alt

8. TKG programına Rusya Federasyonu  temslcisi olarak katılan ALBERT GACAOĞLU Rusya'nın Krasnodar şehrinde  açıılan Yugbuild Krasnador 2016 Yapı Fuarında  DYO Boya standında inşaat sektörü temsilcilerine   ve ziyaretçilere bilgi sundu.

8. TKG  Programına Rusya-Moskova temsilcisi olarak katılan ALBERT GACAOĞLU  Ekonomi Başkanlığının Rusya'daki ticaret müşavirliklerinde yerel uzman olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra,  DYO Boyalarının Kafkasya Bölgesi sorumlusu olarak çalışmaya başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girşimciler programına Rusya'dan katılan ALBERT (GADZHAEV) GACAOĞLU aslen Karaçay asıllıdır.

8. TKG programı katılımcısı  ALBERT GACAOĞLU, Karaman TÖMER'de  Türkçe eğitimi almıştır. Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi 2002 mezunudur. T.C Moskova Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğinde yerel uzman olarak görev yaparken, Rusya'nın Karadeniz kıyısındaki güney sahili SOÇİ'de ticaret ataşeliğini kurarak yönetmiştir. 

1-4 Mart 2016 tarihlerinde açılan Yugbuild Krasnador 2016 Uluslararası Mimarlık ve Yapı Fuarı kapsamında İnşaat Teknolojisi, Malzeme ve Ekipmanları, İç Parçaları, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Konvansiyonel ve Yenilenebilir Enerji frimalaı, Aerology Ekipmanları, Klima, Bina ve İnşaat, Yapı Makineleri, Yapı Malzemeleri, Kapılar, Elektrik Mühendisliği, Cephe Teknolojisi, Isıtma Teknolojisi, Ayırma Sistemleri, Çatı İnşaat, Sıhhi Teknolojisi, Duvar Kaplama Malzemeleri üreticileri stant kurarak ürünlerini tanıttı.

alt

11. TKG üyesi AKAN OZA (ilk  fotoğrafta soldan 3.)  Doğu Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde açılan   4.Uluslararası Kariyer Fırsatları Forumu ve Kıbrıs Türk Ürünleri Fuarında aile şirketi Oza kahve'nin standını kurarak,konuklara ikramda buklundu ve mark tanıtımı yaptı. 

1 Nisan 2016 tarihinde  yapılan Kıbrıs Türk Ürünleri Fuarının açılış törenine katılan  KKTC İçişleri ve Çalışma Bakanı ASIM AKANSOY ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı ALİ ÇIRALI Oza Kahve standını ziyaret ederek, başarılar diledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girşimciler Programına KKTC temsilcisi olarak katılan  AKAN OZA, aile şirketi Oza kahve'de yönetici olarak görev yapmaktadır. 

Fuarla ilgili farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

4. TKG üyesi LEVENT  ÖZERDAĞ (ilk fotoğrafta (sağdan 2.) Doğu Akdeniz Üniveristesi  tarafından düzenlenen 'nin "Kariyer Fırsatları" etkinliği kapsamında açılan Kıbrıs Türk ürünleri Fuarında Oza Kahve standını ziyaret ederek başarılar diledi.   

alt

4. TKG programı katılımcısı LEVENT ÖZERDAĞ (solda) Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin EMU Beach Club'da düzenlenen Kariyer Haftası yemeğine de katıldı.

LEVENT ÖZERDAĞ, üniveriste öğrencilerine iş dünyası hakkında bilgi vermekte, yönlendirme yapmakta ve kariyer hedefleirni belirlemelerinde yardımcı olmaktadır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen  4. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC tesmsilcisi olarak kataılan LEVENT ÖZERDAĞ  2015 yılında  Lefkoşa'da Doğa Parak Alışveriş Merkezi'ni açarak, perakende sektöründeki deneyimini yatırımcı boyutuna taşıyarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

LEVENT ÖZERDAĞ tarafından  Doğa Park AVM'de  ünlü İtalya markası Segafredo Zanetti lisansıyla kafe açılması TKG web sayfamızda haber olarak yayınlanmaktadır. Başarı Öyküsü haberine  ulaşmak için bu linin tıklanması yeterli olacaktır. 

İspanyol çanta ve ayakakkabı markası Menbur Shoes markasının Kıbrıs temsilciliğini de alan 4. TKG üyesi LEVENT ÖZERDAĞ  eşi ile birlikte   Doğa Park AVM'de satış mağazası açmıştır. 

alt

9. TKG programına Arnavutluk'tan katılan ASTRİT KURTİ  Kiev'de düzenlenen 22.  Ukrayna Uluslararası Seyhat ve Turizm Fuarı UITT'na katılarak, şirketinin stantını kurdu ve  tanıtım yaptı. 

TOBB tarafından Ankara, Esişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul llerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Arnavutluk'tan  katılan ASTRİT KURTİ, turizm sektöründe ulaşım, konaklama hizmetleri veren "İnTour" şirketinin sahibidir. Ticaret Odası Üyesidir.

Ukrayna’da düzenlenen en büyük turizm fuarı UITT (Ukrayna Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı) 30 Mart 2016 Çarşamba günü açıldı. 

Kiev’deki Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşen ve 51 ülkeden 700’e yakın otel, turizm örgütü, basın kuruluşu gibi muhtelif segmentte katılımcının iştirak ettiği fuarda, Türkiye yine en büyük standı açarak ilgi odağı oldu. Türk Hava Yolları (THY) da Türkiye standının hemen yanındaki standıyla her yıl olduğu gibi fuarda yerini aldı. Fuarın resmi açılışına Kiev Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç de katıldı. 

Fuarla ilgili ayrıntılı bilgiere ve farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'n web sitesinde yayınlanan UITT Fuarıa ilşkin farklı fotootoğraflara ve ayrıntılı habere bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

Arnavutluk'tan 9. TKG programı üyesi ASTRİT KURTİ (solda) 23-25 Mart 2016 tarihlerinde Moskova'da açılan 23.  MITT Turizm Fuarı'na katıldı.

 Rus tur operatörleri, hava yolu şirketleri, seyahat acenteleri, turizm yazarları, turizm teknolojisi üreten firmalar, restoranlar, turizm birlikleri, oteller, gemi turizmi şirketleri, turizm pazarlama şirketleri ve turizm sektöründe faaliyet gösteren birçok profesyonelin ilgi gösterdiği 23. MITT Turizm Fuarında 150 ülkeden yaklaşık bin 800 şirket stant kurdu. Fuarı yaklaşık 32 bin kişinin ziyaret etti..

Bu sene 23. kez kapılarını açan ve Rusya'nın turizm piyasasına yön veren en önemli fuarı olan MITT 2016 Turizm Fuarı, ilk kez en büyük standa sahip ülke Türkiye’den yoksun açtı. Daha önce en hareketli bölüm olan Türkiye standının açıldığı 8. pavyonun bu yıl biraz daha sesiz olduğu görüldü.

Türkiye ve Mısır destinasyonlarının kapalı olması MITT 2016 Fuarına da yansırken, her yıl fuarın düzenlendiği Expo Center fuar alanındaki 8.pavyonda yer alan Türk tur operatörleri, otelleri ve milli düzeyde kurulan Türkiye standının yerine bu yıl iç turizm ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinin yer aldığı görüldü. 

Moskova MITT Turizm Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.

alt

Ukrayna'dan 18. TKG üyesi ALİNA POTAPOVA (sağda) babası ve kardeşi ile birlikte 7-10 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul'da TÜYAP Fuar Merkezinde düzenlenen Automechanica Otomotiv Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarını ziyaret ederek, yedek parça üreticisi firmalarla görüştü.

İHA haber ajansının portalında yyaınlnan fua haberine bu linkten ulaşılmakdır. 

alt

18. TKG üyesi ALİNA POTAPOVA  Yedek Parça ve Sistemler, Tamir ve Bakım Ekipmanları, Aksesuarlar ve Tunıng, Servisler ve Araç Yıkama, IT ve Yönetim Sistemlerinin tanıtıldığı Automechanica İstanbul fuarında  aileşirketi adına yararlı bağlantılar yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan ALİNA POTAPOVA, kamu ile ilişkilerde danışmanlık hizmeti ve sözlü ve yazılı tercüme hizmetleri sunan www.tercuman.com.ua  şirket sahibidir. www.steklopodiyom.etov.com.ua portalı üzerinden    toptan ve perakende otomotiv yedek parça ticaretini yürütmektedir.

18. TKG üyesi ALİNA POTAPOVA'nın 4 Nisan 2016 Pazartesi günü ulaştığı İstanbul ziyareti izlenimlerine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.