alt

TOBB tarafından düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan ZARİF RAHMETOĞLU (sağda),  Ensar Buluşmaları toplantısına konulmacı olarak davet edilen  T.B.M.M  Başkanı CEMİL ÇİÇEK (solda)  ile  görüştü ve Ankara'daki faaliyetleri hakkında bilgi sundu.

alt

Ensar Vakfı’nın her hafta düzenlediği Ensar Buluşmaları’na siyaset ve kamu yönetiminin önde gelen isimleri  konuşmacı olarak davet edilmektedir.  

21 Mayıs 2015 tarihinde Ankara'da düzenlenen sohbet toplanısında  Meclis Başkanı CEMİL ÇİÇEK bir konuşma yaparak, genel değerlendirmelerini paylaşmıştır.

Ensar Buluşmaları ve Ensar Vakfı'nı faaliyetleri  hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 01-16 Eylül 2006 tarihlerinde Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan  ZARİF RAHMETOĞLU,  inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir. Ayrıca inşaat malzemeleri üretimi ve ilaç ticareti yapıyor. Afgan Yatırım Destekleme Kurumu üyesidir.

Programdan sonra Ankara'da şirket kuran 5. TKG üyesi ZARİF RAHMETOĞLU yarı zamanlı olarak Ankara'da yaşamakta ve ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

5. TKG Üyesi ZARİF RAHMETOĞLU  sosyal faaliyetlere katılarak, iş ve siyaset çevreleri ile kurduğu başarılı  ilişkileri geliştirmektedir.  

alt

TOBB tarafından düzenlenen11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Afganistan'ın başkenti Kabil'den katılan Dr. AHMAD ARSALAN KARIMI  (solda), ilaç, tıbbi malzeme, medikal ve kozmetik  ürünler ithalatı yapan şirket sahibidir. Afganistan Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.  

Nobel ve Nova Pharma  şirketlerinin Afganistan temsilcisi olan AHMAD ARSALAN KARIMI, 40 çeşit ilacın dağıtımını  Afganistan genelindeki  10 ayrı merkezden  yapmaktadır.  Programdan sonra İstanbul'da şirket kuran ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşayan 11. TKG üyesi Dr. AHMAD ARSALAN KARIMI,Türkiye'den Afganistan'a ilaç, medikal ürünler ve gıda ithalatı yapmaktadır.

ilk kez 2014 yılında düzenlenen CPhI Istanbul İlaç Fuarı, bu yıl 4 kıta ve 23 ülkeden 200’ü aşkın marka ve 4.000’den fazla ziyaretçi hedefi ile 03-05 Haziran 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılmıştır.

alt

11. TKG programı üyesi Dr. AHMAD ARSALAN KARIMI , CPhI Istanbul 2015  Fuarında, Nobel İlaç Grubunun stantını ziyaret ederek,  yeni ilaçlar hakkında  yetkililerden bilgi aldı.

Avrasya'nın Lider İlaç Etkinliği CPhI Istanbul 2015,  3-5 Haziran 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde düzenlendi. 200’den fazla yerel, bölgesel ve uluslararası öncü ilaç tedarikçisi ve distribütörü 3 gün süreyle birarada çalışma fırsatı buldu. 

Dünyanın lider fuar ve etkinlik organizasyon şirketlerinden UBM EMEA (Istanbul) tarafından T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun destekleri ve İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın resmi ortaklığı ile düzenlenen CPhI Istanbul 2015, katılımcılarına Türkiye, Güneydoğu Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya bölgesindeki ilaç sektörüne erişmek için çok önemli fırsatlar sunmaktadır.

CPhI Istanbul 2015 Fuarı hakkıdna detaylı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.