alt

Afganistan'dan  15. TKG üyesi BABÜR ENAYET SADRUDDİN  ( 2. sırada, soldan 2.)  ve 19. TKG üyesi  NECİBULLAH ATAI (2. sırada, sağ başta) T.C. Şibirgan Başkonsolosu MUZAFER AKYILDIRIM (önde, sağdan 2.) tarafından açılışı yapılan Türkçe Dil Kursu törenine katılarak, destek verdi.

TİKA ve T.C Şibirgan Başkonsolosluğu desteğiyle Oğuzlar Dernek binasında  açılan Türkçe dil kursu 20 Agustos 2016 tarihinde  yirmi kız ve  yirmi erkek öğrenci ile eğitime başlamıştır.

alt

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da  düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'ın Şibirgan/Cevizcan  ilinden katılan BABÜR ENAYET SADRUDDİN  (2. sırada) bir süredir T.C. Başkonsolsoluğunda yerel uzman olarak görev yapmaktadır.

alt

TOBB tarafından 9-21 Mayıs 2016 taraihlerinde Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'ın Şibirgan bölgesinden katılan  NECİBULLAH ATAI  (ayakta, sağdan 3.) bölgede yaşayan Özbek ve Türkmen asıllı gençlerin önünü açmak, yol göstermek için sosyal ve kültürel projeleri desteklemektedir.