alt

Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği üyeleri olan 17. TKG programından dönem arkadaşları TEKİN EMİN (solda) ve Dr.  ERGHİN HAGİCALİL (sağda) Köstence TKG Grubu toplantısında yeniden buluştu.

ERGHİN HAGİCALİL  tıp doktoru ve kadın sağlığı uzmanıdır. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren, Romanya genelinde  9 adet poliklinik ve laboratuvar işleten şirket sahibidir. 

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin  ve İstanbul illerinde düzenelenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Köstence'den katılan TECHİN EMİN, ithalat, ihracat yapan, Türkiye'den ağaç işleme makineleri ticareti yapan,  pamuk işleme sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir. 

alt

18. TKG üyesi NUREDİN EMURLA 29 Mayıs 2016 Pazar günü  Köstence programının kapanışında  uğurlama görevini üstelenmiştir. Mamaia'da sahilde bulunan otelde ziyaretimize geldiği, çevreyi gezdirdiği ve Köstence havaalanına kadar uğurladığı için kendisine çok teşekkür ederiz. 

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. TKG programına Köstence'den katılan NUREDİN EMURLA büyük ölçekli tarmsal faaliyet yapan, toptan olarak tarım ilaçları ve tohum ticareti yapan  şirket sahibidir. Köstence Ticaret, Tarım ve Sanayi Odası üyesidir. Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği üyesidir.

alt

Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği üyeleri 10. TKG üyesi EDEN VAROL GELAL (solda) ve 19. TKG programı katılımcısı NAGİ GELAL (sağda)   TKG Grubunun 26 Mayıs 2016 Perşembe  akşamı  gerçekleşen  Köstence buluşmasının ev sahipliğini baba ve oğlul birlikte  üstelenerek, katılımcılara mükellef bir yemek ziyafeti sundular. 

Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan NAGİ GELAL   Romanya'nın tatil yöresi Köstence'nin Eforie Nord bölgesinde SİRİUS HOTEL'in sahibidir.  Ayrıca büyük gruplar ve düğünler için özel  lokanta işletmektedir. Aile işletmesi olarak tarımsal faaliyete de devam etmektedir. 

Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenelenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan  EDEN  VAROL GELAL,  pimapen  pencere üretimi, buğday dış ticareti ile  otel ve lokanta işletmeciliği  konularında faaliyet gösteren aile şirketinde  yöneticidir.

alt

TKG ailesinin  evli çifti, Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği üyesi. 11. TKG üyesi  TANHER CURTACAİ (solda) ve  NEJLA CURTACAI (sağda)  28 Mayıs 2016 Cumartesi akşamı evlerinde yemek düzenleyerek Köstence TKG grubu üyelerini  memnuniyetle ağırladılar. 

Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan TANHER CURTACAİ temizlik malzemeleri, züccaciye, güzellik malzemesi toptan ticareti ile uğraşan firma sahibidir. 

Ankara, Gaziantep,  Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan NEJLA CURTACAI,  mali müşavirlik ve muhasebe hizmetleri veren şirket sahibidir. Romanya Demokrat Tatar Birliği üyesidir.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girimciler programına Romanya temsilcisi olarak katılan kızkardeşler  NARGİS SEPTAR  (solda) ve NEJLA CURTACAI (sağda) TKG grubunun Köstence Buluşması'na katkı ve destek verdiler. 

15. TKG üyesi NARGİS SEPTAR  toptan ve perakende olarak kadın hazır giyim ticareti yapan şirket sahibidir. Romanya Demokrat Tatar Birliği üyesidir.