alt

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 4. TKG programına Bulgaristan'dan katılan ADEM İBİSH (solda) eşi ve çocukları ile birlikte 25 Ağustos-4 Eylül 2016 tarihleri arasında  İzmir Özdere mevkiinde bulunan Paloma Pasha Resort Otelde tatil yaptı.

Başta Kuşadası olmak üzere ailesine çevreyi tanıtan  ADEM İBİSH Bulgaristan'ın Haskovo şehrinde yaşamaktadır. Tekstil  ve konfeksiyon makineleri alım satım işi yapan şirket sahibidir. 

alt

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve Ankara'da düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan SAYED MAWDOOD  GHAİBi  19 Nisan 12016  tarihinde gerçekleşen  Mersin ziyareti sırasında Akdeniz sahiindeki Hilton Oteinde konakladı. 

Programdan sonra ailesini Türkiye'de Konya iline yerleştiren ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşayan 4. TKG üyesi  SAYED MAWDODD GHAİBİ,  Özbekistan ile Türkiye arasında kuruyemiş ticaretine başlamayı planlamaktadır.alt

TOBB tarafından düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Batı Trakya temsilcisi olarak katılan FERDİ HACIOĞLU (ortada) Ağustos ayının ilk haftasında eşi ve oğlu ile birlikte Fethiye'de tatil yaparken çevreyi gezme fırsatını değerlendirerek Datça'yı da ziyaret  etti.   

Fethiye Ölüdeniz mevkiinde bulunan   Lykia World Holiday Village otelid ekonaklayan 5. TKG üyesi FERDİ HACIOĞLU Yunansitan'a dönmeden önce ailesi ile birlikte BozcaAda'yı da ziyaret etti. Değerli arkadaşımızın Türkiye sahillerindeki  tatil anılarına  ait neşeli  fotoğraflarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

6. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Tacikistan'dan katılan SOBİR GAFUROV  Eylül ayının ilk günlerinde  başlayan uzun gezi programı kapsamında; Avrupa'da Paris, Almanya'da Düseldorf,  Hollanda'da Amsterdam şehirlerini ziyaret ettikten sonra İstanbul'da gıda fuarına katıldı ve iş ortakları ile toplantılar yaptı.

Eylül ayının son günlerinde  Antalya'da kısa bir tatil yaptıktan sonra İzmir'e giden SOBİR GAFUROV  tarihi saat kulesi başta olmak üzere çevredeki tarihi ve tursitik yerleri ziyaret etti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 6. TKG programına  Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'den katılan  SOBİR GAFUROV  Elit Çikolata markasının genel bayiliğini yapmaktadır. Ayrıca Duşanbe'de iki adet  kafe işletmektedir.

alt

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 8. TKG programına Türkmenistan'dan katılan DOVRAN  ABDYRASULOV  Eylül ayının ilk haftasında eşi ile birlikte Antalya'nın Lara bölgesinde bulunan The Mardan Palace Otelde tatil yaptı. 

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta yaşayan DOVRAN  ABDYRASULOV,  inşaat malzemeleri alım satımı ile ilgilenen şirket sahibidir. 

8. TKG üyesi DOVRAN ABDYRASULOV'un Antalya ziyaretine ait video görüntüsüne  bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan İSMAİL HAKKI YILDIZ  (sağda) 4  Haziran 2016'da İzmir'de Konak Pier'de dostları ile buluştu. 

9. TKG üyesi  İSMAİL HAKKI YILDIZ,   enerji nakil hatları (yüksek gerilim hatları) inşaatları yapan şirketin sahibi ve üst düzey yöneticisidir. 

İSMAİL HAKKI YILDIZ,  Kayseri'nin  Develi ilçesinde doğmuştur. Almanya'da ve Avrupa'da enerji hartları inşaatında müteaahit olarak başarılı işlere imza atmaktadır. Ankara'da proje ofisi ve evi bulunmaktadır. Ayrıca İzmir'in Seçuk ilçesi yakınlarında Şirince Köyünde bir çiftik kurmuştur.

alt

9. TK üyesi MURAD HAMIDI  (solda) Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere  ailesi ile birlikte gititği Antalya'nın Belek  beldesinde konakladığı Maxx Royal Golf Resort Belek Otelde Mirkelam konserini izledi. 

TOBB tarafından  12-27 Ekim 2008 tarihleri arasında Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde  düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan KHAN MURAT HAMIDI, inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibi. Şirket her türlü bina inşaatı, askeri binalar, prefabrik  konutlar yanı sıra; asfalt ve stabilize yol yapımı, köprü ve diğer altyapı işleri ile bu işlerin projelendirme faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Ayrıca Afganistan'da kurulan ilk film yapım şirketini ortağıdır. İlk uzun metrajlı filmleri ödül almıştır.

Ailesini Ankara'ya yerleştiren  9. TKG üyesi MURAD HAMİDİ, Atılım Üniversitesinde  Yüksek Lisans programına devam etmekte ve yarı zamanlı olarak Ankara'da yaşamaktadır.  

MURAD HAMİDİ ile ilgili olarak TKG web sayfamızda yayınlanan habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.  

alt

10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Ukrayna'dan katılan LARYSA BAŞKAN yoğun iş döneminin ardından Ağustos ayının son haftasında Ege Denizi kıyılarında, Kuşadası sahilinde dinlenme fırsatı buldu. 

10. TKG üyesi LARSYA BAŞKAN  halen Atlasglobal'da Advertising Manager ve Atlasjet Ukraine'de Executive Assistant olarak görev yapmaktadır. 

alt

10. TKG  programına Kosova'nın Priştine şehrinden katılan ENİS CABRATİ (sol başta) ve eşi)  ve yakın arkadaşları ile birikte  15-22  Temmuz 2016 tarihleri arasında Antalya'nn tatil yöresi Side'de Sorgun bölgesinde  bulunan Sueno Hotel Beach'de  konakladıkları  tatil sırasında başta Manavgat olmak üzere, çevreyi gezdi ve Türk sanatçıların konserlerini izledi.

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 10.Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova temsilcisi olarak katılan ENİS ÇABRATİ,  Prizren şehrinde otomotiv yedek parça toptan ve perakende ticareti yapan, servis istasyonu işleten  aile şirketi Burak Otomotiv'de yönetici olarak görev yapmaktadır.

alt

10. TKG programına  Irak'ın Erbil şehrinden katılan  MUHANNAD JALAL ISMAEL- (ORHAN İSMAİL MARANGOZ)  İzmir'in ünlü tatil yöresi Kuşadası ilçesinde yapılan  bir aile düğününe katılmak için 7 Eylül 2016 tarihinde  Türkiye'ye geldi.

Düğünden sonra yakınları ile birlikte  12 Eylül'e kadar yakın bölgedeki tatil yörelerini de  gezen  ORHAN İSMAİL   Bodrum Kalesinde bulunan Sualtı Arkeoloi Müzesini de ziyaret etti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Irak'tan katılan MUHANNAD JALAL ISMAEL- (ORHAN İSMAİL MARANGOZ)  Yük taşımacılığı, inşaat ve mobilya sektörüne  faaliyet gösteren şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan SALİH KARATEPE  Almanya'da  plastik parça üretimi yapmaktadır.

Almanya'daki şirketini ve  lokantalarını devreden  SALİH KARATEPE yarı zamanlı olarak  İzmir'de  yaşamaktadır. İzmir sahillerini Urla ve Balçova'yı seven arkadaşımız yaz tatilini Ege kıyılarında arkadaşları ile geçirmektedir.

10. TKG üyesi SALİH KARATEPE 2014 yılı sonlarında  Türkiye'de kurduğu şirketin teknik kadrosu ile Türkiye, Kafkaslar ve Ortadoğu'daki  büyük fabrikalara makine  ve ekipman kurulum ve bakımı konularında  teknik destek hizmetleri vermektedir.

alt

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova'dan katılan BARIŞ MACUN (sağda) WorldFood Istanbul  fuarını ziyaret ettikten sonra arkadaşı ile birlikte  haftasonunu değerlendirerek 2-4 Eylül 2016 tarihlerinde  karayolundan hızlı bir  Ege Turu yaprı.

İzmir yakınlarında bulunan Efes antik kentini ziyaret eden 11. TKG üyesi BARIŞ MACUN ve arkadaşı yola devam ederek,  Bodrum' sahilinde kısa bir tatil yaptı. 

11. TKG üyesi BARIŞ MACUN   A.Ü. Siyasl Bilgiler Fakültesi mezunudur. Kososva'nın Türk şehri Prizren'de yaşamaktadır ve  gıda üretimi yapan aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır.  

alt

TOBB tarafından düzenlenen  12. TKG programına KKTC'den katılan HALİDE GÜRÜN (sağ başta)  10-18 Eylül 2016 tarihlerine rastlayan Kurban Bayramında İzmir Alaçatı'da  Bay C Hotel'de ailesi ile birlikte tatil yaptı.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı HALİDE GÜRÜN Üniversite eğitimini2010 yılında İngiletere'de Reading Üniverstesi'nde İşletme ve Yöneticilik bölümünde tamamlamıştır.  Mezun olduktan sonra aile şirketi  Akgöl Sütçülük Gıda ve Paketleme Sanayii Ltd’in yönetiminde görev üstlendi.

12. TKG üyesi HALİDE GÜRÜN son bir yıldır İstanbul'da  Yeditepe Üniveristesi MBA programında eğitimine devam etmektedir. Akgöl Süt Ürünleri şirketinin İstanbul şubesinin kuruluış çalışmlarını yürütmektedir.

alt

12. TKG üyesi İLTER OSMANCIKZADE  (sağdan 3.) ve  karısı Makbule  Hanım (sağdan 4.)  "Rodos Müzik Grubu ve Ege Kıyısı Folklor Ekibi" ile 12-1 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenen 9. Uluslararası Fethiye Festivaline katıldıkları sırada dostları ile Akdeniz  sahilinde Boğaziçi Lokantasında buluşarak, güncel konular üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

İLTER OSMANCIKZADE  kurucusu olduğu "Rodos Müzik grubu  ve Ege Kıyıları Dans Grubu" ile birlikte Ege ve Akdeniz sahillerindeki kültür festivallerine katılarak iki kıyı halkları arasındaki dostluğun gelişmesine özel katkı yapmaktadır.

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'a düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rodos Adası temsilcisi olarak katılan İLTER OSMANCIKZADE  Rodos kalesi surları içinde La  Fontana adlı hediyelik eşya mağazası  sahibidir.

alt

Almanya'dan 12. TKG üyesi MUHAMMED ERTURAN  Ağustos ayının son haftasında çocukları ile birlikte İzmir Alaçatı'da tatil yaptı ve dostlarını ziyaret etti. 

TOBB tarafından Ankara, Karaman,  Konya ve İstanbul ilerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'nın Stuttgart şehrinden katılan MUHAMMED ERTURAN aslen Nevşehirlidir.

MUHAMMED ERTURAN şirketler için organizasyon, üretim, verimlilik ve karlılık artırma, muhasebe, ticaret ve yatırım danışmanlığı hizmetleri sunan, Almanya genelinde fuar hizmetleri ve fuar organizasyonu hizmetleri veren şirket sahibidir. ATGIAD, TD-IHK ve IHK-Stuttgart üyesidir. Stuttgart TSO Meclis Üyesi ve Avrupa Türk Genç İşadamları Derneği Kurucu Başkanıdır.  

alt

Makedonya'dan 13. TKG üyesi ADEM YAKUP (solda), ailesi ile birlikte deniz kıyısında tatil yapmak üzere  7 Ağustos 2016  Pazar  günü kara yolu ile Antalya'nın ünlü tatil yöresi Alanya  ilçesine ulaştı.

Bu yıl da Akdeniz  sahilini tercih eden ADEM YAKUP,  Okurcalar mevkindeki  Hotel Concordia Celes'de  eşi ve çocukları ile birlikte bir hafta reyle konakladı.

ADEM YAKUP'un yaz tatili izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın  facebook sayfasına ait olan bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya'nın Gostivar kentinden katılan ADEM YAKUP, elektrik tesisatı, güvenlik sistemleri ve yangın ihbar sitemleri için projelendirme proje yönetimi  ve uygulama hizmetleri veren şirkette  üst düzey yöneticidir.  Mühendisler Odası üyesidir.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 13. TKG programına Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan KARİNA TOLSTYAKOVA (solda) Ağustos ayının ilk haftasında balayı tatili için Marmaris'te İçmeler mevkiindeki Martı Oteli tercih etti. Sevgili arkadaşımızı kutluyor, mutluluk diliyoruz.

Hukuk, muhasebe, tercüme hizmetleri ve şirket kuruluş işlemlerinde danışmanlık hizmetleri veren aile şirketinde çalışırken, 13. TKG programına katıldıktan sonra Marmara Üniversitesinde yüksek lisans yapan KARİNA TOLSTYAKOVA okul arkadaşı ile evlenerek İstanbul'a yerleşmiştir. Halen Rus ve Ukrayna şirketlerinin Türkiye ile ticari ilişkilerinde çevirmenlik ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

alt

13. TKG programına Tacikistan'dan katılan AZİZ HAMDAMOV  bu yıl da tatail sezonunu erken açtı. ayıs ayının ilk haftasında Antalya Exposergisini ziyaret eden, Fethiye Sarıgerme Otel'de ve Belek otellerinde tatil yapan arkadaşımız  Akdeniz sahillerinde aşırı sıcaklar başlamadan sakin ortamda  tatail yapmayı tercih ediyor. 

Programdan sonra İstanbul'da arkadaşları ile birlikte kargo şirketi kuran AZİZ HAMDAMOV  Tacikistan'a mal ve yük taşımacılığı hizmeti sağlamakta ve yarı zamanlı olarak İstanbul'da yaşamaktadır.   

alt

TOBB tarafından düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova temsilcisi olarak katılan ERGİN SUNGUR (sağda) Ağustos ayının son haftasında ailesi ile birlikte Bodrum'da tatil yaptı. 

14. TKG programı katılımcısı ve Vıçıtırın Belediyesi Meclis Üyesi ERGİN SUNGUR inşaat, dekorasyon sektöründe faaiyet gösteren şiket sahibidir ve Çeşme Kültür Derneği Başkanıdır.

alt

14. TKG üyesi HASAN HÜSYEİN IŞIRIK,  yaz tatili için Antalya'da bulunduğu sırada,  Botanik ve Çocuk temasıyla açılan EXPO 2016 fuarını aile üyeleri ile birlikte ziyaret etti ve  EXPO kapsamında düzenlenen konser vb eğlenceleri izledi

TOBB tarafından düzenlenen 14. TKG programına Almanya'dan katılan HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK her yaz olduğu gibi baba ocağını ziyaret etmek amacıyla 20 Ağustos 2016 tarihinde eşi ve çocukları ile birlikte  Burdur'a ulaştı.

Türkiye'de kaldıkları üç haftalık sürede Antalya, Burdur, Side, Anamur, Adana, Ceyhan, İskenderun ve Gaziantep'i ziyaret eden HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK  ve aile üyeleri  yaz tatillerini dostları ve akrabalarını  ziyaret ederek değerlendirdi.

14. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı HASAN HÜSEYİN IŞKIRIKSttutgart şehrinde kalıp üretimi, plastik enjeksiyon, beyaz eşya, elektronik araba parçası ve makine parçaları üretimi ve montajı yapan şirket sahibidir.  Stuttgart (IHK) Sanayi Odası üyesidir. 

alt

14. TKG programına Almanya'dan katılan CİHAN MUTU AKTÜRK  ailesi ile birlikte bu yıl da yaz tatilini  Armutlu sahilindeki yazlık evinde geçirdi. 

TOBB tarafından  Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul illerinde düzenlenen  14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan  CİHAN MUTLU AKTÜRK,  proje yönetimi, arabuluculuk ve danışmanlık alanında faaliyet gösteren, şirket sahibidir. MÜSİAD Almanya Gençlik Kurulu Kurucu Başkanıdır. MÜSİAD Berlin Hizmet Sektör Kurulu üyesidir.

alt

15. TKG programına Özbekistan'dan katılan MARUFJON KURBANOV (sağ başta eşi ve kızları ile bilrkte Ağustos ayının son haftasında Antalya'nın Kemer ilçesinde, Göynük mevkiinde tatil yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Eylül 2012'de Ankara, İstanbul, Malatya ve Gaziantep illerinde düzenlenen 15. TKG programına Özbekistan temsilcisi olarak katılan MARUFJON KURBONOV,  PVC, plastik boru ve fiting sektöründe Özbekistan genelinde toptan ticaret yapan, bayilerine   ürün dağıtımı yapan şirketin sahibidir.

alt

15. TKG programına Bulgaristan'dan katılan MECBURE EFRAİMOVA  10-15 Nisan 2016 tarihleri arasında Burhaniye'de yaşayan arkadaşlarına konuk oldu ve  başta  Ayvalık olmak üzere çevreyi gezerek, baharı selamladı.    

MECBURE EFRAİMOVA'nın Burhaniye gezisine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için değerli arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu inkin tıklanması yeterli olacaktır.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'ın Ruscuk ilinden katılan  MECBURE EFRAİMOVA Türkiye ile Kültürel İlişkiler GÜNEŞ Derneğinin kurucu başkanıdır. Balkan Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Dernek tarafından, Türk dilini ve kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca Türk ve Azerbaycan Diyaspora Koordinasyon Komisyon üyesidir. Bir süredir İstanbul'da yaşamakta ve çalışmaktadır.

alt

16. TKG programında heyet başkanlığı görevini üstlenen Almanya'dan EŞREF CAN TENLİK  (solda) Eylül ayının son haftasında arkadaşları ve aileis ile birlikte Fethiye'de tatil yaptı. 

28 Eylül 2016 Çarşamba günü ziyaret ettiği  Tlos Antik Kent gezisinde dostları ile neşeli anlar paylaştı.  16. TKG programı heyet başkanı EŞREF CAN TENLİK  Adana’da kadın, erkek, çocuk iç çamaşırı ve tişört üreten ve Avrupa ülkelerine pazarlayan şirket sahibidir.  Alman Türk İşadamları Derneği üyesidir.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Kosova'dan katılan ELVİR GURGUSHKA  (arkada)  6-13 Eylül 2016 tarihleri arasında ailesi ile birlikte Antalya'nın Manavgat ilçesinde tatil bölgesi Sorgun mevkiinde bulunan Arcanus Side Resort Otelde tatil yaptı.

16. TKG üyesi  ELVİR GURGUSHKA havalandırma, klima, soğutma, ısıtma, güneş enerjisi sitemleri kuran, sıhhi tesisat vb işler yapan şirket sahibidir. Türkiye'den çok sayıda  sıhhi tesisat üreticisi firmanın Kosova ve Balkanlar bayisi olarak Türk mallarının tanıtımını yapmaktadır. 

alt

Almanya'dan 16. TKG üyesi GÜLTEKİN DEMİR  (solda) Tunceli'deki baba ocağı ziyaretinden sonra,  eşi ve çocukları le birlikte Ağustos ayının son haftasında Muğla'nın Datça ilçesinde deniz tatili  yaptı.

Datça'da bulunduğu sırada ailesi ile birlikte  çevreyi gezen GÜLTEKİN DEMİR  ünlü Türk ozanı Can Yücel'in Datça'da yaşamış olduğu evi ve sokağı da ziyaret etti.   

TOBB tarafından Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Almanya'dan katılan  GÜLTEKİN DEMİR Sigorta Acenteliği, yatırım fonları ve tüketici kredisi, emlak kredisi vb konularda finansman ve yatırım danışmanlığı yapan bir firma sahibidir. Almanya Mannheim’de bulunan Rhein Neckar Türk İşverenler Derneği (TİD) eski Başkanıdır. Alman Türk Enstitüsü (DTI) ve Baktat Eğitim Köprüsü Derneği üyesidir.

alt

17 TKG programına Almanya'dan katılan JALE YILMAZER koordinatör olarak görev yaptığı  Deutsche Elite Akademie adına yaşlı bakımı ve rehabilitasyon sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek, işbirliği koşullarını görüşmekte ve fizizki koşulları yerinde incelemektedir. Bu kapsamda  gerçekleştirdiği  Antalya  ziyaretleri sırasında kısa süreli de olsa tatil yapma ve dinlenme fırsatlarını da değerlendirmektedir.

alt

Almanya'nın Köln şehrinde yaşayan 18. TKG üyesi PINAR ÖZYILMAZ  her yıl olduğu gibi 2016 yaz aylarında da tatilini geçirmek üzere Türkiye'yi tercih etti.

Temmuz ayının ikinci yarısında aile üyelerini ve arkadaşlarını ziyaret etmek amacıyla İstanbul'a giden PINAR ÖZYILMAZ , Ağustos ayının ilk haftasında Alanya'da tatil yaptı. 

TOBB tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan PINAR ÖZYILMAZ  tanıtım ve reklam ajansı sahibidir. Köln (IHK) Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir. Türk Sanat Müzüği koro üyesi olarak Almanya'da çeşitli toplantı ve festivallerde  yapılan konserlere katılmaktadır. 

alt

Ukrayna'dan 18. TKG üyesi  ALİNA POTAPOVA seyahat etmeyi sevdiği için, iş ve tatil amaçlı olarak sık sık Avrupa şehirlerini ve Türkiye'yi ziyaret etmektedir. 

19 Eylül 2016 tarihinde Karaman'da iş görüşmeleri olan Ukrayna'dan bir heyetin danışmanı ve çevirmeni olarak grupla birlikte geldiği  Antalya'da  Maxx Royal Kemer Resort & Spa'da konaklayan ALİNA POTAPOVA seyahat etmeyi sevdiği için, iş ve tatil amaçlı olarak sık sık Avrupa şehirlerini ve Türkiye'yi ziyaret etmektedir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan ALİNA POTAPOVA, kamu ile ilişkilerde danışmanlık hizmeti ve sözlü ve yazılı tercüme hizmetleri sunan www.tercuman.com.ua şirket sahibidir. www.steklopodiyom.etov.com.ua portalı üzerinden toptan ve perakende otomotiv yedek parça ticaretini yürütmektedir.

18. TKG üyesi ALİNA POTAPOVA'nın Antalya  ziyaretlerine ait fotoğraflara  ulaşmak için arkadaşımızın facebok sayfasının ziyaret edlmesi önerilmektedir.  

alt

KKTC'den 18. TKG programı üyesi BİLKAN KAYMAKAMTORUNLARI  (soldan 2.) dört yakın arkadaşı ile 17-22 Ağustos 2016 tarihleri arasında Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Vikingen Infinity Resort & Spa  otelde tatil yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illeirnde düzenlenen 18. TKG programına KKTC'den katılan BİLKAN KAYMAKAMTORUNLARI bilgisayar satış ve servis, web sayfası tasarımı ve geliştirme hizmetleri, güvenlik kamera sistemleri satış ve servis hizmetleri sunan şirket sahibidir. Kıbrıs Sanayi Odası ve Genç Profesyoneller Derneği üyesidir. 

alt

18. TKG programına Özbekistan'dan katılan MANSUR  RAHİMOV  (solda) Ağustos ayının ikinci yarısında  Özbekistan pazarına sunulmak üzere  İzmir yakınlarında, yerel üreticiler ile iş ortaklığı yaparak yetiştirdiği meyve fidanlarını kontrol etmek üzere Türkiye'de bulunduğu sırada  İzmir'in Bayraklı ilçesinde Ege Denizi kıyısında konakladığı Hilton Garden Inn Oteli'nin plajında gün boyu güne altında  tarlada  geçen uzun çalışma saatlerinin yorgunluğunu attı.    

18. TKG program katılımcısı MANSUR RAHİMOV'un  İzmir yöresindeki çalışma ziyareti ve kısa tatilinin  anılarına ait farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından 30 Nisan-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Özbekistan'dan katılan MANSUR RAHİMOV modern ekipman, makine ve hammadde ithalat süreçlerinde yatırım projelerinde fizibilite hazırlanması, sözleşme yapılması, finansman bulunması, lojistik, sigorta vb diğer hususlarda  danışmanlık hizmetleri sunan şirkette üst düzey yöneticidir. Uluslararası İş ve Teknoloji Derneği (UİTD), Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası, İş ve Tarım Destek Merkezi üyesidir. 

alt

18. TKG  programına Batı Trakya'dan katılan GÜNER MUSTAFA  (sağdan 2.) ve oğlu EMRE MUSTAFA ( sağ başta)  Petrol Ofisi Madeni Yağlar şirketinin 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde Antalya'da Serik mevkiinde bulunan Ela Quality Resort Hotel'de düzenlediği bayiler toplantısında iş ortrakları ile tanıştı ve yeni bağlantılar kurdu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 18. TKG programına Batı Trakya Bölgesindeki  Gümülcine'den katılan  GÜNER MUSTAFA madeni yağ sektöründe Petrol Ofisinin Yunanistan genel dağıtımcısıdır. Ayrıca odun sobaları, pelet sobalar ve elektrikli ısıtıcılar ithal ederek Yunanistan genelinde dağıtan şirket sahibidir. Gümülcine Ticaret Odası üyesidir. 

alt

Irak'ın Kerkük şehrinden 15. TKG programı katılımcısı İSAM ABBAS MUDRAB-ESAM VENDAVİ  (soldan 2.) ve  9. TKG üyesi KHALID RAFEEQ TAWFEEQ  MAYAS  (sağ başta) 2016 yılı bahar aylarında  Antalya'da iş görüşmeleri yaptı ve yeni bağlantılar kurdu. 

TOBB tarafından Ankara, Malatya, Gaziantep ve İstanbul'a düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı İSAM ABBAS VENDAVİ MUDRAB, PVC, Plastik doğrama, çelik kapı ticareti ile uğraşan, ayrıca kiremit ticareti yapan şirket sahibidir. Kerkük Ticaret Odası üyesidir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9.  Türkçe Konuşan Girişmciler programına katılan KHALID RAFEEQ TAWFEEQ MAYAS   müteahhitlik, bina, kanalizasyon ve elektrik inşaat işleri yapan şirket sahibidir. Kerkük Üniversitesi Kerkük Cumhuriyet Hastanesi binaları şirketin tamamladığı işler arasındadır. Türkmen İş Adamları Derneği, Irak Müteahhitler Birliği, ABD-IRAK Sanayi Ticaret Odalar Birliği üyesidir.