alt

Nurnberg TIAD yönetiminde başkan yardımcısı olarak  görev alan 17. TKG programı katılımcısı JALE YILMAZER ( ön sırada, (soldan 6.)  ve yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenen  17. TKG programı kaılımcısı CEYLAN AYTUGAN (soldan 7.) Noel pazarında Antalya'yı tanıtmak üzere Nurnberg'e gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi heyeti ile yakından ilgilendi. 

Almanya’da en eski ve en ünlü Noel pazarlarından biri olan ve her yıl, iki milyonu aşkın ziyaretçi akınına uğrayan, Nürnberg Chirskindlermark’ın açılışı nedeniyle kardeş şehir Nürnberg’e gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi  heyeti kısa adı Nurnberg TIAD olan Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg Türk-Alman İşadamları Derneğini 27 Kasım 2015 Cuma günü ziyaret etti.

TIAD'ın facebook sayfasında yayınlanmakta olan ziyaret haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

TİAD yönetimine bir çalışma ziyareti yapmakta olan T.C. Nürnberg Başkonsolosu YAVUZ KÜL'de  Antalya heyeti ile tanışarak, Noel pazarındaki tanıtım faaliyetlerinde  başarılar diledi.

Post Gazetesinde yayınlanan fotoğraflı  habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

Almanya'nın Nürnberg kentinde faaliyet gösteren Avrupa Metropol Bölgesi Türk-Alman İş Adamları Derneği (TİAD) 22 mart 2015 pazar günü yaptığı genel kurul sonunda yeni yöneticilerini seçmişti.

alt

Nurnberg TIAD önceki dönem başkanı ve 13. TKG programı üyesi EMRE HIZLI (sağda) genel kurulda aday olmayarak görevi  yeni ekibe teslim etti. Yeni seçilen ekipte iki TKG üyesi yeraldı. 

TOBB tarafından Ankara, Kayseri, Nevşehir ve  İstanbul illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya temsilcisi olarak katılan  EMRE HIZLI Hukuk Danışmanlığı şirketi sahibidir ve avukat olarak görev yapmaktadır.  

Post Gazetesinde yayınlanan fotoğraflı habere ulaşmak için bu linkin ziyaret edlmesi gerekmetedir.

alt

Nurnberg TIAD yönetiminde başkan yardımcısı olan  17. TKG programı üyesi JALE YILMAZER  (sağdan 4.) ile yönetim kurulu üyeliğine seçilen 17.TKG üyesi CEYLAN AYTUGAN'ı  Almanya'daki Türk asıllı girişimcilerin önünü açacak  çalışmaları yapmak üzere görev kabul etmeleri nedeniyle kutlar, başarılar dileriz. 

Haberler Com sitesinde yayınlanan fotoğraflı habere bu inkten ulaşılmaktadır.

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul  düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Almanya'nın  Nurnberg şehrinden katılan CEYLAN AYTUGAN Almanya’da ve Türkiye’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve Strabag AG ve Ed Zublin AG şirketlerini iştiraki olan Demirtürk şirketinin genel müdürü olarak görev yapaktadır. Türk Alman Ticaret Odası üyesi ve TİAD yönetim kurulu üyesidir.

17. TKG programına Almanya'nın Nurnberg şehrinden katılan JALE YILMAZER  Alman yarı kamu banka/Finans Kurumunda bölge yöneticisi olarak çalışmaktadır. Ayrıca güneş enerjisinden elektrik üretimi sektöründe ve yatırım konularında proje geliştiren ve finansman sağlayan iki ayrı şirketin sahibidir. Sağlık sekötünde hasta ve yaşlı bakım hzimetleri konusunda görev yapan bir vakıfta yönetici olarak çalışmaktadır.