alt

TOBB tarafındna düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Gürcistan'ın Batum şehrinden katılan  MERABİ  NAKASHİDZE (ortada)  Ağustos ayının son haftasında aile üyeleri ile birlikte İstanbul'u ziyaret etti. 

İstanbul Boğazı kıyısında ailesinin gençleri ile birlikte neşeli anlar paylaşan MERABİ  NAKASHİDZE inşaat sektöründe faaliet göstermektedir.

Gürcisan Türkler Derneği kurucu başkanı olan MERABİ  NAKASHİDZE'nin istanbul ziyaretine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Batı Trakya'dan İskeçe şerinden katılan FERDİ HACIOĞLU  (sağ başta) 1 Mayıs 2016 Pazar günü eşi ve arkadaşları ile birlikte İstanbul'da Boğaz kıyısında  neşeli anlar paylaştı. 

5. TKG üyesi  FERDİ HACIOĞLU  Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezundur. Tekstil ve konfesiyon sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır.  

alt

6. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan MUHİBULLAH VAHAB 2016 yılının kış aylraında gerçekleşen istanbul ziyaretinde özlemiş olduğu İstanbul Boğazı manzarasını Çırağan Oteli'nin terasından izledi. 

6. TKG üyesi MUHİBULLAH VAHAB Kefayet grubun sahibidir. Enerji, inşaat, beyaz eşya, otelcilik ve taşımacılık işiyle uğraşıyor. sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Marketler zinciri sahibidir, ELF madeni  yağlarının Afganistan  genel bayisidir.

alt

6. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Tacikistan'dan katılan SOBİR GAFUROV  (sol başta) Eylül ayının ilk günlerinde  başlayan uzun gezi programı kapsamında; Avrupa'da Paris, Almanya'da Düseldorf,  Hollanda'da Amsterdam şehirlerini ziyaret ettikten sonra İstanbul'da gıda fuarına katıldı ve iş ortakları ile toplantılar yaptı.

Eylül ayının son günlerinde  Antalya'da kısa bir tatil yaptıktan sonra İzmir'e giden SOBİR GAFUROV  çevredeki tarihi ve tursitik yerleri ziyaret etti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 6. TKG programına  Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'den katılan  SOBİR GAFUROV  Elit Çikolata markasının genel bayiliğini yapmaktadır. Ayrıca Duşanbe'de iki adet  kafe işletmektedir.

alt

10. Türkçe Konuşa Girişimciler  programına Sırbistan'ın Sancak Bölgesinden  Novi Pazar şehrinden katılan SENAD AMRA KARIŞIK (ortada) 13-16 Nisan 2016 tarihleirnde arkadaşları ile birlikte İstanbul' uziyaret ederek, sektörü ile ilgii piyasa araştırmaları yaptı.  

SENAD AMRA KARIŞIK'ın İstanbul izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için değerli arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

10. TKG üyesi SENAD AMRA KARIŞIK tekstil ürünleri ticareti, su temizleme ürünleri, su pompaları ve tekstil  kimyasalları ticareti ile uğraşan şirket sahibidir.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Özbekistan'ın başkenti Taşkent'ten  katılan  ALİSHER KHAMİDOV yabancı bir telekom şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır.

A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan  ALİSHER KHAMİDOV İstanbul seyhati  sırasında parkta karşılaştığı sürprizden memnun oldu.

alt

10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU   Mayıs ayının ikinci yarısında gerçekleştirdiği Avrupa ziyareti'nin ardından  22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul'da konakladığı sırada  dostları ile görüştü, birikte çalıştığı firmaların yetkilileri ile toplantılar yaptı  ve iş bağlantılarını gözden geçirdi. 

TEMİRLAN SARLYKBEK UULU Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Kamu Yönetimi ve Siyaset Biimi alanında yüksek lisans yapmıştır.  Türkiye Kırgızistan Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. TKG programına Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'den katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU toplu yemek üretimi,  mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir. Geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır. Türk ortağı ile Kırgızistan'da beton üretim tesisi kurmuştur. Temsilcilik alarak, Bişkek'te "Özdilek" mağazası açmıştır. 

alt

11. TKG yesi BÜLENT ÇAKIROĞLU  (soldan 2.) Ağustos ayının son haftasında ailesini ziyaret etmek ve tatil  yapmak üzere İstanbul'da bulundğu sırada Moda sahiinde Moda Khalkedon kafede dosları ile buluştu.   

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı BÜLENT ÇAKIROĞLU  Almanya’da ahşap sektöründe faaliyet göstermektedir.

alt

11. TKG programına Koosova'dan katılan BARIŞ MACUN  WorldFood Istanbul Gıda Fuarını ziyaret etmek üzere geldiği İstanbul'da arkadaşları ile birlikte İstanbul Boğazı'nı Anadolu yakasından izledi.  

11. TKG üyesi BARIŞ MACUN gıda sektöründe çalışan, marmelat, turşu, ketçap, konserve  üretimi yapan  aile şirketinde yöneticidir. Halen TEMA, Hayat Kimya, Şölen Gıda, Kozmo Kimya, PEREJA ve Taha Kozmetik firmaları ile çalışmaktadırlar.  Prizren Türk Esnaf Derneği üyesidir.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen  11. TKG programına KKTC'den katılan AKAN  OZA  özellikle hafta sonları olmak üzere İstanbul'u sık sık ziyaret etmektedir.

7-8 Mayıs 2016 tarihinde haftasonu için istanbul' da bulunan 11. TKG üyesi AKAN OZA  çok sevdiği Nişantaşı semtindeki mekanları dolaştı, alışveriş yaptı ve   The St. Regis Istanbul Otelde konakladı. 

11. TKG programı katılımcısı AKAN OZA aile şirketi  Oza Kahve'de yönetici olarak görev yapmaktadır. 

alt

17 Nisan 2016 Pazar günü arkadaşları ile birlikte İstanbul'un tarihi bölgesi Zeyrek semtini ziyaret eden 12. TKG üyesi YULİYA KUCHMA Türkiye'nin farklı bölgelerini görme ve tarihi eserleri inceleme fırsatlarını değerlendirmekten memnun olmaktadır.

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da  düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan YULİYA KUCHMA danışmanlık ve tercüme şirketi sahibidir.  Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosluğunda Kültür Ataşesi olarak görev yapan eşi ve çocukları ile birlikte Haziran 2011'den bu yana İstanbul'da yaşamaktadır. 

alt

12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC'den katılan HALİDE GÜRÜN 2 Ekim 2016 tarihinde İstanbul'un  Anadolu yakasında bulunan Cercle D'Orıent Büyük Kulüp'ün seçkin ortamında dostları ile buluştu.

12. TKG programı katılımcısı HALİDE GÜRÜN Üniversite eğitimini2010 yılında İngiletere'de Reading Üniverstesi'nde İşletme ve Yöneticilik bölümünde tamamladı.  Mezun olduktan sonra Akgöl Sütçülük Gıda ve Paketleme Sanayii Ltd’de aktif rol almaya başladı. İthalat ve İhracat Sorumlusu olarak görevini disiplinli ve genç vizyonu ile yerine getirmesi ciddi bir takdir toplamaktadır.

12. TKG üyesi HALİDE GÜRÜN son bir yıldır İstanbul'da  Yeditepe Üniveristesi MBA programında eğitimine devam etmektedir.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler  programı katılımcısı  KARİNA TOLSTYAKOVA  Ukaynalı hemşehriler ile 19 Ağusto 2016 Cuma günü İstanbul'da Fenerbahçe semtinde Burç Kafe'de kahvaltıd abuluştu. 

Hukuk, muhasebe, tercüme hizmetleri ve şirket kuruluş işlemlerinde danışmanlık hizmetleri veren aile şirketinde çalışırken, 13. TKG programına katıldıktan sonra Marmara Üniversitesinde yüksek lisans yapan KARİNA TOLSTYAKOVA okul arkadaşı ile evlenerek İstanbul'a yerleşmiştir.  Halen Rus ve Ukrayna şirketlerinin Türkiye ile ticari ilişkilerinde çevirmenlik ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

alt

KKTC'den 13. TKG üyesi  MUSTAFA AYDIN 3-4 Eylül 2 016 tarihlerinde İstanbul'da Brunelle Restoranda dostları ile buluşarak,  haftasonunu değerlendirdi. 

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı MUSTAFA AYDIN Uncle Sam's American Eatery & Patisserie'de İcra Kurulu Başkanı (CEO)Prosmart Foods Ltd.'da İcra Kurulu Başkanı  ve Ahmet Aydın Ticaret ve Turizm Ltd.'da İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

13. TKG programına KKTC'den katılan MUSTAFA AYDIN   Girne kentinde Mini Mall Plaza No:7 Kurtuluş Cad. Bellapais Yolu Doğanköy adresinde  hizmete giren Uncle Sam's American Eatery  & Patisserie (Amerikan Lokantası +  Pastane + Kahve Dükkanı) ile tüketicilere farklı lezzetler sunmaktadır.

alt

Ailesi ile birlikte Bodrum'da tatil yapan 14. TKG üyesi ERGİN SUNGUR (sağda) Kosova'a dönmeden önce 25 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul'u da ziyaret etti.

Başta Ortaköy olmak üzere tarihi ve turist yerleri eşi ile birikte gezen ERGİN SUNGUR, sosyal ve kültürel projeler kapsamında sık sık Türkiye'yi ziyaret etmekte, toplantılara katılmaktadır.

TOBB tarafından düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova temsilcisi olarak katılan Vıçıtırın Belediyesi Meclis Üyesi ERGİN SUNGUR inşaat, dekorasyons ektöründe faaiyet gösteren şiket sahibidir ve Çeşme kültür Derneği Başkanıdır.

alt

Bulgaristan'dan 15. TKG üyesi MECBURE EFRAİMOVA  (sağda) pazar günleri dostları ile sık sık  Avcılar sahiinde buluşarak, İstanbul'un güzelliklerinin tadını çıkarmakta ve neşeli ortamlar paylaşmaktadır. 

MECBURE EFRAİMOVA'nın İstanbul sevgisinin kanıtı olan  farklı fotoğraflara ulaşmak için değerli arkadşımızın facebook sayfasına ait bu inkin tıklanması yeterli olacaktır.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'ın Ruscuk ilinden katılan  MECBURE EFRAİMOVA Türkiye ile Kültürel İlişkiler GÜNEŞ Derneğinin kurucu başkanıdır. Balkan Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Dernek tarafından, Türk dilini ve kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca Türk ve Azerbaycan Diyaspora Koordinasyon Komisyon üyesidir. Bir süredir İstanbul'da yaşamakta ve çalışmaktadır.

alt

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Kosova'dan katılan BERKANT CURİ belgesel  çekimi ve konser projeleri  ve yüksek lisans çalışmaları nedeniyle İstanbul'u sık sık ziyaret etmektedir.  

16. TKG üyesi BERKANT CURİ proje işbirliklerini araştırmak için TRT ile görüşmek üzere İstanbul'da bulunduğu 2016 kış aylarında  yolu Taksim Meydanındai  tarihi  Nostaljik Tranvay ile kesişti.  

alt

16. TKG programına Almanya'dan Katılan GÜLTEKİN DEMİR  (solda) Ağutsos ayında ailesi ile birlikte  Tunceli ve Datça'da geçirdikleri yaz tatilinden sonra geri dönmedne önce İstanbul'da kısa bir mola verdi.

TOBB tarafından Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Almanya'dan katılan  GÜLTEKİN DEMİR Sigorta Acenteliği, yatırım fonları ve tüketici kredisi, emlak kredisi vb konularda finansman ve yatırım danışmanlığı yapan bir firma sahibidir. Almanya Mannheim’de bulunan Rhein Neckar Türk İşverenler Derneği (TİD) eski Başkanıdır. Alman Türk Enstitüsü (DTI) ve Baktat Eğitim Köprüsü Derneği üyesidir.

alt

17. TKG programına Rusya Federasyonu temsilcisi olarak katılanJULİA STRUNENKOVA  İstanbul Boğazının sonuna inşa edilen ve 26 Ağustos 2016'da açılan Yavuz Sultan Selim adındaki 3. köprüyü  ziyaret etti. 

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan'dan katılan JULİA STRUNENKOVA turizm ve konaklama hizmetleri sektöründe çalışmaktadır.

Programdan sonra bir süre İstanbul'da turizm firmasında görev yapan JULİA STRUNENKOVA, Kazan'a dönerek,  aile işletmesi hostelin devir işlemlerini tamamlamış ve yeniden İstanbul'a gelerek çalışmaya başlamıştır.

alt

18. TKG programına Makedonya'dan katılan MUAZ EMİN (solda) 14 Temmuz Perşembe günü  İstanbul'un sıcak havasında taze bir soluk alabilmek için dostları ile  birlikte Karaköy sahilinde, İstanbul Boğazı manzarasında dinlendi.

TOBB tarafından  Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya temsilcisi olarak katılan  MUAZ EMİN,  Digitürk Balkanlar genel bayisi olan ve uydu anten satış, kurulum ve servis hizmetleri veren şirket sahibidir. Makedonya Türk İşadamları Birliği ve Köprü Derneği üyesidir. 

alt

19. TKG programında heyet başkanlığı görevini üstlenen Bulgaristan'dan ŞENER SABRİ (sağda)  14  Ağustos 2016 Pazar akşamı İstanbul'un Büyükçekmece sahilinde  Festival Kafe'de  dostları ile buluştu. 

Ev tekstili sektöründe üretim yapan, Globaltekst şirketinin sahibi olan  ŞENER SABRİ  iş ve tatil amaçlı olarak sık sık istanbul, Bursa ve Denizli'yi ziyaret etmektedir.

alt

12. TKG programı heyet başkanı SUPHİ MUTAPÇI  2016 yılı, Temmuz ayının ikinci yarısında İstanbul'da yaşayan akrabalarını ve dostlarını ziyaret etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programında heyet başkanlığı görevini üstelenen SUPHİ MUTAPÇI  iş bağlantıları ve aile üyeleri ziyareti nedeniyle sık sık İstanbul'u ziyaret etmektedir.          

Genel ticaret ve oto yedek parça ticareti yapan şirket sahibi olan SUPHİ MUTAPÇI Türkmen İşadamları Derneği Başkanıdır. 

alt

Irak Kerkük'ten 19. TKG üyesi HIDAYAT BAKR QANBAR (soldan 2.),  9. TKG üyesi KHALID RAFEEQ TAWFEEQ MAYAS (soldan 3.) ve 15. TKG programı katılımcısı  İSAM ABBAS MUDRAB-ESAM VENDAVİ (sağdan 2.)   9-11 Mart 2016 tarihlerinde Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde düzenlenen İstanbul Kapı 2016 Fuarı nedeniyle İstanbul'da bulundukları sırada eski dostları ile yemekte buluştu.  

alt

TOBB tarafından düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Irak Kerkük'en katılan NURİ SALİHİ (sağ başta) 2016 yılı Temmuz ayında İstanbul'da yaşayan anenesi ziyaret etmekiçin İstanbul'a bulunduğu sırada,  hem  Irak kökenli eski dostları ile buluştu, hem de  inşaat, elektrik malzemleri piyasası araştırması yaptı, yeni bağlantılar kurdu.

1. TKG üyesi NURİ N. SALİHİ'nin  2016 Temmuz ayının son haftasında gerçekleştirdiğ İstanbul seyahatine ait neşeli izlenimlerine ulaşmak için değerli arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.