alt

16. TKG programına Bulgaristan'dan katılan TENZİLE OSMAN  Kasım 2015'de gerçekleştirdiği kanallarıya ünlü Venedik kenti ziyaretinden  renkli anılar edindi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan temsilcisi olarak katılan TENZİLE OSMAN  mobilya, ev tekstili, yaylı yatak ve sünger yatak imalatı ve ticareti yapan şirket ortağıdır. Burgas Ticaret Odası üyesidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birlliği tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri'de düzenlenen 2. TKG programına makedonya'dan katılan RIZA SEYRANİ (ortada) yakın arkadaşları ile birlikte Kasım 2015'de İtalya'nın başkenti Roma şehriini ziyaret ederek, tarihi anıtları gezdi.

18 Eylül-01 Ekim 2005 tarihleri arasında düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı RIZA SEYRANİ soğutma araçları  ve yedek parça, laminant parke, fayans, beyaz eşya, elektrik süpürgesi vb konularda ticari faaliyette bulunmaktadır.

alt

 

 

Bulgaristan'dan 11. TKG üyesi AYDUVAN SAİDOV  sık sık ziyaret ettiği İtalya'da bu kez Floransa kentinde tarihi yapılarla dolu meydanları gezdi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler porgramına Bulgaristan'dan katılan  AYDUVAN SAİDOV, havuz, spa sektörüne yönelik projelendirme, yapım ve bakım hizmetleri veren şirket sahibidir.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'nın  Nurnberg şehrinden katılan JALE YILMAZER  arkadaşlar ile birikte ziyaret ettiği Floransa şehrinin tarihi atmosferini çok beğendi.

17. TKG üyesi JALE YILMAZER'in Macaristan, Türkiye ve Vietnam sağlık meslek  okulları ile işbirliği koordinatörü olarak görev yaptığı Alman Elit Akademisi (Deutsche Elite Akademia) Münih merkezli bir kurumdur.  Almanya'da ihtiyaç duyulan yaşlı bakım teknikerlerinin istihdamına aracılık etmekte ve Türkiye'den giden hemşire, doktor, sağlık personelinin denklik almlarına  yardımcı olmaktadır. 

alt

Ukrayna'dan 18. TKG üyesi ALİNA POTAPOVA  2016  yılını Hollanda'da yaşayan arkadaşları  ile karşılayıp, yeni yılı birlikte kutladıktan sonra,  arkadaşı ile birlikte  İtalya'nın tarihi kentleri i Floransa ve Pisa'yı da ziyaret etti.

8-11 Ocak 2016 tarihleri arasında Floransa ve Pisa'nı tarihi ve tursitik bölgeleirni gezen ALİNA POTAPOVA'nın İtalya ziyaretine ait farklı fotoğraflara facebook  sayfasını ziyaret ederek ulaşmak mümkündür.

18. TKG programına Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan ALİNA POTAPOVA, kamu ile ilişkilerde danışmanlık hizmeti ve sözlü ve yazılı tercüme hizmetleri sunan www.tercuman.com.ua  şirket sahibidir. www.steklopodiyom.etov.com.ua portalı üzerinden    toptan ve perakende otomotiv yedek parça ticaretini yürütmektedir.

alt

Fuar ziyareti ve iş görüşmeleri için Milano'ya giden 11. TKG üyesi KENAN AŞÇIZADE ünlü katedrali görmek için akşam saatlerinde vakit bulabildi.

11. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısıs KENAN AÇIZADE iş ve tatil amaçlı olarak İtalya'yı  sık sık ziyaret etmektedir. 

TOBB tarafından düzenlenen 11. TKG programına Yunanistan'ın Rodos Adasından katılan KENAN AŞÇIZADE,  konut, iş merkezi, vb bina inşaatı yapan firma sahibidir. Ayrıca emlak sektöründe  alım-satım ve kiralama konularında faaliyet göstermektedir. Her türlü inşaat malzemesi üreticileri,    seramik, mobilya ve alçıpan firmaları ile görüşmek istemektedir. Melek Passa Vakfı ve Rodos Ticaret Odası üyesidir.

alt

 Sırbistan'ın Sancak bölgesinden   13. TKG üyesi ENES T. MELİÇ 2015 Nisan ayında arkadaşları  ile birlikte Milano'yu ziyaret etti.

 

TOBB tarafından Akara, Kayseri, Nevşehir ve İstanbul illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Sırbistan'ın Novi Pazar (Yeni Pazar) bölgesinden katılan  ENES T.  MELİC, gıda sektöründe çalışan tatlı, börek, mantı vb unlu mamuller üreten ve pazarlayan MEA COMPA  şirketinin sahibi ve üst düzey yöneticisidir.

 

alt

Kosova'dan 4. TKG programında  heyet başkanlığı görevini üstlenen Esnaf Prizren İşadamları Derneği Başkanı  ŞARIK CİBO  (solda) ve eşi İtalya'nın başkenti Roma'daki ünlü çeşmeyi ziyaret etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler  programında heyet başkanlığı görevini üstlenen ŞARIK CİBO, Kosova'nın ağırlıklı olarak Türkçe konuşulan  Prizren şehrinde yaşamaktadır. İş elbiseleri ticareti,  inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.  Asma tavan, bina iç dekorasyonu ve ,dış cephe kaplamaları ve dekorasyonları,  profil imalatları, UD,CD,UV alçıpan,dış fasadalar işleri  yapmaktadır. Bu kapsamda gerekli amzlemelerin üretimini de yapmaktadır. Ayrıca PROTEX  adlı şirketi ile, Arnavutluk'ta iş elbiseleri ve iş ayakkabıları üreten İtalyan kökenli Cofra şirketinin Kosova  bayisi olarak çalışmaktadır.  

alt

TOBB tarafından düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kosova'nın Prizren şehrinden katılan ENİS CABRATİ a(olda)  Roma'yı ziyaret ederek tarihi mekanları yakından gördü.

10. TKG programına Kosova'dan katılan  ENİS CABRATİ,   Aile şirketi Burak Otomotivde yönetici olarak çalışmaktadır. A.Ü. Siyasl Bilgiler Fakültesi mezunudur.