alt

9. TKG üyesi ASKER PRİYEV (soldan 2.) ve arkadaşları 10 Ekim  2015 Cumartesi günü Ankara'da meydana gelen bombalama eyleminde  yüzden fazla insanın yaşamlarını yitirmesinden duydukları üzüntüyü ifade etmek ve taziyelerini sunmak üzere başkent  Astana'daki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğini ziyaret etti. 

alt

13 Ekim 2015 Salı günü T.C. Astana Büyükelçiliğini ziyaret eden Ahıska Türkü  9. TKG programı katılımcısı ASKER PRRİYEV ve üniversite öğrenimlerini Türkiye'de yapmış olan Kazakistan'ın şehirlerini temsil eden birer kişi, gazeteci ve Türkolog arkadaşları ile birlikte Ankara'da yaşanan büyük katliamla ilgili duygu ve düşüncelerini Büyükelçilikte açılan  "Taziye Defteri"ne yazarak, başsaglı dilediler.

Çok sayıda TKG üyemiz  bizleri telefonla arayarak, mesaj göndererek üzüntülerini ifade etmiş ve başsağlığı dilemiştir.   Kendilerine çok teşekkür ederiz.

alt

5. Türkçe Konuşan  Girişimciiler programına  Irak'ın Kerkük şehrinden katılan Kerkük Ticaret Odası Başkanı   SABAHATTİN AL SALİHİ  (arka sırada sağdan 5.)  TOBB Başkanına bir mesaj gönererek, başsağlığı diledi ve taziyelerini sundu.

From:Kirkukof Chamber <kirkukofchamber@yahoo.com>

To: "info@tobb.org.tr" <info@tobb.org.tr>
Sent: Sunday, October 11, 2015 10:15 AM
Subject: başsağlığı mesaji-kerkuktricaret odasi

"TOBB BAŞKANI  SAYGIDEĞER RİFAT HİSARCIKLIOĞLU  

SABAH SAATLERİNDE ANKARA'DA MEYDANA GELEN VE  ÇOK SAYIDA KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ TERÖR EYLEMLERİNİ BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜ VE DEHŞET İLE ÖĞRENDİM.     BU VESİLE İLE EN SAMİMİ DUYGULARLA TAZİYELERİMİ BELİRTMEK İSTERİM.  TÜRK HÜKÜMETİNİN BAŞI SAĞ OLSUN.    HYATINI KAYBEDENLERE ALLAH'TA RAHMET VE YARALILARA   ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM. SAYGILARAIMLA, SABAHATTİN AL SALİHİ KERKÜK   TİCARET  ODASI BAŞKANI "