alt

Kosova'dan 1. TKG üyesi ADNAN MUHAMETİ  (sağda) Ankara'da bulunduğu sırada, 6 Kasım 2015 Cuma günü programdan 11 yıl sonra TOBB'u ziyaret etti. 

alt

1. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı ADNAN MUHAMETİ  (solda)  Arnavut asıllıdır. Araba muayene istasyonu sahibidir.  Ayrıca inşaat ve dekorasyon işleriyle uğraşan firma sahibidir.

Osmanlı ardılı Türklerin ve müslüman Arnavutların yaşadığı Prizren şehrinde yaşayan 1. TKG programı üyesi ADNAN MUHAMETİ çok samimi  bir Türkiye dostudur. 

alt

TOBB tarafından Ankara, Bursa ve İstanbul illerinde düzenlenen 1. TKG programına Kosova'dan katılan  ADNAN MUHAMETİ'nin (sağda) Ankara ve İstanbul ziyaretlerine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.

alt

 Irak'ı Musul şehrinden 9. TKG programına katılan  MAZEED M.A. AZEZ -MECİD KASAPOGLU (solda) ve 11. TKG programı üyesi HAZIM DEVLET (sağda) 27 Ekim 2015 Salı günü TOBB'u ziyaret etti.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Irak'ın Musul şehrinden katılan HAZIM DEVLET (sağda) , eğitimci olarak uzun yıllar çalıştıktan sonra, özlelikle Musul'ın  İŞİD tarafındna işgalinden sonra Türkiye'ye ya da Irak'ın diğer şehirlerine sığınan Türkmenlerin  sorunlarına çözüm bulmak üzere  Türkmen Cephesi adına koordinatör olarak görev yapmaktadır. Ayrıca sağlık turizmi alanında faaliyet göstermektedir.

Eşini ve çocuklarını geçici olarak  Ankara'ya yerleştiren 11. TKG üyesi HAZIM DEVLET yurtlarından göç etmek zorunda bırakılan Türkmenler için  çeşitli kaynakardan gelen yardımların etkin bir şekilde dağıtılması için çaba göstermektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen  9. TKG programına Musul'dan katılan MAZEED KASAPOGLO  ve 20 kişilik ailesi, İŞİD işgalinden hemen sonra,  5 Mart 2015  tarihinde  zor şartlarda Türkiye'ye sığınmış ve Ankara'ya yerleşmiştir.  Musul'da genel ticaretle uğraşan, Ankara'da iseTürkmen Derneğinin yardım dağıtma ekibinde görev alan arkadaşımıza kolaylıklar dileriz. 

alt

Afganistan'dan 16. TKG üyesi HASHİM BAYQARA  (sağda) 9 Kasım 2015 Pazartesi günü TOBB'u ziyaret etti.

 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Afganistan'dan katılan MOHAMMAD HASHİM BAYQARA (solda) , programdan sonra KABUL GREEN EKPO  fuar şirketini kurarak, Afganistan'da ticaretin canlanmasına  önemli katkı yapacak fuarcılık sektöründe yatırım yaptı. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, İzmir,  Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katlan MOHAMMAD HASHİM  BAYQARA (solda) , fuarcılık sektöründe Kabul Green Expo şirketi ile faaliyet gösteren ve lojistik hizmetleri ve inşaat malzemeleri ticareti yapan şirket sahibidir. Turkish Mall adı altında faaliyet gösteren ve sadece Türk malı inşaat mazlemleirnin pazarlandığı bir tanıtım galerisi/mağaza işletmektedir. Aydın Afganistan Kültür Derneği üyesidir.