alt

Bulgaristan'dan 2. TKG  programı heyet başkanı SEVGİNAR NAZIM SERBEST  (ortada)  Hindistan  gezisinde Brihadeeswarar Temple ziyareti sırasında oğulları  Fariz  (solda) ve Egemen (sağda) ile birlikte renkli anlar paylaştı. 

27 Ağustos 2016 Cumartesi günü Hindistan'ın  Bangalore şehrine ulaşan SEVGİNAR SERBEST ve aile üyeleri 28.08.2016 Pazar günü Darmapuri,Tamil Nadu'da katıldıkları geleneksel düğün töreninie ait fotoğraf albümüne bu linkten ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri'de düzenlenen  2. Türkçe KonuşanGirişimciler programında heyet başkanlığı görevini üstlenen SEVGİNAR NAZIM SERBEST,  petrol istasyonu, tarım, turizm, inşaat vb konularında faalliyet gösteren şirket sahibdir. AB Fonlarına başvurarak kiraz bahçesi kurmuştur.  Razgrad Dağlarında  inşa ettikleri dağ otelini işletmektedir.

SEVGİNAR SERBEST'in Kocası  GÜNER SERBEST Stambolova Belediye Başkanı ve Haskovo milletvekili olarak  Bulgaristan'a yaşayan Türk azınlığın haklarınıkorumak için uzun yıllar görev yapmıştır. 

SEVGİNAR SERBEST,  AB fonlarından desteklenen ve Edirne ile paydaş olarak yürütülen bir sivil toplum projesinin yürütücü başkanlığını üstlenmiştir.

alt

9. TKG programına Almanya'dan katılan İSMAİL HAKKI YILDIZ 17 Kasım 2015 tarihinde Kuzey Batı Afrika'da  bulunan Fas'ın kıyı şerindeki tatil beldesi, Taghazout, Souss-Massa-Draâ  ziyareti sırasında çevrede yeni iş bağlantıları araştırdı ve  Taghazout  sahilinde dinlenme olanağı buldu.

9. TKG üyesi  İSMAİL HAKKI YILDIZ,  enerji nakil hatları (yüksek gerilim hatları) inşaatları yapan şirketin sahibi ve üst düzey yöneticisidir.  Kayseri'nin  Develi ilçesinde doğmuştur. Almanya'da ve Avrupa'da enerji hartları inşaatında müteaahit olarak başarılı işlere imza atmaktadır. Şirket merkezini yakınlarda Ankara'ya taşımıştır. 

alt

10. TKG programına Özbekistan'dan katılan ALISHER KASIMOV Ekim ayının son günlerinde Endonezya'nın Bali Adası'nda tatil yaptı. 

ALİISHER KASIMOV 'un Bali izlenimlerine bu linkten uaşılmaktadır. 

TOBB  tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler  programı üyesi ALISHER KASIMOV, yatırım ve teknloji konularında   danışmanlık ve dış ticaret alanlarında hizmet veren şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır.

alt

Bulgaristan'dan 11. TKG üyesi AYDUVAN SAİDOV  yaz tatili içi uzak Doğu'yu tercih ederek, 7 Haziran 2016 tarihinde Amsterdam üzerinden yola çıktı. 

8 Haziran 2016 tarihinde Singapur'a ulaşan AYDUVAN SAİDOV, yola devam ederek, Endonezya'nın Bali Adası'na ulaştı. 

17 Haziran 2016 tarihine kadar  Bali Adası'nda kalan ve çevreyei gezen AYDUVAN SAİDOV  Waterfall Restaurant Ayodya Hotel Nusa Dua tesislerinde konakladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan temsilcisi olarak katılan AYDUVAN SAİDOV, havuz, spa sektörüne yönelik projelendirme, yapım ve bakım hizmetleri veren şirket sahibidir.

11. TKG üyesi AYDUVAN SAİDOV'un üstlenmiş olduğu havuz ve spa inşaatları konusunda  TKG web sayfasında yayınlanan habere erişim için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

11. TKg üyesi AHMAD ARSALAN KARIMI  16 Aralık 2016 Cuma günü birlkte Hindistan'ın Yeni Delhi kentine gitti.

Hindistanın 29 eyaletinden biri olan Hayrana'da bulunan alternatif ve holistik sağlık merkezi  Medanta Hospital Gurgaon'a  başvuran yakınlarına eşlik eden değerli arkadaşımza kolaylıklar diliyoruz. 

Holistik Tıp nedir? ‘’Holistik’’, tümü kapsayan, bütüncül anlamına gelen bir sözcüktür. Tıp sözcüğüyle birlikte kullanıldığında ise, arzulanır düzeyde bir sağlıklılık durumu için, fiziksel, duygusal, sosyal ve manevi boyutların tümünün dikkate alındığı bir modeli tanımlar.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katıldıktan sonra İstanbul'da şirket kuran ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşayan  Dr. AHMAD ARSALAN KARIMI, Türkiye'den Afganistan'a ilaç, medikal ürünler ve gıda ithalatı yapmaktadır.

alt

Almanya'dan 14. TKG üyesi HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK,  bir grup arkadaşı ile birlikte  29 Haziran 2016  Çarşamba günü Ramazan Ayı yardımı götürmek amacıyla Uganda'yı ziyaret etti.    

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul illerinde düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'nın Stutgart şehrinden katılan HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK kalıp üretimi, plastik enjeksiyon, beyaz eşya, elektronik araba parçası ve makine parçaları üretimi ve montajı yapan şirket sahibidir.  Stuttgart (IHK) Sanayi Odası üyesidir. 

14. TKG üyesi HASAN HÜSEYİN  IŞKIRIK'ın   Uganda  ziyaretine ait farklır fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

Kazakistan'dan 14. TKG üyesi MADİ MEİRAMGALİULY  1-12 Kasım 2016  tarihleri arasında Japonya'nın Osaka şehrinde  Kaizen eğitimine devam etti. 

Kaizen, belirli bir zaman diliminde müşteri memnuniyetinin arttırılması ve rekabet güçlerinin etkilenmesi amacıyla süreçlere yönelik, çalışan, süreç, zaman ve teknolojide yavaş yavaş; fakat çok sayıda hızlı bir gelişme sağlamayı ve maliyetlerde bir düşmeyi ifade eden bir kavramdır. Japonca bir birleşik sözcük olan kaizeni oluşturan sözcüklerden kai değişim, zen ise daha iyi anlamına gelmektedir.

14. TKG üyesi  MADİ MEİRAMGALİULY  Japonya'd bulunduğu sırada karbondioksit fabrikası kurmak için gereken makine ve ekipmanın temini için çeşitli görüşmeler ve bağlantılar yapmaya planlamakatadır. 

Osaka, Hirakata şehrilerinde bulunan,  Uniersal Stüdyolaranı ziyaret eden, ünlü eğlence yiyecek içeçek bölgesi  Dotonbori Namba'da renkli saatler geçiren MADİ MEİRAMGALİULY'nin Japonya ziyaretine ait farklı fotoğraflara arkdaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Kazakistan'dan katılan MADİ MEİRAMGALİULY,  Buz pateni tesisleri kuran, bu sektöre ait tüketim malzemesi ve ekipman ithalatı yapan, yapı malzemeleri ve ekipmanları, giyim ve tekstil ürünleri, otomotiv yedek parça ticareti ile ilgilenen şirketler grubunda iş geliştirme müdürüdür. Kazakistan Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.

alt

15. TKG programına Azerbaycan'dan katılan   RUSLAN RAHİMHANOV Ukrayna'nın Khmelnytskyi şehrinde kurmuş olduğu mobilya farikasını yönetmek için son yıllarda  Azerbaycan ile Ukrayna arasında mekik dokumaktadır. Yılın önemli bir bölümünü ailesi ile birlikte Ukrayna'da geçirmekte, fabrikanın üretimi ile yakından ilgilenerek, pazarlama faaliyetlerini yönetmektedir. Uzhgorod, Zakarpats'Ka Oblast'  şehrinde ahşap panelelr üreten  Hardwoodexpo Mühendislik/İnşaat şirketinin  sahibi ve yöneticisidir.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den katılan RUSLAN  RAHİMHANOV  ”Yilsan Mobilya Azerbaycan”  sirketinin sahibidir.  Bakü’de ve Hachmaz sehirlerinde perakende  mağazalari olan bu şirket ayni zamandaüulkenin 45 mağazasına toptan mobilya vermektedir.  Ayrıca “Monalit” markasi altında  koltuk takımları üreten bir sirket sahibidir. Azerbaycan TUSIAB (Türk sanayici ve İşadamları Biriği)  üyesidir.

alt

12. TKG programına KKTC'den katılan HALİDE GÜRÜN  SİAL Ortadoğu Yiyecek Fuarı'na katılmak üzere  4-7 Aralık 2016 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri'nin  başkenti Abu Dhabi'de bulunduğu sırada çevreyi gezdi ve ünlü Şeyh Zayed Cami'ni de ziyaret etti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 12. TKG programı üyesi HALİDE GÜRÜN Üniversite eğitimini 2010 yılında İngiletere'de Reading Üniverstesi'nde İşletme ve Yöneticilik bölümünde tamamlamıştır.  Mezun olduktan sonra aile şirketi  Akgöl Sütçülük Gıda ve Paketleme Sanayii Ltd’in yönetiminde görev üstlendi.

12. TKG üyesi HALİDE GÜRÜN son bir yıldır İstanbul'da  Yeditepe Üniveristesi MBA programında eğitimine devam etmektedir. Akgöl Süt Ürünleri şirketinin İstanbul şubesinin kuruluş çalışmlarını yürütmektedir.

alt

Ukrayna'dan 12. TKG  üyesi YULİYA KUCHMA 2016 yılı  Mayıs ayının ikinci haftasında eşi ve üç çoçuğu ile birlikte İstanbul'dan  karayolu ile  Trabzon'a gitti. Sümela Manastırır, Uzun Göl, Rzie'nin Ayder Yaylası gibi  tarihi ve turistik yerleri gezdikten sonra  Gürcistan'a geçerek, Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan   Batum şehrini de ziyaret etti. 

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan YULİYA KUCHMA danışmanlık ve tercüme şirketi sahibidir.  

12. TKG üyesi YULİYA KUCHMA Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosluğunda Kültür Ataşesi olarak görev yapan eşi ve çocukları ile birlikte Haziran 2011'den bu yana İstanbul'da yaşamaktadır. 

alt

13. TKG programına  İran'ın başkenti Tahran'dan katılan NASTARAN POURDOWLAT (solda)  6 Eylül 2016 tarihinde eşi ve çocuklaraı ile birikte Azerbaycan'ın başkenti Bakü'yü ziyaret ederek, çevreyi gezdi, ve TKG üyeleri ile görüştü.   

TOBB tarafından Ankara, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı  NASTARAN POURDOWLAT  başta medikal ürünler olmak üzere, ticaret sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir.

alt

Tataristan'dan 17. TKG üyesi  JULİA STRUNENKOVA  (sağda) eşi ile birlikte 25 Haziran 2016 tarihinde Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'i  ziyaret etti.  

28 Şubat 2016 tarihinde Kazan'da geleneksel  düğünle evlenen JULİA STRUNENKOVA, eşinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması nedeniyle  evlilik sürecini  10 Eylül 2016 tarihinde İstanbul'da yapılan resmi bnikah töreni ile tamamladı. Değerli arkadaşımızı kutluyor, mutluluk diliyoruz.

TOBB tarafından ankara, Bursa, adana, mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan'dan katılan JULİA STRUNENKOVA turizm ve konaklama hizmetleri sektöründe çalışmaktadır.

alt

17. TKG programına Özbekistan'dan katılan BAHTİYOR KHAİTOV  (solda)   Ekim ayının ikinci yarısında Kanton Fuarını ziyaret etmek üzere Çin'in Guangzhou şehrinde bulunduğu sırada, iş görüşmelerinden fırsat buldukça şehrin popüler yerlerini görmekiçin çevre gezisi yaptı. 

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Özbekistan'ıdan katılan BAHTİYOR KHAİTOV  başkent Taşkent'te faaliyet gösteren kargo şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır.

BAHTİYOR KHAİTOV'un Çin ziyaretine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın  facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.