alt

Kırgızistan TKG grubu, JIA Genç İşadamları Derneği tarafından  5 Eylül 2015 tarihinde, Kırgızistan Başbakanı TEMİR SARİEV'in (ilk sırada, soldan 6.) katılımıyla Bişkek Hyatt Otel'de düzenlenen kahvaltıya katılarak görüş ve önerilerini paylaştılar. 

14.TKG  üyesi ve JIA Genel Sekreteri  RUSLAN AKMATBEK (ön sırada, sol başta), 17. TKG üyesi KANTEMİR AMİTOV (ön sırada, soldan 3.), 10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU (ön sırada, sağdan 3.) 18. TKG üyesi  MUHAMMED (MAMBET) SADYROV (ikinci sırada, sağ başta)  ve  15. TKG üyesi  NARBEK ABDULLAEV (ikinci sırada, soldan 5.)  Başbakan ile kahvaltılı toplantıya katılmaktan memnun oldular.

alt

Kırgızistan Başbakanı TEMİR SARİEV'in başkanlığında iki saat süren çalışma kahvaltısında, girişimcilere devlet desteği verilmesi, Kırgızistan'da organize sanayi bölgeleri kurulması  konuları güündeme geldi.

Yuvarlak masa toplantısında, Kırgızistan Başbakanımızın devletin ekonomik konulardaki yeni açılımları ve  yeni projeler hakkında katılımcılara bilgi sundu. Toplantıya katılan  kamu temsilcileri hedeflerini açıklarken, özel sektör temsilcileri de bu konulardaki görüşlerini, önerilerini ve beklentilerini ifade etme fırsatı buldu. 

alt

15. TKG programına Kırgızistan temslcisi olarak katılanNARBEK ABDULLAEV   (ortada) inşaat sektöründe faaliyet gösteren yüksek katlı konut projeleri, site inşaatı, otopark ve ofis inşaatı ile uğraşan, otel ve site inşaatı yatırım projeleri olan şirketin genel müdürüdür.  JIA-Genç İşadamları Derneği ve Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği üyesidir.  ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunudur.

15. TKG üyesi NARBEK ABDULLAEV geçen yıl  iç kapılar, ofis mobilyaları ve mutfak mobilyası üretilen bir tesisi hayata geçirdi.  TKG web sayfamızda yayınlanan mobilya fabrikası haberine bu inkten ulaşmak mümkündür.

alt

İnşaat malzemesi satışı ve çekirdek paketleme işi yapan şirket sahibi, Kırgızistan Genç İşadamları Derneği JİA üyesi olan 18. TKG üyesi MAMBET (MUHAMMED) SADYROV (sağda) Başbakanı özel sektöre temsilcilerine gösterdiği ilgiden ve açıkladığı desteklerden çok memnun oldu.

alt

17. TKG üyesi KANTEMİR AMİTOV (sağ başta) ,  18. TKG üyesi MUHAMMED SADYROV (sağdan 2.) ve 15. TKG üyesi NARBEK ABDULLAEV  (soldan 3.) özel sektör temsilcilerini Kırgızistan Başbakanlı ile buluşturan  bu toplantı için JIA yönetimine teşekkür etti.

alt

Kırgızistan Başbakanı ile özel sektörü buluşturan kahvaltıya katılan 10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU (ortada)  organzie sanayi bölgesi kurulması için 28 Temmuz 2015 tarihinde Ankara'da  OSTİM ile imzalanan İşbirlği Protokolu hakkında katılımcılara bilgi verdi.  TKG web sayfasında yayınlanan işbirliği anlaşması haberine ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

17. TKG üyesi KANTEMİR AMİTOV (sağdan 2.) ,  18. TKG üyesi MUHAMMED SADYROV (sağdan 3.) ve 15. TKG üyesi NARBEK ABDULLAEV  (sol başta) Kırgızistan Başbakanının açıkladığı  ekonomik büyüme hedefleri ve perspektiflerini ilgiyle dinledi ve olumlu değerlendirmelerde bulundu.