edilmesi gerekmektedir. 

alt

12. TKG üyesi MUHAMMED ERTURAN  (sağdan 2.) T.C. Stuttgart Başkonsolosu AHMET AKINTI (soldan 5.)  ve beraberindeki heyet üyeleri ile birlikte Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Global Connect  Fuarında açılan TRAKYA Standını ziyaret etti.  

Çerkezköy, Tekirdağ, Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Edirne, Keşan, Uzunköprü, Kırklareli, Lüleburgaz ve Babaeski’den olmak üzere ellibir kişilik iş dünyası temsilcilerinden oluşan Trakya heyeti; üç günlük programında ilk gün rehber eşliğinde  şehir turu yaptı.

Foruma katılan Trakyalı işadamları, 25 Ekim 2016 tarihinde de Başkonsolosluğu ziyaret etti.   T.C. Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı ve T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Çolakoğlu’nu makamlarında ziyaret eden heyet üyeleri Başkonsolosa Çerkezköy TSO ile Edirne TSO adına  birer çini tabak ve Tekirdağ TSO adına   odanın ismi bulunan mini duvar kilimi hediye etti.

Trakya iş dünyası heyeti akşam saatlerinde  Başkonsolos tarafından verilen ve Baden-WürttembegInternational'ın organize ettiği yemeğe katıldı. 

Çerkezköy Bakış  Gazetesinde yayınlanan fotoğraflı fuar ziyareti haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Çerkezköy Haber  Gazetesinde yayınlanan fuar ziyareti haberine ulaşmak için bu linki tıklamak yeterli olacaktır. 

Marmara Haber sitesinde yayınlanan fuar ziyareti haberine bu linkten ulaşmak mümkündür. 

alt

Trakya Bölgesi’nde faaliyet gösteren ticaret ve sanayi odalarının katılımı ile Almanya’nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Global Connect Fuarı’na katılan heyette Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aydoğan Akıncı Genel Sekreter Nevzat Taşkın, Çerkezköy TSO Meclis Başkanı Taha Ülker, Çerkezköy TSO Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin ve Oda Genel Sekteri Hakan Gel'de yer aldı.  

alt

12. TKG üyesi MUHAMMED ERTURAN  (sol başta)   Stuttgart Başkonsolsoluğu tarafından Trakya ticaret ve sanayi odalarının yöneticilerinin katılımyla düzenlenen toplantı ve ikili iş görüşmelerine katıldı. 

TOBB tarafından düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan MUHAMMED ERTURAN şirketler için organizasyon, üretim, verimlilik ve karlılık artırma, muhasebe, ticaret ve yatırım danışmanlığı hizmetleri sunan, Almanya genelinde fuar hizmetleri ve fuar organizasyonu hizmetleri veren şirket sahibidir. ATGIAD, TD-IHK ve IHK-Stuttgart üyesidir. Stuttgart TSO Meclis Üyesi ve Avrupa Türk Genç İşadamları Derneği Kurucu Başkanıdır.  

Trakya ticaret ve sanayi odaları üyelerinden oluşan konuk  heyet 26 Ekim 2016 Çarşamba günü  Başkonsolos ve Ticaret Ateşesi ile birlikte “Doing Business in Germany” seminerine katıldı. 

alt

11. TKG  programı üyeleri  Dr. NEJAT DOĞAN (sağda) ve ikiz kardeşi Dr. NECDET DOĞAN (ortada) T.C.  Stuttgart Baş Konsolsoluğu' tarafından 26 Eki 2016 Çarşamba günü düzenlenen "Doing Business in Germany” seminerine katılarak, Trakya Bölgesinin ticaret ve sanayi odalaraının yöneticileri ve üyeleri ile tanıştı.

Bilgilendirme toplantısının ardından yapılan ikili iiş görüşmeleri sırasında, Trakya ticaret ve sanayi odaları üyeleri ile Almanya'da yaşayan Türk girişimciler  arasında yararlı bağlantılar kuruldu. 

GlobalConnect 2016 Fuarına katılan Trakyalı iş adamları fuar ziyaretinin ardından Alman işadamları ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Heyet üyeleri ayrıca Baden-Württemberg Eyalet Parlamentosu Meclis Salonu’nu da gezdi.

26-27 Ekim 2016 tarihleri arasında Almanya Stutgart kentinde düzenlenen ve Trakya Ticaret ve Sanayi Odaları  üyelerinin katıldığı Global Connect 2016 Fuarına üyelerine Edirne TSO,  Tekirdağ TSO, Çerkezköy TSO ve Çorlu TSO heyetleri katılmıştır. 

Program kapsamında Globa Connect Fuar ziyareti, ikili görüşmeler ve meslek kuruluşu ziyaretleri yapıldı.  Fuarda, ihracat, pazara giriş ve uluslararası işbirliği oluşturma, küresel ticaret, ticareti kolaylaştırma, Almanya ve diğer ülkelerin pazar bilgileri gibi konular hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Global Connect bir iletişim ve ticaret fuarı olup ziyaretçilerini, Ticaret ve Sanayi Odaları ve firmalarla bir araya getirerek 40’tan fazla katılımcı ülkenin pazar girişi hakkında bilgiler ve potansiyel ülkelerde ihracat yapma olanakları sunmaktadır.

25 Ekim 2016 Salı günü İstanbul Atatürk havalimanından hareket eden kırk kişilik fuar heyeti, 26 ve 27 Ekim tarihlerinde  fuarı gezdikten sonra  28 Ekim 2016 Cuma günü İstanbul'a döndü.

Global Connect 2016 Fuarı'na katılan heyet üyelerinin yol ve konaklama masraflarının   yüzde altmışlık bölümü  KOSGEB tarafından destelenmiştir.

Malkara TSO web sayfasında yayınlanan fuar duyurusuna bu linkten ulaşılmaktadır. 

Uzunköprü TSO web sayfasında yayınlanan fuar duyurusuna bu linkten ulaşılmaktadır.