alt

15. TKG programı heyet başkanı ve MÜSİAD  Berlin Derneği Başkanı VELİ KARAKAYA  (sağda) T.C. Berlin Büyükelçisi HÜSEYİN AVNİ KARSLIOĞLU (sağdan 2.)  tarafından verilen iftar yemeğinde  11. Cumhurbaşkanı ABDULLAH GÜL  (sol başta) ile görüştü.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Berlin’de düzenlenen Aspen Güvenlik Forumu’na katıldı. ABD eski Dışişleri Bakanı Madline Albright ve Almanya’nın eski Dışişleri Bakanı Joschka Fischer’in de bulunduğu foruma, çok sayıda eski dışişleri bakanları ve politikacı da katıldı.

Berlin'de bulunduğu sırada  T.C. Berlin Büyüklelçisi HÜSEYİN AVNİ KARSLIOĞLU tarafından 28 Haziran 2015 Pazar günü Büyükelçilikte verilen iftar yemeğine katılan  ABDULLAH GÜL'e Türk vatandaşları yakın ilgi gösterdi.

Hürriyet Gazetesinde yayınlanan habere ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir. 

alt

14. TKG programıa Almanya'dan katıla CiHAN MUTLU AKTÜRK (sağ başta) ve arkadaşları ile birlikte T.C. Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu (ön sıra, solda) tarafından verilen iftar davetine katılan  11. Cumhurbaşkanı ABDULLAH GÜL ile fotoğraf çektirme fırsatını değerlendirdi.  

Berlin Büyükelçilik binasında gerçekleşitirilen iftar davetine Türk ve Alman toplumu üyeleri, farklı dinlerin ve cemaatlerin temsilcileri, Berlin'de bulunan Müslüman ülkelerin temsilcileri, siyasetçiler, Büyükelçilik personeli, sivil toplum örgütü temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Berlin Büyükelçiliği tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğine bu yıl yaklaşık 400 davetli katıldı.

Haberler Com internet sitesinde yayınlanan iftar davetinin ayrıntılaraın ve farklı görüntülere bu linkten ulaşmak mümkündür.