alt

TOBB tarafından düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Romanya'dan  katılan  TANHER CURTACAI  (solda) ve 15. TKG üyesi  NEJLA CURTACAI (sağda) Eylül ayının ikinci yarısında Ege sahiline ulaştılar. İzmir yakınlaraında Özdere'de bulunan  Sunis Efes Royal Palace Resort & Spa  otelinde bir hafta süreyle  Eylül ayının güneşli günlerinden yararlanan değerli arkadaşlarımıza  iyi tatiller  diliyoruz. Ege kıyılarında tatil izlenimleri için TANHER CURTACAI'nin facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir.

Romanya Demokratik Tatar Birliği üyesi olan 11. TKG üyesi TANHER CURTACAİ  temizlik malzemeleri, züccaciye, güzellik malzemesi toptan ticareti ile uğraşan firma sahibidir.

15. TKG programı katılımcısı NEJLA CURTACAI   mali müşavirlik ve muhasebe hizmetleri veren şirket sahibidir. 

İzmir bölgesinin gözde tatail yöresi Özdere'de bulunan  otelin açılış haberine ulaşmak için Milliyet Gazetesi'nin bu lkinkini tıklamak yeterli olacaktır. 

alt

18. Türkçe Konuşan Girşimciler programına Gürcistan'dan katılan GURAM GOGUA  (sağdan 2.)  Eylül ayını ilk günlerinde aile üyleri ile birlikte İzmir'e gelerek, Alaçatı bölgesinde bir hafta süreyle yaza veda tatili yaptı.  

18. TKG üyesi GURAM GOGUA, tekstil ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren, Gürcistan'da çok sayıda mağazası olan, komşu  pazarına  gıda ve temizlik ürünleri dağıtan  genel ticaretle ilgilenen şirket sahibidir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriği tarafından 30 Nisan -12 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep ve İstanbul illerinde düzenlenen “18.Türkçe Konuşan Girişimciler Programı”na yirmibir  ülke ve beş özerk cumhuriyetten kırkaltı girişimci katılmıştır. 

GURAMİ GOGUA'nın tatil izlenimlerine arkadaşımızın facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.  

alt

Almanya'dan 12. TKG üyesi MUHAMMED ERTURAN yaz tatili için ailesi ile birlikte, bu yıl da  Ege kıyılarını tercih ederek, 31 Temmuz 2015 Cuma günü  İzmir'e geldi. 

İzmir yakınlarındaki tatil beldeleri  Çeşme ve Alaçatı yöresinde aile üyeleri ile  tatil yapan MUHAMAMED ERTURAN'ın  tatil planlarında babaocağı Kapadokya Bölgesindeki Nevşehir'i  ziyaret ederek, akrabaları ile görüşmek de yeralmaktadır.

TOBB tarafından düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan MUHAMMED ERTURAN,  şirketler için organizasyon, üretim, verimlilik ve karlılık artırma, muhasebe, ticaret ve yatırım danışmanlığı hizmetleri sunan, Almanya genelinde fuar hizmetleri ve fuar organizasyonu hizmetleri veren şirket sahibidir. ATGIAD, TD-IHK ve IHK-Stuttgart üyesidir. Stuttgart TSO Meclis Üyesi ve Avrupa Türk Genç İşadamları Derneği Başkanıdır. 

12. TKG üyesi MUHAMMED ERTURAN'ın tatil izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriği tarafından 08-19 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara, Karaman, Konya  ve İstanbul illerinde düzenlenen 12.Türkçe Konuşan Girişimciler Programına yirmibir 21 ülke ve üç özerk bölgeden Dışişleri Bakanlığı dış temsilcilikleri aracılığıyla belirlenen kırküç  girişimci katılmıştır.

alt

10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Arnavutluk'tan katIılan ERİNDA ZHUPANİ   yaz tatili için  İzmir yöresini tercih ederek, 16 Ağustos 2015 Pazar günü  Çeşme'ye gitti.  Yarımadanın sahillerini egzen ERİNDA ZHUPANİ, Alaçatı  ve Çeşme sahillerinin renkli ve eğlenceli ortamlarında  arkadaşı ile birlikte neşeli bir tatil yaptı.

10. TKG programına katıldığı sırada T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın Arnavutluk'un başkenti Tiran'dan bulunan Ekonomi Müşavirliğinde yerel uzman olarak çalışmakta olan ERİNDA ZHUPANİ Arnavutluk Türkiye Ticaret ve Sanayi Odasından gelen  teklifi kabul ederek, ATTSO'da koordinatör olarak yeni görevine başlamıştır.

ERİNDA ZHUPANİ'nin İzmir Çeşme ve Alaçatı  tatiline ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 20 Mayıs-05 Haziran 2010 tarihleri arasında  Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına 24 ülkeden Dışişleri Bakanlığı dış temsilcilikleri aracılığıyla belirlenen 44 katılımcı iştirak etmiştir.

alt

Makedonya'dan 13. TKG üyesi ADEM YAKUP (ortada), ailesi ve arkadaşları ile bilikte deniz kıyısında tatil yapmak üzere  7 Ağustos 2015 Cuma günü kara yolu ile Balıkesir ilinin ünlü tatil yöresi Ayvalık ilçesine ulaştı.

Bu yıl da Ayvalık sahillerini tercih eden ADEM YAKUP, ünlü Sarımsaklı plajı yakınlarındaki  Grand Milano Otel'de ailesi ile birlikte bir hafta süreyle konakladı.

alt

Birlikte tatil yaptığı arkadaşları ve aile üyeleri ile birlikte İzmir'e de giden ADEM YAKUP (sağda), ünlü tatil beldeleri Çeşme ve Alaçatı yörelerini de ziyaret ederek, çevre gezisi yaptı. Alaçatı'da konser izleyen  grup tatil anılarına yeni renkler ve tadlar eklediler.

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya'nın Gostivar kentinden katılan ADEM YAKUP, elektrik tesisatı, güvenlik sistemleri ve yangın ihbar sitemleri için projelendirme proje yönetimi  ve uygulama hizmetleri veren şirkette  üst düzey yöneticidir.  Mühendisler Odası üyesidir.

13. TKG üyesi ADEM YAKUP'un Ayvalık ve İzmir-Çeşme yöresindeki  tatili anılarına  ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriği tarafından 17-28 Eylül 2011 tarihleri arasında  Ankara, Kayseri, Nevşehir  ve İstanbul illerinde düzenlenen “13.Türkçe Konuşan Girişimciler Programı”na   21 ülke ve 4 özerk bölgeden  42 katılımcı iştirak etmiştir.

alt

Yunanistan Batı Trakya'dan İskeçe şehrinden  15. TKG üyesi (IMPRAIM IMPRAIMKO) İBRAHİM İBRAİMKO  (solda) İstanbul'u ziyaret ettikten sonra Ayvalık'a giderek, ailesi ile birlikte Sarmısaklı sahiinde  tatil yaptı.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Yunanistan Batı Trakya' bölgesinden katılan IMPRAIM IMPRAIMKO, tekstil makineleri, kumaş boyama makineleri ve halı sektöründe ticaret yapan, ayrıca sebze,  meyve  ticareti ile uğraşan şirket sahibidir. İskeçe Türk Birliği ve  İskeçe Ticaret Odası üyesidir. 

15. TKG üyesi İBRAHİM İBRAİMKO,  18 Mayıs 2014  Pazar günü Yunanistan'da yapılan yerel seçimlerde  İskeçe ili Mustafcova beldesinde Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. Bu konuda web sayfamızda yayaınlanan habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

İBRAHİM İBRAİMKO'nun İstanbul ve Ayvalık izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için  arkadaşımızın facebook sayfasının  ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

alt

15. TKG üyesi MECBURE EFRAİMOVA (ortada) Bodrum tatilinin ardından İzmir'e  giderek, Balkan Göçmenleri Derneği'ni ziyret etti.

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği  yönetiicleir ile görüşen ve bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunan MECBURE EFRAİMOVA, İzmir'de yaşayan arkadaşları ile hasret giderdi.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'ın Ruscuk ilinden katılan  MECBURE EFRAİMOVA Türkiye ile Kültürel İlişkiler GÜNEŞ Derneğinin kurucu başkanıdır. Balkan Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Dernek tarafından, Türk dilini ve kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca Türk ve Azerbaycan Diyaspora Koordinasyon Komisyon üyesidir. Bir süredir İstanbul'da çalışmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriği tarafından 12-23 Eylül 2012 tarihleri arasında Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen  15.Türkçe Konuşan Girişimciler Programına yrmiiki ülke ve dört özerk bölgeden kırkyedi girişimci katılmıştır.