alt

TOBB tarafından düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Yunanistan Batı Trakya Bölgesi  temsilcisi olarak katılan GALiP SABAHATTİN GALİP (ön sırada, sağdan 4.) Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği tarafından kurulan  Türk Sanat Müziği Topluluğunda akordiyon (akerdeon)  çalmaktadır.

Yeni dönem çalışmalarına 24 Ekim 2014 Cuma akşamı başlayan  Türk Sanat Müziği Topluluğu çalışmlarını gönüllü olarak sürdürmekte ve Batı Trakya'da yaşayan Türk halkı için Türk Sanat Müziği konserleri düzenlemektedir. 

Batı Trakya Öğretmenler Birliği Türk Sanat Müziği Topluluğu'nun müzik çalışmalarına ve farklı konser etkinliklerine ait bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 19 Haziran-06 Temmuz 2005 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Bursa ve Gaziantep illerinde düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Batı Trakya'nın Gümülcine şehriden katılan GALİP SABAHATTİN GALİP genel ticaretle uğraşmaktadır.

alt

Irak'tan 5. TKG üyesi   AMJAD KAMAL TEWFEEK kardeşi ile birlikte  müzik stüdyosu işletmektedir. Bu stüdyoda  bir yandan diğer müzisyenler için kayıt hizmeti vermekte, diğer yandan  kendi  bestelini seslendirmektedir.

AMJAD KEMAL tarafından  seslendirilen "Dilek" Taşı adlı parçanın video kaydına bu linkten erişmek mümkündür.

alt

5. TKG programına Irak'ta katılan EMCET KEMAL (AMJAD KAMAL TEWFEEK) tarafından bestelenen ve seslendirilen  "Türkmen Oğlu Ttürkmenem" adlı şarkıyı dinlemek için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

5. TKG üyesi  AMJAD KAMAL TEWFWEEK ve arkadaşlaraı tarafından gerçekleştirilen  farklı müzik kayıtlarına erişmek için  arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir.

TOBB tarafından 1-16 Eylül 2006 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Irak'ın Kerkük ilinden katılan  AMJAD (EMCET) KAMAL TEWFEEK,  inşaat, emlak ve yatırım konularında faaliyet gösteren şirket sahibidir.. Kerkük Ticaret Odası, Kerkük Türkmen İş Adamları Derneği ve Irak Yükleniciler Birliği üyesidir. 

alt

9. TKG programına KKTC'den katılan NİYAL ÖZTÜRK, müzik çalışmalarını profesyonel olarak sürdürmektedir.  Kendi adını taşıyan müzik grubu ile düzenli olarak sahneye çıkmakta, çeşitli festivallere katılmakta  ve etkinlikerde konserler vermektedir.

NİYAL ÖZTÜRK'ün BRT Tv programında da yayınlanan  müzik videosuna bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından19-29 Ekim 2008 tarihleri arasında Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbulillerinde düzenlenen.  9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına KKTC'den katılan NİYAL ÖZTÜRK,  Avrupa Birliği kapsamında özel sektör geliştirme programında izleme ve değerlendirme ile iş geliştirme konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. 

9. TKG Üyesi NİYAL ÖZTÜRK'ün konser fotoğraflarına facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.

alt

Proesyonel kariyerinin yanı sıra müzik  ile de yoğun olarak uğraşan NİYAL ÖZTÜRK (soldan 2.) , solisti olduğu müzik grubu ile düzenli olarak Girne'de sahneye çıkmakta ve  konserler vermektedir.

NİYAL ÖZTÜRK'ün müzik videosuna ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

9. TKG üyesi NİYAL ÖZTÜRK'ün müzik çalışmaları konusunda TKG web sayfamızda yayınlanan habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

12. TKG üyesi OSMAN İLTER OSMANCIKZADE Türk ve Yunanlı sanatçılardan oluşan  bir müzik grubu ile komşu adalarda ve Türkiye'nin güney sahilerindeki kentlerde  zaman zaman konserler vermektedir.

Özellikle Akdeniz ve Ege sahil kasabalarının belediyelerince düzenlenen festivallerde ve dostluk konserlerinde sahne alan bu müzik grubunun şefi ve solisti olarak görev yapan İLTER OSMANCIKZADE  12. TKG Programı günlerinde  grup arkadaşları için Hilton Oteinde yapılan TOBB Genel Kurul yemeğinde konser vermişti.

Sakız Adası Festivalinde12.TKG üyesi  OSMAN İLTER OSMANCIKZADE tarafından sunulan konserin videosuna bu linkten ulaşmak mümkündür. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriği tarafından 8-19 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Yunanistan'ın Rodos Adası'ndan katılan OSMAN  İLTER OSMANCIKZADE, Rodos’ta kale surları içinde bulunan "Fontana" isimli mağazasında hediyelik eşya, el sanatları ve aksesuar ticareti yapmaktadır.  

Müzik alanındaki yeteneğiyle uzuN yıllar boyunca ikinci bir kariyer yolu çizen 12. TKG programı katılımcısı OSMAN  İLTER OSMANCIKZADE,  Ege Deniznin iki kıyı arasında müzik ve dans  ile örülmüş özel bir barış ve dostluk köprüsü inşa etmeyi başarmıştır.

12. TKG üyesi OSMAN İLTER OSMANCIKZADE'nin Bodrum Festivalinde  verdiği konserin  TKG web sayfamızda yayınlanana haberine bu linkten ulaşmak mümkündür. 

The Rhodian Dancing Group "Aegean Dancers" şefleri İLTER OSMANCIKZADE  eşliğinde festivalde başarılı bir gösteri sundu. Bu grubun festivallerde sundukları gösteri ve konserlerle ilgli detaylı görüntülere ulaşmak için grubun facebook sayfasının linkinin ziyaret edilmesi önerilmektedir.  

alt

12. TKG üyesi OSMAN İLTER OSMANCIKZADE'nin  vurmalı çalgılar ritm grubu ile  verdiği konserin videosuna ulaşmak için bu linkin tıklanması yeteri olacaktır.  

alt

13. TKG programına İran'dan  katılan  NASTARAN POURDOWLAT,  Ankara'da bulunduğu sırada TOBB ETÜ yöneticilerine ve grup arkadaşlarına Kent Otelin lobisindeki piyanoda mini bir konser  verdi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 17-28 Eylül 2011 tarihleri arasında Ankara, Kayseri, Nevşehir ve İstanbul illerinde düzenlen 13. Türkçe Konuşa Girişimciler programına katılan NASTARAN POAUDOWLAT İran'ın başkenti Tahran'da yaşamaktadır ve  başta medikal ürünler olmak üzere genel tiacretle ilgilenmektedir. 

Küçük yaşlarda itibaren anneannesinden dinlediği Türk Sanat Müziği şarkılarına duyduğu hayranlık nedeniyle şarkı sözleri üzerinden Türkçe öğrenmeye başlayan arkadaşımızın Türkçe ve Türk müziği sevgisi artarak devam etmiştir.

alt

Almanya'dan 15. TKG üyesi FATİH DOĞAN,  sazının nağmaleri ile dönem arkadaşlarına neşeli ve duygulu anlar yaşattı, grup üyelerinin kaynaşmasına özel katkı sağladı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Malatya illerinde düzenlenen 15. Türkçe konuşan Girişimciler Programına Almanya'dan katılan FATİH DOĞAN yatırım danışmanlığı şirketi sahibidir. Çeşitli firmalar için Türkiye'deki üreticilere  sipariş vererek, makine parçaları ve metal aksam ürettiren arkadaşımız 2013 yılında Türkiye'de bir şirket kurarak, Ankara OSTİM Organize Sanayi Böllgesi'nde üretime başladı.

alt

Türk ve Almanlardan oluşan Quentensprung Orkestrasının kurucu  üyesi olan 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı CEYLAN AYTUGAN  (sol başta)  grubun gitarisi olarak görev yapmaktadır.

Grubun seslendirdiği "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz" şarkısının videosuna ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Almanya'da Nurnberg kentinde yaşayan  17. TKG üyesi CEYLAN AYTUGAN, Almanya’da ve Türkiye’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve Strabag AG ve Ed Zublin AG şirketlerini iştiraki olan  Demirtürk şirketinin genel müdürü olarak görev yapaktadır. Türk Alman Ticaret Odası ve TİAD üyesidir. 

QUANTENSPRUNG Müzik Grubunun özgün paraçalarını dinlemek için Grubun facebook sayfasına bu linkten ulaşmak mümkündür. 

CEYLAN AYTUGAN ve QUANTENSPRUNG grubunun  konser  kayıtların YOUTUBE adresinde yayınlanmaktadır. Güzel müzik için bu linki ziyaret etmeniz önerilmektedir.

alt

Profesyonel işinin yanısıra uzun süredir müzikle ilgilenen ve  Türk ve Alman müzisyenler oluşan bir müzik grubu kurarak, Türk ve Alman dinleyicilerin beğenisini kazanan 17. TKG programı katılımcısı CEYLAN AYTUGAN  (sağda) arkadaşımızı "toplumlar arası diyaloga yapmış olduğu çok önemli katkı nedeniyle" kutluyor ve başarılar diiyoruz.  

Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 1-13 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara, Bursa, Mersin, Adana ve İstanbul illerinde düzenlene 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programı üyesi CEYLAN AYTUGAN'ın müzik çalışmaları hakkında  TKG web sayfasında yayınlanan habere ulaşmak için  bu linkin ziyaret edlmesi gerekmektedir.

alt

18. TKG programının açılış oturumunda  gür sesi ile seslendiridği  "Oglan Oglan" türküsü ile arkadaşlarının gönlünü kazanan Moldova'nın Gagavuz Yeri Özerk  Bölgesinden  VALERIY CHILIOGLO'ya (ortada)  çobanların seslendirdiği bu güzel Oğuz Türküsü'nü bizimle paylaştığı  için teşekkür ediyoruz.

You Tube'da yayınlanan kısa konserin videosuna ulaşmak için  bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan PINAR ÖZYILMAZ (ayakta, ikinci sırada, sağdan 2.) Köln'de çalışmalarını sürdüren i Köln Türk Musiki Korosunda şarkı söylemektedir.  

Köln Türk Musuki Korosu tarafından icra edilen "Unuturmaz Seni Hiçbir Şey" adlı şarkını videosuna bu linkten erişim sağlanmaktadır.

18. TKG üyesi PINAR ÖZYILMAZ ve Köln Türk Musuki Korosu'nun etkilikleri hakkında TKG web sayfamızda yayınlanan habere bu linkten ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından 30 Nisan-12 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'da katılan PINAR ÖZYILMAZ   Almanya'nın Köln şehrinde yaşamaktadır, tanıtım ve reklam ajansı sahibidir. Köln (IHK) Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.