alt

Kosova'dan 4. TKG programı heyet başkan ŞARIK CİBO (solda) 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle T.C Priştine Büyükelçisi KIVILCIM KILIÇ (soldan 2.) ev sahibeliğinde  düzenlenen kutlama davetine eşi VİLDAN CİBO  (sağdan 2. ile birlikte katılarak  Türkiye'ye  ve Atatürk'e bağlılıklarını  ifade etti. .


Zafer Bayramının  94. Yıldönümünü nedeniyle T.C. Priştine Büyükelçiliği tarafından düzenlenen kutlama davetine Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosova makamları ile KFOR ve KSF Komutanları, askeri yetkililer, soydaşlarımız, soydaş siyasetçiler, belediye başkanları sivil toplum, basın ve iş çevrelerinin katılmıştır.

T.C Priştine Büyükelçiliği'nin  facebook sayfasında yayınlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenine ait  farklı fotoğraflara ulaşmak için  bu linkin tıklanması yeterli olcaktır. 

alt

14. TKG üyesi ERGİN SUNGUR   (arkada, sağda) T.C. Büyükelçiliği tarafından Kosova'nın Başkenti Priştina'da Swiss Diamond Hotel'de düzenlenen Zafer Bayramı kutlama davetine Vıçıtırın   heyeti ile birlikte katıldı.

TOBB tarafından Ankara, Afyonkarahsiar, Denizli ve İstanbul'da düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova temsilcisi olarak katılan Vıçıtırın Belediyesi Meclis Üyesi ERGİN SUNGUR inşaat, dekorasyons ektöründe faaiyet gösteren şiket sahibidir ve Çeşme kültür Derneği Başkanıdır.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler  programında heyet başkanlığı görevini üstlenen ŞARIK CİBO (sağ başta), Kosova'nın ağırlıklı olarak Türkçe konuşulan  Prizren şehrinde yaşamaktadır. İş elbiseleri ticareti,  inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.  Asma tavan, bina iç dekorasyonu ve ,dış cephe kaplamaları ve dekorasyonları,  profil imalatları, UD,CD,UV alçıpan,dış fasadalar işleri  yapmaktadır. Bu kapsamda gerekli malzemelerin üretimini de yapmaktadır. Ayrıca PROTEX  adlı şirketi ile, Arnavutluk'ta iş elbiseleri ve iş ayakkabıları üreten İtalyan kökenli Cofra şirketinin Kosova  bayisi olarak çalışmaktadır.  

Kosova'da gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasına ait video görüntülerine bu linkten ulaşılmaktadır.

alt

14. TKG üyesi MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ  İstanbul Beylikdüzü Beleldiyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos  Zafer Bayramı kutlama şenliğine çocukları ve arkadaşları ile birlikte katılarak, bayaram coşkusunu paylaştı. 

TOBB tarafından düzenelenen 14. TKG programına Afganistan'dan katılan  MOHAMMAD DAUOD QAYUMİ  inşaat, mekanik, elektrik ısı yalıtımı ve cephe giydirme alanlarında taahhüt işleri yapan şirket sahibidir. Aydın Afganistan Kültür Derneği Başkan Yardımcısıdır. Bir süre önce aileis ile brikte İstanbul2a yerleşmiştir.