alt

 Kırgızistan TKG grubundan, 17. TKG üyeleri   KANTEMİR  AMİTOV (sol başta) NURLAN SULAIMANOV (sağdan 3.) ve 14. TKG üyesi RUSLAN AKMATBEK (sağdan 2.)  17. TKG programı katılımcıları  Azerbaycan'dan RAMİL ALİYEV (soldan 2.) ve Özbekistan'dan  ULUGBEK HOLMATOV'un (soldan 3.) Kırgızistan'ı  ziyaret etmelerinden çok memnun oldular ve arkadaşlarına Kırgızistan'ın doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtmak için seferber oldular.

Kırgızistan'ı ziyaret eden 17. TKG grubunun iki üyesi için akşam yemeği daveti düzenleyen NURLAN SULAIMANOV  ile RUSLAN AKMATBEK   konuklarla yakından ilgilendi.

alt

17. TKG üyeleri ULUGBEK HOLMATOV (sağ başta) ve RAMİL ALİYEV (sağdan 2.) Bişkek ziyaretleri sırasında 24 Temmuz 2015 Cuma günü JIA genç İşadamları Derneği'ni ziyaret ederek, yöneticilerle görüştü ve Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Toplantıda ayrıca, İpek Yolu Projesi'in yol üzerindeki ülkeler arasında ticaretin geliştirilmesinie yapacağı katkılar değerlendirildi.  

JIA Genç İşadamları Derneği'nin web sayfasında yayınlanan ziyaret haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

İşbirliği fırsatlarının değerlendirildildiği toplantıdayatırım ortamının ve ticaret koşullarının değerlendirilmesi için karşılıklı heyet  ziyaretler yapılmasının yararı vurgulandı.

alt

14.TKG programına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan RUSLAN AKMATBEK (solda) , Kırgızistan Genç İşadamları Derneği Genel (JIA) Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Ticaret ve Sanayi Odası ve Ulusal Girişimcilik Dernekleri Birliği üyesidir.

17. TKG üyesi ve KANTEMİR AMİTOV (ortada) dönem arkadaşlarının JIA yönetimi ile tanışmalarını ve görüş alışverişinde bulunmalarını sağladı.

alt

17. TKG programına Kırgızistan temsilcisi olarak kataılan  NURLAN SULAIMANOV, (soldan 2.), sigorta şirketinde yönetici olarak çalışmaktadır. Türkiye Mezunları Egemendik Derneği üyesidir. Ayrıca kendisinin halı yıkama fabrikası vardır. 

17. TKG programına Kırgızistan'dan katılan KANTEMİR AMİTOV (sağ başta),  inşaat sektöründe faaliyet gösteren, konut inşaatları ve anahtar teslimi projeler üstlenen şirket sahibidir. JIA Business Associaton (Kırgızistan Genç İşadamları Derneği) üyesidir. 

alt

17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Özbekistan'dan katılan ULUGBEK HOLMATOV (sağdan 4.), Uluslararası İş ve Teknoloji Derneği (UİTD) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. AMCHAM (Amerikan Chamber), Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası, İş ve Tarım Destek Merkezi üyesidir.

17. TKG programına Azerbaycan'da katılan RAMIL ALIYEV (sağdan 3.) Türkiye’den temin ettiği kuru meyve, kuruyemiş çerez vb ürünler  ile ve ambalaj kutu sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ürünlerini Azerbaycan pazarında toptan ve perakende olarak pazarlayan ve  Malatya Pazarı markasının Azerbaycan’da  resmi temsilcisi olan   şirkette üst düzey yetkilidir. İpek Yolu Girişimciliğin Kalkınmasına Destek Birliği üyesidir.