alt

16. TKG üyesi SUAİD M. HANİF İBADİ M.SHRİF  (sol başta) ile 15. TKG programı katılımcısı SAYED BABÜR JAMALUDDİN  (soldan 2.)  Afganistan'ın başkenti Kabil'de düzenlenen Afgan-Türk Uluslararası İhracat Ürünleri Fuarı'nı ziyaret ederek, katılımcı firmaların yetkilileri ile görüşerek, bilgi aldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Denizli, Manisa, İzmir ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan  SUAİD M. HANİF İBADİ M.SHRİF  bina, okul, hastane vb inşaat yapan, uluslararası taşımacılık alanında faaliyet gösteren, makine halısı ve profil PVC ticareti yapan şirkette üst düzey yöneticidir. Aydın Afganistan Kültür Derneği üyesidir.

alt

TOBB  tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Afgaistan'dan katılan SAYED BABÜR JAMALUDDİN (ortada),  Kabil ve Mezarı Şerif kentlerinde büyük askeri inşaat ihalelerinde yerel ortak olarak inşat işleri yükleniciliği yapan şirket sahibidir.  Ayrıca, lojistik, tedarik ve ithalat konularında faaliyet gösteren  ikinci bir şirketin sahibidir.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Afgan-Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (ATSİAD) tarafından  5. Uluslararası Afgan-Türk Fuarı'na toplam 34 Türk firması katıldı. Ayrıca  Pakistan ve Kazakistan da  firmalar fuara katılarak tanıtım yaptı.

alt

15. TKg üyesi SAYED BABAUR JMALUDDİN  (soldan 2.) fuarı ziyaret eden konuklarla yakından ilgilendi.

Aktif Haber internet sitesinde yayınlanan 5. Afgan Türk Fuarı'nın fotoğraflı haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

İlki Mayıs 2011'de gerçekleşen ve bu sene beşincisi düzenlenen fuara, 34’ü Türkiye'den olmak üzere toplam 60 firma katıldı. Açılış törenine üst düzey bürokratlar, Afgan ve Türk işadamları katıldı. 

Afgan - Türk İşadamları Derneği (ATSIAD) ve Afganistan Ticaret Odası (ACCI) tarafından organize edilen 5. Uluslararası Afgan-Türk Fuarı'na Türkiye'den ve Afganistan'dan toplam 60 firma iştirak etti. Toplam 86 stantta ürünlerin sergilendiğifuarı 4 gün boyunca yaklaşık 30.000 kişi ziyaret etti.

Afgan Türk webs ayfasında yayınlana fuar haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Cihan Haber Ajansı sitesinde yayınlanan ayrıntılı habere bu linkten ulaşmak mümkündür.