alt

Kırgızistan'dan 15. TKG üyesi  ve  Egemendik Türkiye Mezunları Derneği' Başkanı ERKİNBEK DJOREV   22 Kasım 2015 Pazar  günü  başkent Bişkek'te düzenlenen "Türkiye Mezunları Buluşması" nda açılış konuşması yaparak, Türkiye mezunları olarak hep birlikte gerçekleştirdikleri  başarılı çalışmalar için üyelere teşekkür etti.  

alt

15. TKG üyesi ve Egemendik Derneği  Başkanı ERKİNBEK DJOROEV (sağ başta) ile 16. TKG üyesi ve Egemendik Derneği Genel Sekreteri MİRBEK OKENOV  (sol başta) Türkiye Mezunları Buluşmasına katılan T.C. Büyükelçisi METİN KILIÇ (sağdan 2.) ile yakından ilgilendiler.

Kırgızistan'ın başkenti  Bişkek'te  Jannat Hotel'de düzenlenen  Türkiye Mezunları Buluşmasına ilgi ve katılım üst düzeyde gerçekleşti.

Dört yıl önce Türkiye'de eğitim almış Kırgızistan vatandaşları arasında işbirliği e dayanışma ortamı sağlayarak ülkenin sürekliliği ve refahı için hizmet etmek amacıyla kurulan Egemendik Türkiye Mezunları Derneği'nin etkinliğine yaklaşık 400 Türkiye mezunu katıldı. 

Türk Kırgız haber sitesinde yayınlanan fotograflı habere bu linkten ulaşılmaktadır.

alt

T.C. Bişkek Büyükelçisi METİN KILIÇ (soldan 2.)  Türkiye Mezunları Buluşması'nda  girişimci üyeler tarafından açılan stantları Egemendik Derneği Başkanı ve 15. TKG üyesi ERKİNBEK DJOREV (sol başta) ve 17. TKG üyesi NURLAN SULAIMANOV (sağ başta) eşliğinde  ziyaret ederek, genç girişimcilere başarılar diledi.

Türkiye Mezunları Buluşması etkinliği kapsamında Türkiye mezunu girişimcilerin firma ve marka tanıtımı yapması için düzenlenen fuar  büyük ilgi gördü. 

Büyükelçi METİN KILIÇ Türkiye Mezunları Buluşması etkinliğinde yaptığı konuşmada  "1992 yılından itibaren ülkemizde burslu okuyarak mezun olan yaklaşık 6 bin Kırgız gencini bir araya getiren Egemendik Derneği, zaman içinde sadece bir mezunlar derneği olarak kalmaktan çıkıp, aynı zamanda Kırgız iş, siyaset ve kültür dünyasına yön veren de bir kuruluş haline geldi.  dedi.

Bişkek Büyükelçiliği'nin facebook sayfasında yayınlanan Egemendik derneği Türkiye Mezxunlaraı Buluşması'na ait farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

1992 yılında SSCB'nin dağılmasıyla Türkiye'ye okumaya giden gençler Kırgızistan'a dönüşlerinde serbest piyasa ekonomisinin Kırgızistan'da gelişmesine büyük katkıda bulunan işletmeler kurdular. Modern iş ve çalışma yöntemlerinin Kırgızistan'a getirilmesine vesile oldular. Kırgızistan'ın en önemli girişimcileri, en dinamik işletmeleri, en ilerici siyasetçileri mezunlar arasından çıkarak demokratik, liberal ve özgürlükçü, modern bir Kırgızistan kurulmasına hizmet etmektedir. 

alt

Egemendik Derneği Başkanı ve 15. TKG üyesi ERKİNBEK DJOROEV (sol başta) ve 10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU  (sağ başta)  panelde konuşma yaparak, girişimcilik alanındaki  neyimlerini ve görüşlerini paylaştılar.   

Tam gün olarak düzenlenen Türkiye Mezunları Buluşması 2015  etkinliği kapsamında açılış konuşmalarından sonra "Ekonomi" ve "İdeoloji" konularında iki ayrı panel düzenlendi.

Türkiye mezunu girişimcilerin  bir fuar düznelemeleri ve Jannat Hotel salonlarında  stant kurarak şirketlerini tanıtmalaraı Türkiye Mezunlaraı Buluşmasına farklı bir  boyut katarak zenginleştirdi.  

Egemendik Türkiye Mezunları Derneği'nin faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgilere ve fotoğraflara ulaşmak için   bu linki tıklayarak Derneğin web sayfasını ziyaret etmek yeterli olacaktır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan girişimciler programına katılan  ERKİNBEK DJOROEV,  inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslar arası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği Başkanıdır.

alt

18. TKG üyesi SHAİLOBEK ASANOV  (soldan 3.)  15. TKG üyesi ERKİNBEK DJOROEV (sağdan 4.) ve 17. TKG üyesi  NURLAN SULAIMANOV (sağ başta) Türkiye Mezunları Buluşması etkinliğine yüksek katılım olmasından, çok verimli ve   başarılı geçmesinden  memnun oldular.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına jkatılan SHAİLOBEK ASANOV,  yapı kimyasalları üreten ve Türkiye’den medikal malzeme ithalatı yapan şirket ortağı ve yöneticisidir.  

alt

14. TKG üyesi URAN NİAZALİEV  (ortada) düzenlenen panelde moderatörlük yaparak, konuşmacılaraı tanıttı ve özel sektördeki  deneyimlerini paylaştı. 

TOBB tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli  ve İstanbul illerinde düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan URAN NİAZALİEV,  toptan gıda ve bakliyat ürünleri ticareti ile uğraşan ve tekstil alanında faaliyet gösteren örme kumaş ticareti yapan şirkette genel müdür olarak görev yapmaktadır. (APPD), Üretici, Tedarikçi, Bayiler Birliği, Egemendik Derneği yönetim kurulu  üyesi olarak görev yapmaktadır.

alt

17. TKG programı kataılımcısı ve Egemendik Derneği yönetim kurulu üyesi  NURLAN SULAIMANOV (solda) sigorta şirketinde yönetici olarak çalışmaktadır.  Ayrıca kendisinin halı yıkama fabrikası vardır. 

alt

14. TKG üyesi URAN NİAZALİEV (soldan 2.), 10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU (soldan 5.) ve  17. TKG üyesi NURLAN SULAIMANOV Türkiye Mezunları Buluşması etkinliği kapsamında düzenlenen akşam yemeğinde  Egemendik Derneği üyeleri olarak, dört yıldır yürütülen çalışma ve faaliyetlerin sonucunda elde edilen başarının ve memnuniyetin  mutluluğunu paylaştılar.