alt

4. TKG üyesi SAYED MAWDOOD GHAİBi (solda) 5 Nisan 2016 Salı günü İstanbul'da düzenlenen Afganistan 10. ATN Ödül Töreni'ne katıldı.

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve Ankara'da düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan SAYED MAWDOOD  GHAİBi  Afganistan'da inşaat sektöründe yapımcı olarak faaliyet göstermekteydi. Ayrıca   Otomotiv yedek parça ve ve tüketim malları ticareti yapmaktaydı.

Programdan sonra ailesini Türkiye'de Konya iline yerleştiren ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşayan SAYED MAWDODD GHAİBİ,  Özbekistan ile Türkiye arasında kuruyemiş ticaretine başlamayı planlamaktadır.

Afganistan'ın ödüllü televizyon ve radyo programlarının önde gelen yayıncılarından olan Ariana Television Network (ATN), 5 Nisan 2016 Salı günü saat 17.00'de İstanbul Kongre Merkezinde (ICC) gerçekleşen 10. ATN Ödül Töreninde Afgan ve Uluslararası stüdyo sanatçılarından oluşan yıldızları ağırladı.

ATN Ödülleri, Afganistan sanatının ve kültürünün onurlandırıldığı dünyanın önde gelen forumlarındandır. Afgan kültürüne ve bölgesel kültüre İstanbul'da ev sahipliği yapılması, Türkiye ve Afganistan arasındaki dostane ve uzun vadeli ilişkiyi vurgulamakta ve paylaşılan sanat geçmişinizin dünyayı zenginleştirmeye devam edeceğine işaret etmektedir.

Törende, Ustad Mahwash, Ramshah Shifa, Ustad Gulzaman, Farhad Darya, Sediq Shubab, Amir Jan Sabori, Wahid Qasimi ve Mozhdah'ın da yer aldığı Afganlı müzik ikonlarının performansıyla Afganistan'ın ve bölgenin etkileyici ve sonsuz müzik mirası kutlandı.

10. ATN Ödül Töreni hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

2. TKG programına Bulgaristan'dan katılan AZİZ SADULA (sağda)  Tek Rumeli TV'de  "Bavulsuz Yolcu" programının yapımcısı ve sunucusu CENK SEYFİ'nin (solda) Şumnu'da yaptığı çekimlerde ev sahipliğini üstlenerek programa destek oldu.

alt

2. TKG üyesi  AZİZ SADULA Hak ve Özgürlükler Partisi Şumnu İl Başkanı olarak görev yapmaktadır.  AZİZ İLİAZ SADULA  iş hayatının  yanısıra Bulgaristan'da yaşayan Türklerin haklarını korumak ve geliştirmek amacıyla siyasi çalışmalarda da görev üstlenmektedir. 

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri illerinde düzenlenen  2. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan AZİZ SADULA  konserve fabrikası sahibidir. Ayrıca inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

alt

16. TKG  programına Bulgaristan'dan katılan MYUMYUN SALİ MYUMYUN (ortada)  Cenk Seyfi'nin  Tek Rumeli TV'de yayınlanan  programının çekimlerine katılarak görüş ve değerlendirmelerini paylaştı. 

16. TKG  üyesi MYUMYUN SALİ MYUMYUN   Hak ve Özgürlükler Partisi Haskovo  ili Gençlik Kolu başkanı olarak görev yapmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan temsilcisi olarak  katılan  MYUMYUN SALİ MYUMYUN, spor giyim kıyafetleri üretimi, ithalat ve ihracat, özel mağazalar zinciri, kumaş ticareti, spor tesisleri ve restoranlar işleten şirket sahibidir. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.

CENK SEYFİ'nin TV programı hakkında  ayrıntılı bilgiye  bu linkten ulaşılmaktadır. 

Tek Rumei TV, yönetim merkezi İstanbul'da bulunmaktadır ve Balkanlara yönelik programlar yayınlamaktadır.