alt

Kırgızistan TKG grubu üyelerimizden 15. TKG üyesi ERKİNBEK DJOROEV (soldan  3.), 16. TKG programı katılımcısı MİRBEK OKENOV (soldan 5.), 10 TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU (sağdan 4) ve TOBB  Bilgi Erişim Müdürü OSKONBEK  ABDYROV (soldan 2.)  ile 21 Ocak 2016 Perşembe günü TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen Ticaret ve Yatırım Forumunda  buluştuk.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan  temsilcisi olarak katılan ERKİNBEK DJOROEV (sol başta), ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunudur ve başkent Bişkek'te yaşamaktadır.

TOBB tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul  illerinde düzenlenen 14.Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan  RUSLAN AKMATBEK (soldan 2.) JIA (Kırgızistan İşadamları Derneği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

15. TKG üyesi ERKİNBEK DJOROEV  inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslar arası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. JIA-Genç İşadamları Derneği üyesidir. Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği Başkanıdır. 

alt

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul  illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan MİRBEK OKENOV  (sağdan 2.) EGEMENDİK Türkiye Mezunları Derneği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programında Kırgızistan'ı temsil eden  TEMİRLAN SARLYKBEK UULU (sağdan 3) Hacettepe Üniversitesi Felsefe  mezunudur.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Kamu Yönetimi Siyaset Bilimi alanında  yüksek lisans yapmıştır.  

Özdilek firmasının Kırgızistan  bayisi plan TEMİRLAN SAYRLBEK UULU,  beton üretimi,  toplu yemek üretimi,  mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir. Geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır.

TEMİRLAN SARLYKBEK UULU, Manas Destanı günümüz Türkçesine uyarlamış, İngizce, Rusca ve Türkçe olarak yayınladığı Manas Destanı için ABD ve Türkiye'de tanıtım toplantıları düzenlemiştir.

alt

Ankara'daki üniversitelerde lisans, master ve doktora öğrenimine devam etmeke olan Kırgızistan kökenli öğrenciler Ticaret ve Yatırırm Forumu kapsamında düzenlenen ikili iş göeüşmeleri sırasında gönüllü çevirmen olarak görev üstlendiler.

TOBB web sayfasında yayınlanmakta olan Kırgızistan ve Türkiye Ticaret ve Yatırım Forumu haberine, video görüntülerine ve farklı fotoğralara bu linkten ulaşmak mümündür. 

Kırgızistan Türkiye Ticaret ve Yatırım Forumuna katılan Kırgız heyetinin Ankara programının her aşamasın eşlik eden Kırgız  öğrenciler konukların taleplerini  hızla çözümlemek  ve isteklerini yerine getirmek için  samimiyetle ilgilendiler.

21 Ocak 2016 Perşembe günü TOBB İKiz Kulelerde Kırgızistan heyetindeki işadamlaraı ile Ankaralı girşrimciler arasında gerçekleşen ikili iş görüşmelerinin etkin ve verimli geçmesi için Kırgız öğrenciler ciddi çaba gösterdiler ve özveriyle çalıştılar. 

alt

Kırgız öğrenciler 22 Ocak 2016 Cuma günü OSTİM İdare Merkezinde düzenlenen  ikili iş görüşmelerinde de çevirmen olarak görev yaptılar.