alt

15. TKG üyesi DZELİL SALİJİ  (sağda) 27 Ekim 2016 Perşembe akşamı  T.C. Slovenya Büyükelçiliği tarafından başkent Lublana'da  düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda T.C. Büyükelçisi SERRA KALELİ (ortada) ile görüşerek, kutlama dileklerini  ve desteklerini ifade etti. 

TOBB tarafından Ankara, Malatya, Gaziantep ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Slovenya'dan katılan  DZELİL SALİJİ   aslen Makedonya kökenlidir ama Slovenya’da  yaşamaktadır. Yiyecek, içecek sektöründe faaliyet gösteren, unlu mamul ve pasta üreten ve  pastane ve yogurtland adlı zincir dondurma mağazaları olan firma sahibidir. 

Cumhuriyet Bayramı kutlama daveti  27 Ekim 2016 Perşembe akşamı Slovenya'nın başkenti Ljubljana'nın  önemli mekanlarından Ljublana Kalesi’nde, üst düzey devlet  yöneticilerinin ve yaklaşık 400 davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

T.C. Ljublajana Büyükelçiliği'nin  facebook sayfasında yayınlannan Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliğine ait farklı fotoğraflara  bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

11. TKG programına Bulgaristan'dan katılan SEVİNÇ KARAOĞLAN (soldan 3.) T.C. Sofya Büyükelçisi SÜLEYMANGÖKÇE'nin ev sahipliğinde 27 Ekim 2016 Perşembe akşamı düzenlenen  Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna Türk ve Bulgar Kadınları Dostluk Derneği yönetiminde birlikte görev yaptığı arkadaşları ile birlikte katıldı. 

Haberler Com sitesinde yayınlanan fotoğraflı resepsiyon haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

T.C. Sofya Büyükelçiliği'nin facebok sayfasında yayınlanan Cumhuriyet Bayramı albümüne bu linkten ulaşılmaktadır.  

Anadolu Ajansı'nın  web sayfasında yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlaması haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

TOBB arafındanAnkara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan Avukat  SEVİNÇ KARAOĞLAN Türk ve Bulgar Kadınları Dostluk Derneği Başkanı olarak, Türk kültürünü kormak ve geliştirmek için düzenlenen etkinliklerde gönüllü olarak görev üstlenmekte ve destek vermektedir.

Türk ve Bulgar Kadınlar Dostluk Derneği'nin web sayfasında yayınlanan Sofya'da  Cumhuriyet Bayramı kutlamasının fotoğraflı haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

18. TKG üyesi EDİS EMRE (ortada)  T.C. Sofya Büyükelçiliği tarafından 27 Ekim 2016 Perşembe  akşamı düzenlenen  Cumhuriyet Bayramı kutlama davetine katıldı. 

Bulgaristan'ın kültür, sanat ve siyaset çevrelerinin önde gelen kişilerinden oluşan yaklaşık sekizyüz konuğun katıldığı Cımhuriyet Bayramı resepsiyonu iki ülke ulusal marşlarının dinletilmesi ile başladı.

Memleket haber sitesinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlama haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Ajans Bulgaristan sitesinde yayınlanan habere ulaşmak  için bu linki tıklamak yeterli olacaktır. 

TOBB tarafından 30 Nisan-12 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan EDİS EMRE  ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren ve iki fabrikada üretim yapan VES şirketinin sahibidir.  Ayrıca; yatırım projeleri, inşaat ve enerji konularında danışmanlık hizmetleri sunan firmanın da kurucusudur. BULTİŞAD (Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası) Başkan Vekili  ve DTİK Balkanlar Komitesi  Başkan yardımcısı olarak görev yapmakadır.

18. TKG üyesi EDİS EMRE'nin sahibi olduğu VES şirketinin facebook sayfasında yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlması albümüne bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

11. TG üyesi SEVİNÇ KARAOĞLAN (ön sırada, soldan 2. ) ve 18. TKG üyesi EDİS EMRE (arka sırada, sağ başta)  T.C. Sofya Büyükelçisi SÜLEYMAN GÖKÇE (ön sırada, ortada) ile birlikte  29 Ekim Cumhuriyet bayramını 93. yıldönümü  kutlamasında aynı fotoğraf karesinde  yer aldı.

alt

10. TKG programına Arnavutluk'tan katılan ERİNDA ZHUPANDİ  (soldan 3.) T.C. Tiran Büyükelçiliği tarafından 31 Ekim 2016 Pazartesi akşamı verilen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda üniversite öğrenimini İzmir'de yapmış olan eski arkadaşları ile buluştu..

Büyükelçi HİDAYET BAYRAKTAR'ın  ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı  resepsiyonuna Arnavutluk Meclis Başkanı İlir Meta, Savunma Bakanı Mimi Kodheli, milletvekilleri, diplomatlar ve diğer davetliler katıldı.

Anadolu Ajansı'nın web sayfasında yayınlanan fotoğraflı habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

Haber Tam sitesinde yayınlanan fotoğraflı resepsiyon haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

T.C. Tiran Büyükelçiliği'nin facebook sayfasında yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlaması albümüne bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına katıldığı sırada T.C.  Ekonomi Müşavirliğinde yerel uzman olarak çalışmakta olan ERİNDA ZHUPANİArnavutluk Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası'nın teklifini kabul ederek, ATTSO'da koordinatör olarak göreve başlamıştır.

ATTSO  web sayfasında yayınlanan Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait fotoğraflı habere ulaşmak için bu linki tıklamak yeterli olacaktır.

alt

17. TKG programına Karadağ'dan katılan MİRELA PALAMAR (soldan 3.) T.C. Podgoritsa Büyükelçiliği tarafından  düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda konuklarla ilgilendi.

Büyükelçi SERHAT GALİP'in ev sahipliğinde, Hilton Oteli'nde düzenlenen resepsiyona Karadağlı siyasiler, Türk kurumlarının temsilcileri ve diğer konuklar katıldı

Podgorica Büyükelçiliği'nin Cumhuriyet Bayramı davetine ait farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür. 

Belge com sitesinde yayınlanan resepsiyon haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve  İstanbul illerinde düzenlenen  17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Karadağ temsilcisi olarak katılan  MİRELA PALAMAR Türkiye'nin Karadağ'daki Büyüklelçiliğinde yerel uzman olarak görev yapmaktadır. 

alt

4. TKG programı heyet başkan ŞARIK CİBO (sağda)  T.C. Priştine  Büyülelçisi KIVILCIM  KILIÇ (ortada) tarafından 31 Ekim 2016 Pazartesi akşamı Emerald Otel'de düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna eşi VİLDAN CİBO (solda) ile birlikte katıldı. 

Priştine Büyükelçiliği tarafından verilen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna Kosova’nın Cumhurbaşkanları Fatmir Sejdiu ve Atifete Jahjaga  Kosova Meclis Başkanı Kadri Veseli, Dışişleri Bakanı Enver HoxhajKosova Güvenlik Güçleri Bakanı Haki Demolli, Kosova'da görev yapan Türk askerleri, diplomatlar, Türk kurumlarının temsilcileri ve diğer davetliler katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler  programında heyet başkanlığı görevini üstlenen ŞARIK CİBO , Kosova'nın ağırlıklı olarak Türkçe konuşulan  Prizren şehrinde yaşamaktadır. İş elbiseleri ticareti, inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.  Asma tavan, bina iç dekorasyonu ve ,dış cephe kaplamaları ve dekorasyonları,  profil imalatları, UD,CD,UV alçıpan,dış fasadalar işleri  yapmaktadır. Bu kapsamda gerekli malzemelerin üretimini de yapmaktadır. Ayrıca PROTEX  adlı şirketi ile, Arnavutluk'ta iş elbiseleri ve iş ayakkabıları üreten İtalyan kökenli Cofra şirketinin Kosova  bayisi olarak çalışmaktadır.  

alt

14. TKG programına Kosova'nın Vıçıtırın şehrinden katılan ERGİN SUNGUR (solda) Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda  Büyükelçi KIVILCIM KILIÇ'a (ortada)  kutlama dileklerini sundu.  

T.C. Priştine Büyükelçiliği'nin facebook sayfasında yayınlanan Cumhuriyet Bayramı davetine ait haber ve fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Afyonkarahsiar, Denizli ve İstanbul'da düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova temsilcisi olarak katılan Vıçıtırın Belediyesi Meclis Üyesi ERGİN SUNGUR inşaat, dekorasyons ektöründe faaiyet gösteren şiket sahibidir ve Çeşme kültür Derneği Başkanıdır.

alt

Kosova'dan 18. TKG programı katılımcısı EDİS BUNJAKU (solda) T.C. Priştine Büyükelçiliği'nin Cumhuriyet Bayramı kutlama davetine arkadaşları ile birlikte katıldı. 

F5 haber sitesinde yayınlanan footğraflı habere bu linkten ulaşmak mümkündür. 

Haberler Com sitesinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlama davetlerinin haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıura ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova'dan katılan EDİS BUNJAKU, otomotiv, CNC makineler, ve enerji sektöründe kullanılan çeşitli parça üretimi ve ticareti konusunda faaliyet gösteren şirket sahibidir. Kosova Türk İşadamları Derneği üyesidir. 

alt

17. TKG üyesi TANER DEMİRCİ (sağdan 4.)  Üsküp Büyükelçiliği tarafından 27 Ekim 2016 Perşembe akşamı Büyükelçilik rezidansında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılarak konuklarla ilgilendi. 

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya temsilcisi olarak katıla TANER DEMİRCİ   Üsküp'te bulunan T.C. Ticaret Müşavirliğinde onbir yıldır  yerel uzman olarak görev yapmaktadır.  

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi ÖMÜR ŞÖLENDİL  ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona, Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Devlet Bakanı Beycan İlyas, Adalet Bakanı Valdet Caferi’nin yanı sıra çok sayıda devlet ve kurum temsilcisi katıldı.

Time Balkan internet gazetesinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlamasının fotoğraflı haberine bu linkten ulaşmak mümkündür. 

Yeni Balkan sitesinde  yayınlanan görüntülü habere bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

10. TKG üyesi SENAD AMRA KARIŞIK (soldan 2.) ve 18. TKG üyesi MUŞO TURKOVİÇ (sağdan 3.) T.C. Belgrad Büyükelçiliği tarafından 31 Ekim 2016 Pazartesi akşamı  Hyatt Regency Belgrade Otel'de düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda buluştu.  

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki Hyatt Regency Otelde  Büyükelçi MEHMET KEMAL  BOZAY'ın ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona Sırbistan Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic, Savunma Bakanı Zoran Djordjevic, diplomatlar, ülkedeki Türk kurumlarının temsilcileri ve diğer davetliler katıldı.

Son Dakika Com haber sitesinde yayınlanan  Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 10. TKG programına Sırbistan'ın Sancak Bölgesinden katılan SENAD AMRA KARIŞIK tekstil ürünleri ticareti, su temizleme ürünleri, su pompaları ve tekstil  kimyasalları ticareti ile uğraşan şirket sahibidir.

18. Türkçe Konuşan Girişmciler programına Sırbistan'ın  Novi Pazar şehrinden katılan MUŞO TURKOVİÇ Sancak Spor Federasyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

alt

5. TKG programına Romanya'dan katılan FEUZİ İSMAİL (sağ başta) Köstence'nin Mecidiye ilçesinde bulunan Kemal Atatürk Ulusal Koleji'nde öğrenim gören çocukları ile birlikte okulda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına katıldı. 

Cumhuriyet Bayramı töreninde Törende düzenelenmiş olan çeşitli yarışmalarda başarılı olan ve katılım sağlayan Köstence Bölgesindeki okul öğrencilerine de hediyeleri takdim edildi.

Kemal Atatürk Ulusal Koleji'nin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ait farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür. 

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen  5. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına  Köstence'nin Mecidiye ilçesinden katılan FEUZİ ISMAİL  ve karısı SELVİNAS ISMAİL  sahibi oldukları Sultan Prodexim pasta ve unlu mamüller fabrikasını işletmektedir. Ürünlerini Romanya  genelinde,  Balkan ülkelerinde ve Avrupa piyasasında pazarlamaktadır. 

5. TKG programı katılımcısı FEUZİ ISMAİL   Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği Üyesidir. 

alt

4. TKG programına  Makedonya'nın Gostivar şehrinden katılan ESFER ALİ  (sağda) 30 Ekim 2016 Cumartesi günü  Cumhuriyet  Bayramını kutlamak üzere Manastır şehrinde  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün lise öğrenimini yapmış olduğu ve bugün müze olarak kullanılmakta olan Manastır Askeri İdadisi binasındaki Atatürk Köşesi'ni ziyaret etti. 

alt

Üniversite öğrenimlerini Türkiye'de tamamalayan arkadaşları ile birlikte  gerçekleştirdiği Manastır ziyaretinde genç  mezunlarla yakından ilgilenen ESFER ALİ  (arkada sağ başta) kururluşunutamamlayan Türkiye Mezunları Derneği'nin çalışmalarına destek vermektedir. 

Yeni Balkan Gazetesinde yayınlanan Manastır'da Atatürk'ün Okulunu  Ziyaret haberine bu lkinkten ulaşılmaktadır.  

TOBB tarafından düzenlenen  4. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Makedonya'dan katılan ESFER ALİ,  programdan sonra yahoo mail grubu kurarak, katılımcıların arasında bugüne kadar etkin bir şekilde kullanılmakta olan önemli bir iletişim köprüsü gerçekleştirmiştir.  

Üniversite öğrenimini Ankara'da yapan ESFER ALİ, halen Üsküp'te inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir Türk şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır. 

alt

Yunanistan'ın Batı Trakya Bölgesinde yaşayan Türk azınlığın eğitm ve kültürel haklarını korumak ve geliştirmek amacıyla kurulan BAKEŞ şirketinin genel müdürü olan PERVİN HAYRULLAH (sağ başta) TC. Bulgaristan Büyükelçiliği tarafından başkent  Sofya'da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama resepsiyonuna konukoldu.  

PERVİN HAYRULLAH Ankara'da Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunudur. Trakya Ünivesitesinde azınlık hakları konusunda doktora çalışmalarına devam etmektedir.  

TOBB tarafından düzenlenen  1. TKG programı heyet başkanı GALİP GALİP'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu BAKEŞ Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi  Genel  Müdürü olarak görev yapmaktadır.