alt

TOBB tarafından düzenlenen 5. TKG programına Afganistan'dan katılan  ZARİF RAHMETOĞLU ve 9. TKG üyesi MURAD HAMİDİ Ekonmomi Kulübünün yemeğinde Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ALİ BABACAN'ın konuşma yaptığı yemekli toplantıya birlikte katıldılar.

Ekonomi Kulübü'nün 28 Mayıs  2015 tarihinde Ankara Hilton Otelinde düzenlenen yemekli toplantısının konuğu Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali BABACAN’dı. Ekonomi Kulübü'nün  üyelerinin katıldığı toplantı, yemekten sonra Çankaya Müftüsünün yaptığı dua ile başladı. Ankara’da 400’ün üzerinde üye işadamı ve 14 ilde üye ve temsilcilikleri olan Ekonmi Kulübü birinci yaşını doldurmuş bulunmaktadır.

Ekonomi Kulubü'nün  faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgilere ve farklı fotoğraflara bu linki ziyaret ederek ulaşmak mümkündür.

5. TKG üyesi ZARİF RAHMETOĞLU'nun  Ekonomi Kulübü üyeliği konusunda TKG web sayfamızda yayınlanan habere  ulaşmak için bu inkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 01-16 Eylül 2006 tarihlerinde Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan  ZARİF RAHMETOĞLU,  inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir. Ayrıca inşaat malzemeleri üretimi ve ilaç ticareti yapmaktadır. Afgan Yatırım Destekleme Kurumu üyesidir.

Programdan sonra Ankara'da şirket kuran 5. TKG üyesi ZARİF RAHMETOĞLU yarı zamanlı olarak Ankara'da yaşamakta ve ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

TOBB tarafından  12-27 Ekim 2008 tarihleri arasında Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde  düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan KHAN MURAD HAMIDI, inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibi. Şirket her türlü bina inşaatı, askeri binalar, prefabrik  konutlar yanı sıra; asfalt ve stabilize yol yapımı, köprü ve diğer altyapı işleri ile bu işlerin projelendirme faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Ayrıca Afganistan'da kurulan ilk film yapım şirketini ortağıdır. İlk uzun metrajlı filmleri ödül almıştır.

Ailesini Ankara'ya yerleştiren  9. TKG üyesi MURAD HAMİDİ, Atılım Üniversitesinde  Yüksek Lisans programına devam etmekte ve yarı zamanlı olarak Ankara'da yaşamaktadır.  MURAD HAMİDİ ile ilgili olarak TKG web sayfamızda yayınlanan habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.