alt

TOBB tarafından düzenlenen 5. TKG programına KKTC'den katılan Akdeniz Narenciye İhracatcılar  Birliği Başkanı AHMET HASTÜRK  (solda) 7-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Hong-Kong'da  düzenlenen  Asia Fruit Logictica  Fuarında (Asya Meyve Fuarı)  stant açarak, Kuzey Kıbrisın narenciye ürünerinin tanıtımını yaptı.

alt

5. TKG üyesi AHMET HASTÜRK  (solda) Asia Fruit  Logictica Fuarında temsil ettiği KALYONCU grubu adına iş görüşmeleri  yaptı ve yeni bağlantılar kurdu.  

Bu yıl onuncu kez düzenlenen Asya Meyve Fuarında sadece taze meyve ve sebze sağlayıcılar stant açmakte ve ürünlerini sergilemektedir.  Fuar kapsamında çeşitli toplantılar, iş forumları ,sergiler, etkinlikler düzenlenmeketdir. 

37 farkı ülkeden 665 firmanın ürünlerini sergilendiği Asia Fruif Logictica Fuarına bu yıl taze meyve ve sebze alıcısı onbirbin profesyonel ziyaretçi katıldı.

Asia Fruit 2016 Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür. 

alt

19. TKG programı heyet başkanı ŞENER SABRİ  21-25 Ekim 2016 tarihlerinde Şanghay'da düzenlenen ITMA ASİA + CITME 2016  Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı'nı  ziyaret ederek, tekstil makinelerindeki son teknolojiler hakkında bilgi aldı ve yeni siparişler içina raştırma yaptı. 

Tekstil sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan ITMA ASIA + CITME fuarı 21 Ekim 2016 tarihinde  dokuzuncu kez  ziyaretçilerine kapılarını açtı. 

Dünya tekstil devi markalarının bir araya geldiği Çin Tekstil Makineleri Fuarı, Şanhgay şehrinde Ulusal Fuar ve Sergi Merkezi’nde iki yılda bir düzenlenmektedir.

ITMA ASİA + CITME 2016 Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

23 Ekim 2016 Pazar günü istanbul'dan Shanghay'a uçan 19. TKG programı heyet başkanı  ŞENER SABRİ Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarını ziyaret ettikten sonraGlobal tekstil şirketi dına ev tekstili konusunda  fason üretim yapan iş ortağı firmaları ziyaret etmek üzere Yiwu şehrine gitti.   

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. TKG programında  heyet başkanlığı görevini üstlenmiş olan ŞENER SABRİ Bulgaristan'ın  Haskovo şehrinde yaşamaktadır. Ev tekstili, sanayi tekstili, otel ve restoranlar için tekstil ürünleri, tekstil dokuları üretimi, ithalatı ve ihracatı yapan Global Textile Group şirketinin sahibidir.

ŞENER SABRİ ayrıca antrepo sahibidir ve depoculuk, antrepoculuk hizmeti vermektedir. Uluslararası ticaret yaparak başta tekstil olmak üzere çok sayıda ürün gruplarıyla yurt içinde ve yurt dışında alım satım yapmaktadır. 

alt

18. TKG programına Azerbaycan'dan katılan SABUHİ GARAYEV altyapı inşaatlarınde  ve kanalizasyon sistemlerinde kullanılan menhol kapaklarının üretimini yapan iş ortakları ile yeni siparişler hakkında görüşmek üzere 9 Eylül 2016 tarihinde Çin'e giti.

Başta Çin'in başkenti  Pekin olmak üzere, bir hafta süreyle  sanayi üretim merkezleri olarak tanınan Hebei ve Zibo şejhirlerini de ziyaret edenSABUHİ GARAYEV birlikte çalıştıkları  döküm firmaları  ve inşaat malzemesi sağlayıcısı  şirketler ile yeni siparişleri hakkında görüşme yaptı.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18 Türkçe Konuşan Girişimciler programına Azerbaycan temsilcisi olarak katılan SABUHI GARAYEV,  inşaat, inşaat malzemeleri, ticaret merkezleri ve genel ticaret konularında faaliyet gösteren şirkette yöneticidir. Azerbaycan Türkiye İşadamları Birliği ATİB üyesidir. 

alt

17. TKG programına Özbekistan'dan katılan BAHTİYOR KHAİTOV  (soldan 2.)   Ekim ayında Çin'in Guangzhou kentinde düzenlenen Kanton Fuarını ziyaret ederek, Çinli firmalarla iş bağlantısı yaptı.                   

Uzakdoğu’nun en büyük, dünyanın da 3 büyük fuarlarından biridir. 1957 yılından bu yana iki ayrı fuar alanında toplam 150.000’den fazla ürün çesidi sergilenmektedir. Her yıl, Nisan - Mayıs ve Ekim - Kasım aylarında 3 period olarak yapılan fuarda Çin’in ithal ve ihraç ettigi tüm ürünler aynı anda sergilenmektedir.

Kanton Fuarının resmi web sitesine bu linkten ulaşılmaktadır.

Her yıl bu fuarda ziyaretçi sayısı 203 ülkeden 167.000 kişidir. Çin ithal ve ihraç Ürünleri Fuarı’nı ülkemizden yılda 2000’in üzerinde ihracat / ithalatçı iş adamı ziyaret etmekte ve mal almaktadır. Fuarın Ticaret hacmi ise her dönemde 12 - 15 milyar USD’dır. Çin ile ticaretimizi CANTON FUARI belirler. Çin ithal ve ihraç Ürünleri Fuarı, Guangzhou şehrinde yeni fuar alanı Pazhou Complex’ te 3 periyod olarak duzenlenmektedir.

120. Çin, Guangzhou İthalat ve İhracat fuarı diğer adı ile Kanton Fuarı;120. Kanton Fuarı 15 Ekim-4 Kasım 2016 tarihleri  arasında  gerçekleşmiştir.

Fuar sadece Çin'in değil, dünya çapında düzeyde ticari etkileri olmakta olup, Asya'nın da en büyük fuarıdır. 1957 yılından beri düzenlenen fuarı, yılların verdiği deneyimle, her yıl yıldan yıla etkisi büyümektedir. 1.300.000 m2'lik sergi alanında; on binlerce katılımcı firma ile 100.000 fazla ürün bulunmaktadır.

Çin Guangzhou İthalat ve İhracat Fuarı- Kanton Fuarı  hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür. 

alt

17. TKG üyesi BAHTİYOR KHAİTOV  (sağda) Kanton Fuarı nedeniyle Guangzhou 'da bulundğu sırada, çeşitli şirKetleri ziyaret ederek, yetkililer ile işbirliği görüşmeleri yaptı ve yeni bağlantılar kurdu. Toplantı anısına Çinli şirketin yönetiiclerine armağan ettiği  geleneksel Özbek müzisyenlerin heykelcikleri çok beğenildi.        

BAHTİYOR KHAİTOV'un Çin fuar ziyaretine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın  facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.                                                                         

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Özbekistan'ıdan katılan BAHTİYOR KHAİTOV  başkent Taşkent'te faaliyet gösteren kargo şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır.

alt

14. TKG programına  Tacikistan'dan katılan RAHİM İBRAGİMOV (solda) 17-20 Nisan 2016 tarihlerinde Çin'in Şanghay kentinde National Exhibition and Convention Center (NECC)  Fuar Merkezinde düzenlenen  75. CMEF Medikal Fuarı'na katılarak, yararlı bağlantılar yaptı.

CMEF medikal sektörünün en önemli fuarlarından biridir. Dünyanın ikinci en büyük ve en zengin medikal  ekpmanlar fuarıdır.1979 yılından buyana yılda iki kez ilkbahar ve sonbaharda düzenlenmektedir.

CMEF İlbahar 2016 Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere bu inkten ulaşmak mümkündür. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Afyonkarahsiar, Denizli ve İstanbul'da düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Tacikstan'ın başkenti Duşanbe'den katılan  RAHIM İBRAGİMOV (arkada), hastane ve laboratuvarlar için tıbbi cihaz ve malzeme temin eden şirket sahibidir. ASOT üyesidir. 

14. TKG üyesi RAHİM İBRAGİMOV'un Şanghay fuar izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için  bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

Şirketlerinin başarısı için Uzak Doğuya açılan değerli üyelerimizi kutluyor, başarılar diliyoruz.