alt

4. TKG programı heyet başkanı ŞARIK CİBO (sağda)  3 Nisan 2016 Pazar günü Prizren'i ziyaret eden Kosova Cumhuriyeti Başbakanı İSA MUSTAFA (ortada)  ile görüşerek,  Esnaf Prizren İşadamları Derneği  üyelerinin iyi dileklerini ve saygılarını iletti.  

LDK (Kosova demokratik Ligi) Başkanı da olan Başbakan İSA MUSTAFA, LDK Prizren şubesinin kuruluşunun 26. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenlere katıldı.

Prizren Post portalında yayınlanan foroğraflı habere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler  programında heyet başkanlığı görevini üstlenen ŞARIK CİBO, Kosova'nın ağırlıklı olarak Türkçe konuşulan  Prizren şehrinde yaşamaktadır. İş elbiseleri ticareti,  inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.  Asma tavan, bina iç dekorasyonu ve ,dış cephe kaplamaları ve dekorasyonları,  profil imalatları, UD,CD,UV alçıpan,dış fasadalar işleri  yapmaktadır. Bu kapsamda gerekli malzemelerin üretimini de yapmaktadır. Ayrıca PROTEX  adlı şirketi ile, Arnavutluk'ta iş elbiseleri ve iş ayakkabıları üreten İtalyan kökenli Cofra şirketinin Kosova  bayisi olarak çalışmaktadır.  

alt

18. TKG programına Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinden katılan GÜNER MUSTAFA  (sağdan 3.) T.C. Atina Büyükelçisi KERİM URAS'ın Gümülcine'yi ziyareti nedeniyle 2 Nisan 2015 Cumartesi akşamı  Chris&Eve Hotel'de  düzenlenen yemeğe katılarak, Büyükelçiyi selamladı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Batı Trakya'dan katılan GÜNER MUSTAFA madeni yağ sektöründe Petrol Ofisinin Yunanistan genel dağıtımcısıdır. Ayrıca odun sobaları, pelet sobalar ve elektrikli ısıtıcılar ithal ederek Yunanistan genelinde dağıtan şirket sahibidir. Gümülcine Ticaret Odası üyesidir.

alt

2. TKG programına Batı Trakya'dan  katılan İBRAHİM HALİL HASAN (2. sırada ortada) T.C. Atina Büyükelçisi KERİM URAS'ın ziyareti nedeniyle Batı Trakya ziyareti kaspamında 2 Nisan 2016 Cumartesi günü  Türk Gençler Birliği  Derneğinde düzenlenen soydaş buluşmasına katılarak, destek verdi.  

T.C. Atina Büyükelçisi KERİM URAS'ın Batı Trakya ziyaretine ait farklı fotoğraflara T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu'nun facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Kayseri ve İstanbul  illerinde düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Batı Trakya temsilcisi olarak  katılan  İBRAHİM HALİL HASAN  dayanıklı  tüketim malları, beyaz eşya, uydu sistemleri ve elektrikli ev aletleri ticareti yapan şirket sahibidir.