alt

27 Mayıs 2016 Cuma günü 6. TKG üyesi SELDA İSMAİL  (sağ başta) ile birlikte  T.C. Köstence Başkonsoloslu'ğunu ziyaret ederek  yetkililer ile görüştük.

Köstence Başkonsolosluğu ziyareti sırasında yapılan görüşmelerde,  Türkçe Konuşan Girişimciler programına Romanya'dan katılacak  girişimcilerin belirlenmesinde dikkat edilecek hususlar değerlendirildi.

Programa katılan TKG üyelerinin izlenimleri, programdan elde ettikleri kazanımlar ve üyeler arasındaki iletişimin geliştirilmesi vb konularda görüş alışverişinde bulunuldu. 

alt

16. TKG üyesi  ERDAL MUTALİP'in eşi SELMA MUTALİP  (solda T.C. Köstence Başkonsolosluğunda sekreter olarak görev yapmaktadır. 

8. TKG programı üyesi  ERTHAN TANİOR ABDURAMAN'ın eşi  MERİÇ ABDURAMAN (sağda) da  Başkonsolsoluk ve Yunus Emre Enstitüsü ziyaretlerimize eşlik etti. MERİÇ ABDURAMAN Romanya Demokrat Türk Birliğinde Hukuk  Danışmanı  olarak görev yapmaktadır.

alt

6. TKG üyesi  SELDA İSMAİL  (soldan 4.) ile birlikte Köstence'de hizmet veren Yunus Emre Enstitüsü'nü ziyaret ederek, Türkçe diinin yaygınlaştırılması çalışmalarında hakkında bilgi aldık. Romanya halkına Türk dili ve Türk kültürünü tanıtma  çabaları nedeniyle teeşkkür ederek, başarılar diledik.

Romanya TKG üyelerimizin değerli  eşleri, Köstence Başkonsolosluğu elemanlarından SEMRA MUTALİP  (soldan 2.)  ve Demokrat Türk Birliği Hukuk danışmanı  MERİÇ ABDURAMAN'a  (soldan 3.)  T.C. Köstence Başkonsolosluğu Yunus Emre Enstitüsü  ziyaretimize  eşlik ederek destek verdikleri için teşekkür ederiz.