alt

KKTC'den 13. TKG üyesi MUSTAFA AYDIN  Antalya'da 13-16 Ocak 2016 tarihlerinde Anfaş tarafından  düzenlenen 27. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı 'na katıldı.

27. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı  410 firma ve 3 bin 500’ün üzerinde markanı katılımı ile  Antlaya Expo Center’de düzenlendi.

Fuar süresince konaklama ve ağırlama sektörünün ihtiyaç duyacağı tüm ürün gruplarının sergilenmewktedir. Her yıl yatırımcı ve otel yöneticilerinin yüksek katılımıyla yaklaşık 35 bin profesyonel ziyaretçinin geldiği fuarda, yurtdışı ve yurtiçinden profesyonel ziyaretçilerin ikili iş ilişkileri kurabileceği iş görüşmeler de gerçekleştirilmektedir.

Haberler Com sitesinde yayınlanan fotoğraflı habere bu linkten ulaşılmaktadır.

Fuara AlmanyaAzerbaycanBAEBulgaristanCezayirFasIrakİranİtalyaKatar,KazakistanKosovaKKTCMakedonyaMısırNijeryaRusyaSuudi ArabistanTunus veÜrdün'den satın alma heyetleri katılıyor.

Fuarda ayrıca İtalyaAlmanya ve Dubai'den temizlik ve otel ekipmanları firmaları da ürünlerini ve hizmetlerini sergilmektedir.

Milliyet Gazetesinde yayınlanan fuarla ilgili ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC'den katılan MUSTAFA AYDIN Uncle Sam's American Eatery & Patisserie'de İcra Kurulu Başkanı (CEO)Prosmart Foods Ltd.'daİcra kurulu başkanı ve Ahmet Aydın Ticaret ve Turizm Ltd.'da İcra kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

Antalya'da bulunduğu sırada Rixos Downtown Antalya Otelinde konaklayan 13. TKG programı katılımcısı  MUSTAFA AYDIN'ın üst düzey yönetici olarak görev yaptığı aile şriketi Kırnı Piliçleri Girne Böle Bayisi olarak çeşitli satış noktaları yansıra otel ve lokantalar piliç ve yumurta satışı yapmaktadır. Aile şirketi ayrıca  turizm alanında otel işletmecisi olarak faaliyet göstermektedir.

MUSTAFA AYDIN JCI Genç Girişimciler ve Liderler Derneği, İşadamları derneği, Kıbrıs Makine Mühendisleri Odası,  Esnaf ve Sanatlar Odası üyesidir. 

alt

Sırbistan'ın Sancak bölgesinden 13. TKG üyesi ENES T. MELİÇ'in sahibi olduğu MEA  Compa şirketi İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde  28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenen  EMİTT 2016 Fuarı'nda stant kurarak  tatlı ürünlerini tanıttı.

TOBB tarafından Akara, Kayseri, Nevşehir ve İstanbul illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Sırbistan'ın Novi Pazar (Yeni Pazar) bölgesinden katılan  ENES T.  MELİC, gıda sektöründe çalışan tatlı, börek, mantı vb unlu mamuller üreten ve pazarlayan MEA COMPA  şirketinin sahibi ve üst düzey yöneticisidir.

alt

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından bir olan EMİTT 2016'da stant açarak tatlılarını fuar ziyaretçilerine ikram eden Mea Compa şirketinin fuar izlenimlerine ait fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

Bu yıl 70 bin metrekarelik 11 salonda, 4 bin 500 firmanın yer aldığı fuara 70’e yakın ülke katıldı. 31 Ocak Pazar akşamına kadar açık olacak EMITT,  erken rezervasyon indirimleri, tatil çekilişleri, Türkiye’nin dâhil olduğu 70 ülkenin tatil destinasyonları tanıtımları ile seyahat tutkunları için öne çıkan bir buluşma noktası yaratmaktadır. Fuarda 100 binin üzerinde ziyaretçinin ağırlanması hedeflenmiştir.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT; 28 - 31 Ocak 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde turizm sektörünü aynı platformda bir araya getirerek güçlü bir sinerji oluşturuyor. Fuar süresince yapılacak panellerde de “Turizmde Markalaşma”,  "Sağlık Turizmi” ve “Turizmde Yeni Arayışlar” konuları işlenmiştir. EMITT’de Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri de gerçekleştirilmiştir.

Milliyet Gazetesinde yeralan fotoğraflı açılış haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 2009 yılından itibaren ITE Turkey bünyesinde yer alan Ekin Fuarcılık ve EUF - E Uluslararası Fuarcılık  tarafından düzenlenmektedir.  16 yıl içerisinde dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT Turizm Fuarı, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlamaktadır.

Emlak Kulisi haber portalında yayınlanan fotoğraflı açılış  haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

T.C. Selanik Başkonsolosu ORHAN YALMAN OKAN (sağdan 2.)  18. TKG üyesi GÜNER MUSTAFA'nın (sağ başta) Yunanistan ana bayisi olduğu Petrol Ofisi madeni yağlar standını  ziyaret ederek başarılar diledi. 

Gündem Gazetesinde yayınlanan fotoğraflı habere bu linkten ulaşılmaktadır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Yunanistan'ın  Batı Trakya bölgesinden katılan GÜNER MUSTAFA (GKIOUNER MOUSTAFA)  madeni yağ sektöründe Petrol Ofisinin Yunanistan genel dağıtımcısıdır. Ayrıca odun sobaları, pelet sobalar ve elektrikli ısıtıcılar ithal ederek Yunanistan genelinde dağıtan şirket sahibidir. Gümülcine Ticaret Odası üyesidir.

Agrotica Fuarında stant açan 18. TKG programı katılımcısı GÜNER MUSTAFA'nın fuar izlenimlerine arkadaşımızın facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.

alt

26. Uluslararası Tarım Makineleri, Ekipmanı ve Malzemeleri Fuarı 28-31 Ocak 2016 tarihlerinde Senexpo Uluslararasi Fuarcilik A.S.Yunanistan'ın Selanik şehrinde açıldı. 

Selanik’te AGROTICA Tarım Fuarı adı altında düzenlenen fuarda, tarım makinaları araç ve gereçleri sergilenmektedir.

Fuarla ilgili farklı fotoğraflara T.C. Selanik Başkonsolsoluğu'nun facebook sayfasından ulaşmak münkündür.

alt

Afganistan'dan 16. TKG üyesi HASHİM BAYQARA (solda),  bir grup işadamı ile birlikte 26-31 Ocak 2016 tarihlerinde  düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı'nı ziyaret etti. 

alt

2. TKG programına Kosova'dan katılan DAVER KAZAZ  (soldan 3.) ile  13. TKG programı üyesi  NEHARİ KAZAZ (sağ başta)  Esnaf Prizren Derneği üyesi olan ve  mobilya sektöründe çalışan girişimciler ile birlikte İstanbul Mobilya Fuarını ziyaret derek, sektörle ilgili incelemelerde bulundu ve mobilya üretim teknolojileirndeki son gelişmeler hakında bilgi aldı ve yeni iş görüşmeleri yaptı. 

Dünyanın en önemli 3. Mobilya Fuarı olan CNR IMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 500’üzerinde firmanın katılımı ile 150.000 m2 alanda CNR Expo Yeşilköy’de 12. kez düzenlendi.

Mobilya Satıcıları haber portalında yayınlanan  fotoğraflı açılış haberine ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

524 firmanın katılımıyla gerçekleşen 12. CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılışına, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Mobilya Dernekler Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç katıldı.

Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, Kosgeb ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenirken; ziyaretçileri farklı kültürlerden tasarımcı, üretici, yan sanayi ve son kullanıcı gibi çok yönlü gruplardan oluşmaktadır.

İMOB hakkında İhlas Haber Ajansı'nın sitesinde yayınlanan ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 18 Eylül-1 Ekim  2005 tarihleri arasında Ankara, Nevşehir ve Kayseri  illerinde düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova'dan katılan DAVER KAZAZ  (soldan 2.)  mobilya sektöründe faaliet göstermektedir. Prizren şehrinde  mobilya üretim tesisi ve satış mağazası bulunmaktadır. Esnaf Prizren  Derneği yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Türk şehri Prizren'den katılan NEHARİ KAZAZ (sağdan 2.) ,mobilya ve koltuk döşeme şirketi sahibidir. Esnaf Prizren Derneği üyesidir.

alt

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, İzmir,  Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katlan MOHAMMAD HASHİM  BAYQARA, fuarcılık sektöründe Kabul Green Expo şirketi ile faaliyet gösteren ve lojistik hizmetleri ve inşaat malzemeleri ticareti yapan şirket sahibidir. Turkish Mall adı altında faaliyet gösteren ve sadece Türk malı inşaat mazlemleirnin pazarlandığı bir tanıtım galerisi/mağaza işletmektedir. Aydın Afganistan Kültür Derneği üyesidir. 

İstanbul Mobilya Fuarına ait farklı fotoğralara 16. TKG üyesi HASHİM BAYQARA'nın facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.