alt

5. TKG programına KKTC'den katıılan AHMET HASTÜRK  (önde, solda) 14-15 Ekim 2016 Cuma günü Lefkoşa'da Golden Tulip Hotel'de gerçekleşen 2.  Kıbrıs Türk-Kırgız İş Forumu'na katılan  Kırgızistanlı girişimcilerle  ve heyette yeralan TKG üyeleriyle yakından ilgilendi.

15. TKG üyesi ERKİNBEK DJOROEV (arkada , soldan 3.), Egemendik Türkiye Mezunları  Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

16. TKG üyesi MİRBEK OKENOV (önde, ortada) Egemendik Derneği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. İş Forumunun hazırlıklarına katkıda bulunmuş ve Kırgızistan heyetinin oluşması için özel  çaba göstermiştir. 

10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU, arkada, sağdan 2.) ve 19. TKG üyeleri NURLANBEK DAMİNOV  (önde, sağda) ve ULUKMAN BAPAEV (arkada sağ başta)  Kıbrıs Türk işadamlarının iş forumuna gösterdikleri yoğun ilgiden memnun oldu.

Egemendik Türkiye Mezunarı Derneği'nin  facebook sayfasında yayınlanan KKTC İş Forumu izlenimlerine ait fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

5. TKG  programı katılımcısı  AHMET HASTÜRK (solda) ile  16. TKG  programı katılımcsı MİRBEK OKENOV (sağda) 30-31 Mayıs 2016 tarihinde Bişkek'te düzenlenen 1. Kıbrıs Türk-Kırgz İş Forumu sırasında tanışmıştı.

14-15  Ekim 2016 tarihinde Lefkoşa'da düzenlenen 2. Kıbrıs Türk İş Forumu hazırlıklarına  karşılıklı olarak katkıda bulunan TKG üyeleri arasında kururlan dostluk ortamından yeni işbirliklerinin doğması  beklenmektedir.

alt

İş Forumuna katılan Kırgız girişimciler adına Egemendik Türkiye Mezunlaraı derneği başkanıve 15. TKG rogramı üyesi ERKİNBEK DJOROEV (solda) açılış töreni sırasında KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı SUNAT ALTUN'a keçe üzerine işlenmiş yerel motiflerin olduğu bir duvar panosu hediye etti. 

15. TKG üyesi ve Kıbrıs iŞAD Derneği Başkanı METİN ŞADİ  (sağda) İş Forumunun KKTC tarafında gerçekleşen  hazırlıklardan sorumlu kişi olarak açılış törenine ve hediye takdimine eşlik etti.

Kıbrıs Postası Gazetesinde yayınlanan fotoğraflı habere bu linkten ulaşma kmümkündür. 

Kıbrıs Time Gazetesinde yayınlanan iş forumunun fotoğraflı haberine ulaşmak için bu inki tıklamak yeterli olacaktır.

Gazete 360 haber sitesinde yayınlanan  fotoğraflı habere bu linkten ulaşılmaktadır.

alt

14-15 EKim 2016 tarihlerinde  Golden Tulip Hotel'de gerçekleşen  Kıbrıs Türk-Kırgız İş Forumuna katılan girişimciler yeni bağlantılar yapma fırsatı buldu ve yeni dostluklar geliştirdi. 

KKTC ve Kırgızistan arasında karşılıklı  heyet ziyaretleri yapılması ve İş Forumları düzenlenemsi  projesini başlatan 15. TKG programından  dönem arkadaşları Egemendik Derneği Başkanı ERKİNBEK DJOROEV (arkada, sağdan 2.)  ile  Türk İşadamları Derneği Başkanı METİN ŞADİ (arkada, sağdan 3.) 16. TKG üyesi MİRBEK OKENOV (önde, soldan 3.), 19. TKG  üyeleri  ULUKMAN BAPAEV (önde, sağdan 2. ve NURLANBEK DAMİNOV 'a (arkada, soldan 3.) katkı ve destekleri nedeniyle teşekkür etti.

30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde Kırgızistan'da düzenlenen 1. Kıbrıs Türk-Kırgız İş Forumu konusunda TKG web sayfasında yayınlanan habere bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU,  İş Forumu kapsamında düzenlenen  Kuzey Kıbrıs çevre gezisi sırasında arkadaşları ile birlikte Girne'nin doğusunda bulunan  Bella Pais Manstırı'nı da ziyaret etti. 

alt

BEKSAN BEKİR AKANDERE (solda) eşinin dönem arkadaşı  18. TKG üyesi  MİRBEK KAZANBAKOV'u ziyaret ederek, karısı  GİZEM ÇELİKER AKANDERE  adına "hoş geldiniz" dedi.