alt

Kırım'dan 10. TKG üyesi SADIH TABAKH  (soldan 4.) ve 18. TKG üyesi AIDER SAPAIEV (sağ başta)  ve işadamlarından oluşan Kırım  heyeti Eskişehir Ticaret Odası'nı ziyaret ederk, faaliyetleri hakkında Oda yönetcilerinden bilgi aldı.

Eskişehir Ticaret Odası üyelerinin Kırımlı girişimcilerle  daha fazla işbirliği  yapmasının gerekliliği üzerinde durulan toplantıda, karşılklı ticaret heyetleri düzenlenmesi kararlaştırıldı.  

alt

10.TKG üyesi SADIH TABAKH (sağdan 3.) ve AIDER SAPAIEV (soldan 5.) Eskişehir'de yaşayan Kırırm diasporası üyelerinin konuk heyet için düzenlediği ayrıntılı program kapsamında ziyaret edilen kişi ve kurumlarla tanışmaktan memnun oldu.

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi'nin konuğu olan Kırım heyetine belediyenin faaliyeteri ve şehrin ekonomik ve kültürel  özellikleri hakkında ayrıntılı sunum yapıldı.

alt

Kırım işadamları heyeti Eskişehir'de bulundukları sırada çeşitli fabrikaları ve işyerlerini de ziyaret etti. Bu kapsamda SARAR üretim tesislerini de ziyaret eden  AIDER SAPAIEV (2. sırada sağ başta) ile SADIH TABAKH (2. sırada sağdan 2.) fabrikadaki otomasyon süreci hakkında yetkililerden bilgi aldı.

alt

Eskişehir'de yaşayan Kırım göçmenleri tarafından kurulan KIRIM Derneği'nin düzenlediği Kırım Dostluk gecesine konuk olan 10. TKG üyesi  SADIH TABAKH    (soldan 2.) ve18. TKG programı katılımcısı  AIDER SAPAIEV (sağdan 3.) Eskişehri'de yaşayan çok sayıda Kırım kökenli olmasından memnuniyet duydu. 

TOBB tarafından düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırım temsilcisi olarak katıldığı dönemde Belediye Meclis Üyesi olan SADIH TABAKH plastik  kapı pencere panjur, jaluzi ve aksesuarları imalatı ve ticareti alanında faaliyet gösteren şirket sahibidir.

Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  düzenlenen18. TKG programına Kırım temsilcisi olarak Ukrayna'dan katılan AIDER SAPAIEV  ithalat İhracat yapan, güvenlik hizmetleri ve mühendislik hizmetleri sağlayan şirkette İş Geliştirme Müdürüdür.