alt

17. TKG programına Rusya Federasyonu'nun Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nden katılan YULİYA STRUNENKOVA  memleketlerinde yapılan düğün töreninin  ardından eşi ile birlikte  İstanbul'da yaşamaya başladı.

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde  düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rusya Federasyonu'na bağlı TATARİSTAN  Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'dan katılan YULİYA STRUNENKOVA turizm ve konaklama hizmetleri sektöründe çalışmaktadır.

Programdan sonra bir süre İstanbul'da turizm firmasında görev yapan YULİYA STRUNENKOVA, Kazan'a dönerek,  aile işletmesi hostelin devir işlemlerini tamamlamış ve yeniden İstanbul'a gelerek çalışmaya başlamıştır. Değerli arkadaşımıza İstanbul'da kurduğu yeni yaşamında başarılar ve kolaylıklar diliyoruz. 

 alt

12. TKG programına Ukrayna'da katılan YULİYA KUCHMA eşi ve çocukları le birlikte İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi' Gelenksel  Okçuluk Grubu OFOK tarafından düzenelenen etkinliğe katıldı.

Okçuların performanslarını sergiledidği etkinliğe ait fotoğraflaraYULİYA KUCHMA'nın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmk mümkündür.

TOBB tarafından düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan YULİYA KUCHMA  danışmanlık ve tercüme şirketi sahibidir.  Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosluğunda Kültür Ataşesi olarak görev yapan eşi ve çocukları ile birlikte Haziran 2011'den buyana İstanbul'da yaşamaktadır. 

alt

4. TKG programında heyet başkanlığı görevini üstlenen Prizren Esnaf İşadamları Derneği Başkanı ŞARIK CİBO (solda)  12 Nisan 2016 Salı günü eşinin doğumgününü Bursa'dan teleferikle çıktıkları  Uludağ'da  kutladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler  programında heyet başkanlığı görevini üstlenen ŞARIK CİBO, Kosova'nın ağırlıklı olarak Türkçe konuşulan  Prizren şehrinde yaşamaktadır. İş elbiseleri ticareti,  inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.  Asma tavan, bina iç dekorasyonu ve ,dış cephe kaplamaları ve dekorasyonları,  profil imalatları, UD,CD,UV alçıpan,dış fasadalar işleri  yapmaktadır. Bu kapsamda gerekli malzemelerin üretimini de yapmaktadır. Ayrıca PROTEX  adlı şirketi ile, Arnavutluk'ta iş elbiseleri ve iş ayakkabıları üreten İtalyan kökenli Cofra şirketinin Kosova  bayisi olarak çalışmaktadır.  

alt

11. TKG programına KKTC'den  katılan AKAN OZA  bahar tatili için  2-10 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul'u ziyaret etti. Four Seasons Hotel'de konakladı, popüler mekanlarda arkdaşlaraı ile eğlendi, Nişantaşı, İstinye Park gibi moda merkezlerinde alışveriş yaptı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girşimciler Programına KKTC temsilcisi olarak katılan  AKAN OZA, aile şirketi Oza kahve'de yönetici olarak görev yapmaktadır.