alt

4. TKG programına Bosna Hersek'ten katılan SHERİF GRUDA  (sağda) bir süredir İsveç Krallığı'nda otomotiv yan sanayi sektöründe  çalışmaktadır. 

2006 yılı Nisan ayında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Bosna Hersek'den katılan SHERIF  GRUDA üç yıl önce İsveç'in başkenti Stockholm'de  otomotiv tamir bakım  sektöründe çalışmaya başlamıştır. 

4. TKG üyesi SHERİF GRUDA'nın İsveç kralığı'ndaki  iş deneyimi konusunda TKG web sayfamızda yayınlanan habere bu linkten ulaşmak mümkündür.

SHERİF GRUDA'nın İsveç'teki yaşantısına ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir.

alt

15. TKG üyesi RUSLAN RAHİMHANOV (solda) Ukrayna'nın Khmelnytskyi şehrinde kurmuş oldğu mobilya fabrikasını yönetmek için iki yıldır  Azerbaycan ile Ukrayna arasında mekik dokumaktadır. Yılı önemli bir bölümünü Ukrayna'a geçiren, fabrikanın üretimi ile yakından ilgilenen ve pazarlama faaliyetlerini yöneten değelri arkdaşımıza yeni işinde başarılar diliyoruz.   

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den katılan RUSLAN  RAHİMHANOV  ”Yilsan Mobilya Azerbaycan”  sirketinin sahibidir.  Bakü’de ve Hachmaz sehirlerinde perakende  mağazalari olan bu şirket ayni zamandaüulkenin 45 mağazasına toptan mobilya vermektedir.  Ayrıca “Monalit” markasi altında  koltuk takımları üreten bir sirket sahibidir. Azerbaycan TUSIAB (Türk sanayici ve İşadamları Biriği)  üyesidir.

15. TKG üyesi RUSLAN RAHİMKHAN'ın Ukrayna ve Azerbaycan arasındaki koşuşturmasına ait fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasından erişim olanaklıdır.

alt

6. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Moldova'nın Gagavuz Özerk Bölgesinden katılan VALENTİNA UZUN  2-5 Eylül 2015 tariherinde  Riga'da düzenlenen Gıda Fuarında yeni markası BİOTECA ürünlerini tanıtmak üzere kuzeye yolculuk yapınca düşlerine de yolculuk yaparak Norveç fiyordlarını ziyaret etti. 

VALENTİNA UZUN'un Norveç ziyareti izlenimlerine ait farklı fotoğrafları görmek için arkadaşımızın facebook  sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

6. TKG üyesi VALENTİNA UZUN'un Riga Fuarındaki tanıtımı TKG web sayfamızda haber olarak yayınlanmaktadır.  Bu linki ziyaret ederek değerli arkadaşımızın kadın girişimci olarak başarı öyküsünü okumanız mümkündür.

alt

Kazakistan'dan 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı RAFAEL MİKHRALİ Kanada'nın Edmoton şehrinde sağlık yönetimi konusunda yüksek lisans eğitiminin  koşullarını öğrenmek ve gerekli başvuraları yapmak üzere hazırlanmaktadır.

15. TKG üyesi RAFAEL MİKHRALİ  aslen Ahıska Türkü'dür.  Nakliye ve ihracat sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir.  Programdan sonra, vatandaşlık hakkını değerlendirerek, yarı zamanlı olarak Türkiye'ye Antalya iline yerleşmiştir.

2015 yılında  Ankara'da bulunan Liv Hastanesi ile hasta turizmi konusunda işbirliği yaparak,  Rusya ve Kazakistan'dan Liv Hastanesine hasta yönlendirilmesi konusunda danışmanlık ve aracılık hizmetleri vermiştir. Sağlık sektörü konusunda akademik çalışmalara yönelerek, bu konudaki bilgilerini artırmak isteyen arkadaşımıza başarılar dileriz.

alt

Ukrayna'dan 18. TKG üyesi ALİNA POTAPOVA  bir süredir Rusya'nın başkenti Moskova'daki iş çevreleri ile yakın teması sürdürmekte ve yeni iş fırsatları için kısa aralıklarla Moskova'yı ziyaret etmektedir.  

Temmuz ayında gerçekleşen ilk ziyaretin ardondan  iş görüşmeleri için yeniden Moskova'ya giden ALİNA POTAPOVA'nın TKG web sayfasında yayaınlanan ilk ziyaretinin ayrıntılarıına   bu linkten ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan ALİNA POTAPOVA, kamu ile ilişkilerde danışmanlık hizmeti ve sözlü ve yazılı tercüme hizmetleri sunan www.tercuman.com.ua  şirket sahibidir. www.steklopodiyom.etov.com.ua portalı üzerinden   toptan ve perakende otomotiv yedek parça ticaretini yürütmektedir. 

ALİNA POTAPOVA'nın Moskova ziyaretine ait farklı fotoğraflarına ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.